CNN Prima News Martin Kolovratník

Martin Kolovratník

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kolovratník“

Nerudová rázně k Babišovi: Začněte se chovat slušně. Probouzíte v lidech nejnižší pudy

Danuše Nerudová se na sociálních sítích ostře pustila do Andreje Babiše. Šéf ANO podle lídryně hnutí STAN do Evropského parlamentu probouzí v lidech nejnižší a nejhorší pudy. „Skutečný státník by měl dělat přesný opak. Pane Babiši, prosím, uklidněte situaci a začněte se chovat slušně,“ vzkázala ekonomka expremiérovi poté, co se na ni za kritiku ANO podle jejích slov sesypala lavina osobních útoků. Babiše se zastala místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (za ANO).

Kupka: Nežijeme ve spálené zemi, opozice kazí i advent. Země nevzkvétá, oponoval Kolovratník

Opozice chce i v době adventu vytvořit představu, že žijeme ve spálené zemi, že tady nic nejde, ale ve skutečnosti tomu tak není, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka. Poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník však oponoval, že je ministr příliš optimistický a o vzkvétání naší země se nedá hovořit.

Kupka vysypal řadu receptů na levnější potraviny. Možná byste měl být premiér, zaznělo z ANO

Stínový ministr dopravy Martin Kolovratník (ANO) přišel s nečekanou pochvalou pro svého politického oponenta Martina Kupku (ODS). Opoziční poslanec totiž o ministru dopravy prohlásil, že je rázný a měl by se stát předsedou vlády. Kupka totiž zmínil hned několik nástrojů, jak by se mohly ceny potravin snížit. Kolovratník nicméně dodal, že hospodaření vlády žene občany k nákupům do zahraničí.

Kupka: Potraviny zlevní, řetězcům hrozí pokuty. Vládě se nepovedlo nic, opáčil Kolovratník

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) doufá, že potraviny v příštím roce nebudou zdražovat. Pokud by ale řetězce společně zvyšovaly ceny, tak se mohou připravit na pokuty od antimonopolního úřadu. Kupka to řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Jeho oponent Martin Kolovratník (ANO) uvedl, že vládě Petra Fialy (ODS) se nic nedaří a se snížením cen potravin ani nemohla počítat.

Sledujte politickou debatu v Partii: Argumenty předloží zástupci TOP 09, STAN, ANO i SPD

Zdražování potravin, vysoké ceny energií i dotace na elektromobily. V nedělní Partii Terezie Tománkové budou o tématech diskutovat ministr dopravy Martin Kupka z ODS a jeho stínový protějšek Martin Kolovratník z hnutí ANO. Ve druhé části následuje velká politická diskuse s Jiřím Pospíšilem z TOP 09, Janem Farským ze STAN, Janou Mračkovou Vildumetzovou z hnutí ANO a Karlou Maříkovou z SPD. Pořad můžete sledovat v neděli 10. prosince od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Děti Země si spletly Polsko se Slovenskem. Přesto blokují dálnici jednoduchým trikem

Ekologické spolky našly způsob, jak v Česku bránit výstavbě klíčových dopravních staveb. Těsně před zahájením napadnou stavební povolení takzvaným blanketním neboli prázdným rozkladem. Napíší, že jim něco vadí, ale konkrétní důvody sdělí později. V případě úseku D11 u polských hranic dodaly Děti Země své důvody až několik týdnů poté, co stavbu zablokovaly. Dokonce si v nich spletly Slovensko s Polskem. Ministerstvo dopravy hodlá tento způsob blokování staveb zrušit.

Demagog jak z Výmarské republiky. Pirát Michálek se tvrdě pustil do Babiše

Šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tvrdě opřel do předsedy ANO Andreje Babiše. V souvislosti s jeho proslovem ve Sněmovně se Michálkovi prý vybavila myšlenka na německou meziválečnou Výmarskou republiku zničenou „různými demagogy“. Babiše tak nepřímo přirovnal k nacistickým politikům. Poslanec Martin Kolovratník (ANO) naopak projev svého stranického šéfa hájil. Podle něj se objevila spousta pozitivních reakcí.