CNN Prima News Martina Sáblíková

Martina Sáblíková

Výpis příspěvků ke štítku „Martina Sáblíková“

Medailovými vládci jsou Norové. Česká výprava se vrací s nejhorší sbírkou od roku 1994

20. února 2022 09:09

Běžkyně na lyžích Therese Johaugová vylepšila v závěrečném soutěžním dni už tak rekordní bilanci norské výpravy na zimních olympijských hrách v Pekingu o 16. zlato. Severská velmoc tím o dvě prvenství vylepšila maximum, o které se dosud dělila s Kanadou a Německem. Norové v Číně vybojovali také osm stříbrných a 13 bronzových. S 37 medailemi obhájili pozici nejúspěšnější země v Pchjongčchangu, kde měli bilanci 14-14-11.

Ledecká vystřihla v kombinaci životní výkon. Skončila těsně pod stupni vítězů

17. února 2022 08:00

Ester Ledecká nebyla daleko od toho, aby stejně jako na olympiádě v Pchjongčchangu získala medaili ze snowboardu i alpského lyžování. Překvapivě jí na hrách v Pekingu nejlepší umístění přinesla kombinace. Po sjezdu byla druhá, výtečně zajela i slalom, kterému se prakticky vůbec nevěnuje. Dlouho byla ve vedení, o medaili ji nakonec ale připravilo trio Michelle Gisinová, Wendy Holdenerová a Federica Brignoneová. Na bronzovou Italku ztratila 26letá Češka osm desetin.

ZOH: Ledecká v kombinaci sahala po medaili, Sáblíková odmítla divokou kartu

16. února 2022 23:23
Aktualizováno

Ester Ledecké při derniéře na pekingské olympiádě v alpské kombinaci jen těsně unikla medaile. Do volného programu krasobruslařek nastoupila Eliška Březinová. I když dvakrát upadla, připsala si osobní maximum a nakonec skončila dvacátá. Rychlobruslařka Martina Sáblíková měla možnost naskočit do závodu s hromadným startem, ale divokou kartu od pořadatelů odmítla.

KOMENTÁŘ: Bídu českého sportu potvrzují olympijské medailistky, jež vyrostly mimo systém

16. února 2022 12:28

Jágr–⁠Štěstí–⁠Náhoda? Tak ti už za nás nehrají. Celkem oprávněně si z počínání našich hokejistů již nějakou dobu střílejí zahraniční experti i laická veřejnost. Jenže průšvih českého sportu (snad zatím jen toho zimního) dávno přesahuje hranice hokejových arén. Medailovou radost nám už pěknou řádku olympiád dělají především sportovkyně, které vyrostly mimo systém.

Chyběl nám Messi, dáváš debilní otázky nebo voják v Iráku. 50 top hlášek oslavence Jágra

15. února 2022 05:54

„Každej den není posvícení. Na druhou stranu, ty taky neuděláš každej den dobrej rozhovor.“ To je jen jedna z památných hlášek Jaromíra Jágra, jenž v úterý slaví padesátiny. Za více než 30 let v profesionálním hokeji už toho řekl víc než dost. Redakce CNN Prima NEWS vám nabízí 50 výroků „osmašedesátky“, které zarezonovaly Českem.

Kolik si vydělají sportovci za olympijské medaile? Česko patří mezi nejštědřejší

12. února 2022 05:42

Zimní hry v Pekingu mohou nejvíce změnit život hongkongským sportovcům. Čistě teoreticky. Šance, že někdo z tříčlenné výpravy ukořistí zlato a shrábne 13,6 milionu korun za zlato, prakticky neexistuje. To Ester Ledecká už má jeden nejcennější kov v kapse a na odměnách od Národní sportovní agentury si vydělá 2,4 milionu. To je sice oproti hongkongské odměně málo, ale v celoolympijském měřítku velký nadprůměr.

Musím máknout, abych Sáblíkovou dohnala, smekla Ledecká. Dostal ji vzkaz od Jágra

11. února 2022 12:34

Nebylo z toho sice zlato jako v Pchjončchangu, ale Ester Ledecká v super-G na olympiádě v Pekingu předvedla skvělou jízdu. Z pátého místa ji od medaile dělilo titěrných 13 setin. Po povedeném závodu přiznala, že se až v pátek ráno dozvěděla, že Martina Sáblíková vybojovala ve čtvrtek na trati 5 000 metrů bronzovou medaili. Takže s odstupem mluvila o tom, jak „strašný borec“ rychlobruslařka je. A také byla paf ze vzkazu od Jaromíra Jágra.