CNN Prima News Martin Kolovratník

Martin Kolovratník

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kolovratník“

Sledujte Partii s Jurečkou a Juchelkou. Kde vzít na penze a kdy půjdou Češi do důchodu?

23. března 2023 16:20

Kdy půjdou Češi do penze a za kolik? Nejen o důchodové reformě budou v Partii Terezie Tománkové diskutovat ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a jeho stínový protějšek z hnutí ANO Aleš Juchelka. Do nedělního pořadu CNN Prima NEWS dorazí i poslanci Jan Skopeček z ODS, Josef Bernard ze STAN, Martin Kolovratník z ANO a Radek Koten z SPD. Sledujte na Primě, CNN Prima NEWS nebo v tomto článku v neděli od 11 hodin.

Kolovratník: Euro 7 zničí statisíce pracovních míst. Od EK to byl podraz, dodal Zdechovský

20. března 2023 22:57

V případě zavedení emisní normy Euro 7 hrozí, že o práci v automobilovém průmyslu přijdou v rámci Evropské unie až statisíce zaměstnanců. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS na to upozornil stínový ministr dopravy a poslanec ANO Martin Kolovratník. Kriticky se k normě staví také europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který ji označil za „podraz od Evropské komise“.

Rozpoutané peklo nás netěší, vzkazuje opozice. S nedostatkem spánku pomáhá i trénink z domova

3. března 2023 19:47

Čtvrtý den jednají poslanci ve Sněmovně o valorizaci důchodů. „Každý z nás naspí v průměru pár hodin. Je to náročné, ale je to naše práce a budeme v tom pokračovat,“ uvedl v pořadu Zprávy PLUS poslanec Martin Kolovratník (ANO). Opozice hodlá obstrukce protahovat, jak jen to bude možné. Koaliční zákonodárci si ale nezoufají. „Mám doma dvouletou dceru,“ poznamenal Josef Flek (STAN) s tím, že je proto na nedostatek spánku zvyklý.

Jelínková obhajovala snížení valorizace důchodů. Skandální slova, reagoval Kolovratník

21. února 2023 15:01

Současná vláda chce jít na rozdíl od té minulé cestou stability, řekla náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Šárka Jelínková (KDU-ČSL). I proto se prý pětikoalice snaží prosadit snížení červnové valorizace důchodů. Pro nejohroženější skupiny podle ní existují i jiné nástroje a cílenější příspěvky. Podle Martina Kolovratníka (ANO) se jedná o „skandální slova“. Vláda tím seniorům říká, že zchudnou, domnívá se poslanec.

Kolovratník: Účty za energie budou i čtyřnásobné. Vše kompenzovat nejde, přiznal Munzar

24. listopadu 2022 22:53

Kritikou vlády v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nešetřil místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO). Kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) například vyčítal, že v době energetické krize slibuje zestátnění ČEZ, ale nic se neděje. Následně podotkl, že účty za energie v roce 2023 budou až čtyřnásobně. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) vládu hájil. Podotkl ale, že stát nemůže kompenzovat naprosto vše. Přesto zdůraznil, že vláda nenechá nikoho padnout.

Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala Dostálová. V tajné volbě porazila Okamuru

16. listopadu 2022 15:18

Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala nominantka opozičního hnutí ANO Klára Dostálová. Ve středeční tajné volbě porazila předsedu SPD Tomia Okamuru (SPD). Dostálová tak obsadila pozici ve vedení dolní komory po Janě Mračkové Vildumetzové (ANO), která rezignovala koncem září. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Má Babiš odejít z čela ANO a kandidovat nadstranicky? Zbytečné, je náš, brání ho poslanci

9. listopadu 2022 13:43

Že by Andrej Babiš odešel z čela ANO a v prezidentských volbách bojoval jako nadstranický kandidát? To preferuje hejtman Moravskoslezského kraje a místopředseda hnutí Ivo Vondrák. Podle něj by se o tom v ANO měla vést seriózní debata. CNN Prima NEWS se proto zeptala poslanců hnutí, zda by byli pro. Většina ale svého šéfa brání a tvrdí, že není nutné, aby Babiš v průběhu prezidentské kampaně sesedl z křesla šéfa hnutí.