reklama

Jan Hamáček

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ZÁZNAM brífinku Hamáčka: Jak bude postupovat po potvrzení varianty omikron v Česku?
Sledujte v TV

Sledujte ZÁZNAM brífinku Hamáčka: Jak bude postupovat po potvrzení varianty omikron v Česku?

Pandemie koronaviru v Česku v posledních týdnech výrazně zesílila. V neděli přibylo 9 292 potvrzených případů koronaviru, což je dosud nejvyšší nedělní nárůst od začátku epidemie. V tuzemsku se navíc potvrdila nová varianta koronaviru zvaná omikron. V pondělí se proto opět sešel Ústřední krizový štáb pod vedením ministra vnitra v demisi Jana Hamáčka (ČSSD), aby projednal další kroky v boji proti pandemii.

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání krizového štábu. Čeká nás vyhlášení nouzového stavu?
Jan Hamáček

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání krizového štábu. Čeká nás vyhlášení nouzového stavu?

Od začátku epidemie se v Česku covidem prokazatelně nakazily dva miliony lidí. V neděli testy odhalily 8 244 případů, dosud nejvyšší nedělní počet. V pondělí se proto opět sešel Ústřední krizový štáb, aby jednal o tom, jak dále postupovat v boji s pandemií. Po jednání vystoupí před novináři ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Brífink sledujte od 11 hodin přímo v tomto článku.

Hamáček hrozí častými kontrolami v hospodách. Pro Německo bude Česko opět rizikové, tvrdí

1. listopadu 2021 15:51

Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl po pondělním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ministr také upozornil, že policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly.

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

25. října 2021 11:19

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání krizového štábu. Hrozí Česku další lockdown?

25. října 2021 10:19

Epidemická situace v Česku se rychle zhoršuje, rostou čísla nakažených i hospitalizovaných. V pondělí se tak znovu sešel Ústřední krizový štáb, aby jednal o tom, jak ohledně koronavirové pandemie postupovat dál. Po jednání vystoupí před novináři ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Brífink můžete sledovat od 10:30 v tomto článku.

Hamáčkův kontroverzní krok donutil sportovce sepsat petici. Podpisy loví běžkyně Mäki

13. října 2021 13:41

Sportovci podepisují petici na podporu odvolaného ředitele Olympu Jiřího Berana. Vyzývají ministra vnitra Jana Hamáčka, aby tento krok ještě zvážil. Signatáře shání mílařka Kristiina Mäki. V úterý Berana podpořil Český olympijský výbor a lyžařský i biatlonový svaz. Ve středu se k nim připojil Český svaz bobistů a skeletonu. Zda odcházející šéf resortu vnitra zareaguje na nevoli a přehodnotí své rozhodnutí, zatím není jasné.

Děti jen fandily svému týmu. Musíme se ohradit, vysvětluje Hamáček předvolání velvyslance

1. října 2021 20:14

Česko se proti nařčení z rasistického chování musí ohradit, uvedl v Hlavních zprávách ministr vnitra Jan Hamáček. Podle něj šlo jen o podporu českého týmu ze strany malých sportovců. Po jarním incidentu mezi Ondřejem Kúdelou ze Slavie a záložníkem skotských Rangers Glenem Kamarou se klub i finský hráč znovu ohánějí údajným rasismem, tentokrát po zápase se Spartou.

Hamáček o přirovnání dětí na Spartě ke zkaženému ovoci: Nechutné. Jedná i Kulhánek

1. října 2021 16:08

Mediální útoky ze zahraničí na děti, které ve čtvrtek fandily Spartě na Letné v zápase Evropské ligy proti Rangers (1:0), pobouřily i ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Nelíbí se mu názory, že bučení na záložníka skotského týmu Glena Kamaru dokládá to, že Češi jsou národem rasistů. Proto požádal šéfa diplomacie Jakuba Kulhánka, aby předvolal britského velvyslance. Ten výzvu obratem vyslyšel.

Hlavní zprávy

Odložili skafandry a povolují návštěvy. Lékaři z VFN změnili strategii a úmrtnost klesá
Zdravotnictví

Odložili skafandry a povolují návštěvy. Lékaři z VFN změnili strategii a úmrtnost klesá

Zdravotníci z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) od začátku koronavirové pandemie pečovali o více než 2 000 covidových pacientů. Za tu dobu podstatně změnili strategii, aby boj proti nemoci zefektivnili. Personál například kvůli hrozbě přenosu nebezpečných bakterií přestal nosit ochranné obleky. Téměř stovku nemocných v nejvážnějším stavu na mimotělním oběhu (ECMO) si pražští zdravotníci dovezli z jiných nemocnic. Nyní ostatním zařízením radí, jak o ně co nejlépe pečovat.

reklama

Jan Hamáček

Jan Hamáček je od roku 2018 první místopředseda vlády, ministr vnitra ČR a předseda ČSSD. V roce 2020 se zviditelnil zastáváním funkce šéfa Ústředního krizového štábu zřízeného kvůli epidemii koronaviru. Co se týče jeho soukromého života, s první manželkou Kamilou má syny Lukáše a Matyáše. Roku 2020 se rozvedl a vzal si bývalou pražskou političku ODS a hnutí Hlavu vzhůru Gabrielu Kloudovou.