Jan Hamáček

Nejnovější příspěvky k tématu

Politika

Lipavský to schytal za helmu na Ukrajině. Do výstroje se přitom navlékl Zeman i Topolánek

Ministr zahraničí Jan Lipavský čelí posměchu za fotky, které pochází z jeho návštěvy Ukrajiny. Pirátský exposlanec má na snímcích helmu a neprůstřelnou vestu. Nutno podotknout, že není zdaleka prvním politikem, který byl ve vojenském obleku vyfotografován. Část veřejnosti se Lipavského zastává, že jen plnil bezpečnostní předpisy. Někteří politici na Twitteru sdílejí ze solidarity své fotky, na nichž jsou zachyceni v podobném oděvu.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Hamáčka: Jak bude postupovat po potvrzení varianty omikron v Česku?

Pandemie koronaviru v Česku v posledních týdnech výrazně zesílila. V neděli přibylo 9 292 potvrzených případů koronaviru, což je dosud nejvyšší nedělní nárůst od začátku epidemie. V tuzemsku se navíc potvrdila nová varianta koronaviru zvaná omikron. V pondělí se proto opět sešel Ústřední krizový štáb pod vedením ministra vnitra v demisi Jana Hamáčka (ČSSD), aby projednal další kroky v boji proti pandemii.

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání krizového štábu. Čeká nás vyhlášení nouzového stavu?

Od začátku epidemie se v Česku covidem prokazatelně nakazily dva miliony lidí. V neděli testy odhalily 8 244 případů, dosud nejvyšší nedělní počet. V pondělí se proto opět sešel Ústřední krizový štáb, aby jednal o tom, jak dále postupovat v boji s pandemií. Po jednání vystoupí před novináři ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Brífink sledujte od 11 hodin přímo v tomto článku.

Hamáček hrozí častými kontrolami v hospodách. Pro Německo bude Česko opět rizikové, tvrdí

Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl po pondělním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ministr také upozornil, že policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly.

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Hamáčkův kontroverzní krok donutil sportovce sepsat petici. Podpisy loví běžkyně Mäki

Sportovci podepisují petici na podporu odvolaného ředitele Olympu Jiřího Berana. Vyzývají ministra vnitra Jana Hamáčka, aby tento krok ještě zvážil. Signatáře shání mílařka Kristiina Mäki. V úterý Berana podpořil Český olympijský výbor a lyžařský i biatlonový svaz. Ve středu se k nim připojil Český svaz bobistů a skeletonu. Zda odcházející šéf resortu vnitra zareaguje na nevoli a přehodnotí své rozhodnutí, zatím není jasné.

Jan Hamáček byl od roku 2018 do roku 2021 první místopředseda vlády, ministr vnitra ČR a předseda ČSSD. Velmi krátce také zastával post ministra zahraničí. Během pandemie koronaviru byl šéfem Ústředního krizového štábu. S první manželkou Kamilou má syny Lukáše a Matyáše. Druhou manželkou je Gabriela Kloudová, bývalá pražská politička ODS a hnutí Hlavu vzhůru.