CNN Prima News Martin Malík

Martin Malík

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Malík“

Před rokem se Berbr z vazby rozloučil s fotbalem. Co všechno se od té doby změnilo?

19. října 2021 18:22

Přesně před rokem rezignoval na všechny funkce v českém fotbale muž vzbuzující dlouhé roky kontroverze. Roman Berbr neopustil posty v čele s místopředsedou FAČR zčistajasna – o tři dny dříve ho totiž kvůli rozsáhlé úplatkářské aféře zatkla policie. Co všechno se po pádu funkcionáře přezdívaného „Lord Voldermort“ v jeho někdejším království událo a jak probíhá proces „deberbrizace“?

Odmítáme rasismus i předpojatost vůči hráčům ze střední Evropy, vzkazuje FAČR do Skotska

23. března 2021 20:09

Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Martin Malík oceňuje postup fotbalové Slavie a věří ve spravedlivé rozhodnutí ohledně událostí zápasu pražského celku na půdě skotského Glasgow Rangers v rámci Evropské ligy. UEFA vyšetřuje možné rasistické urážky stopera Pražanů Ondřeje Kúdely, ale zejména možné napadení slavistického hráče jeho skotským protějškem v útrobách stadionu po zápase. Skotská fotbalová asociace se záložníka Rangers černé pleti Glena Kamary razantně zastává.

Malík nepůjde proti Poborskému. Současný předseda FAČR se rozhodl nekandidovat

18. března 2021 11:48

V červnu Martinu Malíkovi vyprší mandát šéfa tuzemského fotbalu. Současný předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se rozhodl znovu nekandidovat, což oznámil na čtvrteční konferenci se sponzory českého fotbalu. Malíkovi bylo v minulých měsících vyčítáno, že ze své pozice neodstoupil, ačkoliv po svém boku mnoho let toleroval Romana Berbra. Ten byl v říjnu minulého roku zatčen.

Poborský vyhlásil útok na post šéfa českého fotbalu: Na úpadek už se nemůžu dívat

11. března 2021 15:27

Český fotbal potřebuje kompletně nové vedení. O tom se intenzivně mluví od říjnového zatčení bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. Šéf Martin Malík na své pozici zůstal, teď má prvního oficiálního vyzyvatele. Není jím často skloňovaný Vladimír Šmicer, ale jiný bývalý reprezentant, který hrál anglickou Premier League – Karel Poborský. Kandidaturu oznámil na sociálních sítích a promluvil o ní také pro CNN Prima NEWS. „Nesmíme si nechat fotbal otrávit excesy jednotlivců,“ řekl.

Čtyři měsíce od kauzy Berbr: Šmicerovo tažení za očištění fotbalu, nebo suchý záchod

16. února 2021 14:57

Dlouhé roky kritizován, v říjnu 2020 zatčen. Jsou to přesně čtyři měsíce, co si na muže považovaného za nejvlivnější osobu českého fotbalu – Romana Berbra – políčila policie. Od té doby se toho událo hodně, ovšem trest pro známého šíbra zatím zůstává neznámý. Připomeňte si časovou osu kauzy, která na loni podzim vyvolala velký poprask.

Vízek: Šmicerova revoluce může očistit český fotbal, bafuňařina se ale nevymýtí nikdy

10. února 2021 06:22

Bývalý fotbalista Vladimír Šmicer stojí v čele iniciativy Fotbalová revoluce, která chce změnit poměry v českém fotbalu. Podle internacionála a Šmicerova tchána Ladislava Vízka může tato akce očistit český fotbal. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Zároveň však doplnil, že „bafuňáři“ a korupční jednání z fotbalu nikdy úplně nezmizí.

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu

25. ledna 2021 20:12
Aktualizováno

Poslanec a předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička (za ANO) čelí následkům za svoji účast na nelegální oslavě v teplickém hotelu. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ho vyzval, aby vyvodil důsledky. Hnilička už oznámil, že složí poslanecký mandát, post předsedy NSA si ale chce ponechat. V tom jej utvrzují i zástupci sportovních svazů a také přímo sportovci. Podporu mu vyjádřili hokejista Jaromír Jágr či oštěpařka Barbora Špotáková.

Novou komisi rozhodčích FAČR povede Portugalec Pereira, který už dohlížel na Řeky

15. prosince 2020 19:17
Aktualizováno

Komisi rozhodčích Fotbalové asociace ČR povede od nového roku Vítor Manuel Melo Pereira. Třiašedesátiletého Portugalce společně vybrali šéf rozhodčích UEFA Roberto Rosetti s předsedou FAČR Martinem Malíkem a ve funkci ho v úterý potvrdil výkonný výbor asociace. O konečném složení komise bude jasno na začátku příštího roku.

FAČR je po konci Berbra pasivní. Vzniklá opozice se nesmí rozdrobit, říká expert

13. listopadu 2020 16:21

V pátek se oficiálně zformovala skupina lidí, kteří plánují změnit české fotbalové prostředí od nejspodnějších pater. Za iniciativou s názvem Fevoluce stojí i významní hráči, například Vladimír Šmicer. „Bude zajímavé sledovat, jestli se nyní přidají další,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS Štěpán Filípek, fotbalový expert deníku Sport.

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

20. října 2020 14:27

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

19. října 2020 16:56

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.