reklama

Dopady zrušení Masters of Rock: Místní živnostníci přijdou o desítky milionů korun

V těchto dnech měly do Vizovic na Zlínsku směřovat desítky tisíc fanoušků rockové a metalové hudby. Největší festival tvrdé muziky ve střední Evropě Masters of Rock byl ale letos kvůli pandemii koronaviru zrušen. Stejně tak se neuskuteční ani populární festival Trnkobraní, který se měl na stejném místě konat v srpnu. Pro místní živnostníky a spolky to znamená ztráty v řádu desítek milionů korun.

reklama

„Vzhledem k bezpečnosti a zdraví občanů jsme rádi, že se tyto velké festivaly konat nebudou,“ řekla CNN Prima NEWS starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Dodala ale, že kvůli nekonání Masters of Rock a Trnkobraní bohužel budou tratit majitelé restaurací, ubytovacích zařízení a další. Bude město ztráty podnikatelům kompenzovat?

„Místním firmám se snažíme pomáhat. Máme vyčleněný i balík peněz,“ řekla Dolanská. Pro město to prý takový výpadek nebude.

K tématu

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama