reklama
CNN Prima News Martin Malík

Martin Malík

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Malík“

Odmítáme rasismus i předpojatost vůči hráčům ze střední Evropy, vzkazuje FAČR do Skotska

Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Martin Malík oceňuje postup fotbalové Slavie a věří ve spravedlivé rozhodnutí ohledně událostí zápasu pražského celku na půdě skotského Glasgow Rangers v rámci Evropské ligy. UEFA vyšetřuje možné rasistické urážky stopera Pražanů Ondřeje Kúdely, ale zejména možné napadení slavistického hráče jeho skotským protějškem v útrobách stadionu po zápase. Skotská fotbalová asociace se záložníka Rangers černé pleti Glena Kamary razantně zastává.

Malík nepůjde proti Poborskému. Současný předseda FAČR se rozhodl nekandidovat

V červnu Martinu Malíkovi vyprší mandát šéfa tuzemského fotbalu. Současný předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se rozhodl znovu nekandidovat, což oznámil na čtvrteční konferenci se sponzory českého fotbalu. Malíkovi bylo v minulých měsících vyčítáno, že ze své pozice neodstoupil, ačkoliv po svém boku mnoho let toleroval Romana Berbra. Ten byl v říjnu minulého roku zatčen.

Poborský vyhlásil útok na post šéfa českého fotbalu: Na úpadek už se nemůžu dívat

Český fotbal potřebuje kompletně nové vedení. O tom se intenzivně mluví od říjnového zatčení bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. Šéf Martin Malík na své pozici zůstal, teď má prvního oficiálního vyzyvatele. Není jím často skloňovaný Vladimír Šmicer, ale jiný bývalý reprezentant, který hrál anglickou Premier League – Karel Poborský. Kandidaturu oznámil na sociálních sítích a promluvil o ní také pro CNN Prima NEWS. „Nesmíme si nechat fotbal otrávit excesy jednotlivců,“ řekl.

Vízek: Šmicerova revoluce může očistit český fotbal, bafuňařina se ale nevymýtí nikdy

Bývalý fotbalista Vladimír Šmicer stojí v čele iniciativy Fotbalová revoluce, která chce změnit poměry v českém fotbalu. Podle internacionála a Šmicerova tchána Ladislava Vízka může tato akce očistit český fotbal. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Zároveň však doplnil, že „bafuňáři“ a korupční jednání z fotbalu nikdy úplně nezmizí.

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu

Aktualizováno

Poslanec a předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička (za ANO) čelí následkům za svoji účast na nelegální oslavě v teplickém hotelu. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ho vyzval, aby vyvodil důsledky. Hnilička už oznámil, že složí poslanecký mandát, post předsedy NSA si ale chce ponechat. V tom jej utvrzují i zástupci sportovních svazů a také přímo sportovci. Podporu mu vyjádřili hokejista Jaromír Jágr či oštěpařka Barbora Špotáková.

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

reklama