reklama

Martina Sáblíková vyléčila zlomenou nártní kost a zvítězila v cyklistickém závodu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková, která si v letos v dubnu zlomila při tréninku nártní kost a musela nosit čtyři týdny sádru, se v sobotu vrátila na závodiště. Nikoli však na ledovou plochu, ale s kolem do terénu.

reklama

Martina Sáblíková se v sobotu zúčastnila závodu Bikemaraton Drásal České spořitelny, což byl druhý díl seriálu Kolo pro život. Zvítězila v ženské kategorii na trase dlouhé 117 kilometrů s převýšením 3 920 metrů.

„Měla jsem asi tři krize, ale musím říct, že mi vždycky pomohla občerstvovačka, všichni mi cpali plné kapsy jídla. Byl to docela hardcore,“ uvedla trojnásobná olympijská vítězka po závodě, který se konal v Holešově. Podobnou trasu na biku jela poprvé. Její reprezentační kolegyně Nikola Zdráhalová skončila třetí.

„Zítra odjíždíme na soustředění, tak nevím, jak budu použitelná, a asi teď budu trpět, ale bylo to fajn a nelituju toho, že jsem se přihlásila. Nevím, jestli bych to jela ještě znovu, ale uvidíme, za rok se rozmyslím,“ poznamenala Sáblíková.

Mezi muži vyhrál Drásala na 117 km zkušený biker a olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Extrémní trať Obra, dlouhou 177 km, zvládl nejrychleji Tomáš Višňovský.

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama