reklama

Máte doma šťastnou kočku?

Jak na kočky?
Zdroj: agentura PDIGIT

Sám čtyřnohý přítel je Vaším štěstím, ale je šťastný i on? A jak tomu přijít „na kloub“? Pokud si lámete hlavu nad tím, jak to zjistit, je pro vás tím pravým návodem e-book, jehož odborným garantem byla MVDr. Martina Načeradská, přední expertka na nemoci a chování koček.

reklama

Elektronickou knihu „Jak udělat kočku v bytě šťastnou“, která má 82 stran napsala Pavlína Šmucerová, spoluzakladatelka výzvy „Nekupuj. Adoptuj!". Autorka vzdělávacího programu „Kočkomalovánky", který pomocí malování, luštění a zábavných úkolů učí děti, jak pečovat o kočky a lépe jim porozumět. Tímto programem na základních školách prošlo téměř 7000 dětí a veškerý výtěžek šel na řešení kritické situace opuštěných psů a koček v České republice.

Pavlína je majitelkou 4 adaptovaných koček. Díky pochopení a respektování přirozených potřeb koček jim mohla ze svého bytu udělat prostor pro dokonalý kočičí život. S tím, jak to udělala, se s vámi ráda podělí.

Díky Pavlínině e-booku dostanete srozumitelný manuál na to, jak udělat vaši kočku šťastnou i tehdy, když nemá možnost chodit ven.

V úvodu e-booku se například dozvíte kolik a kam umísit v bytě kočičích WC, jak z výrazu tváře a postavení uší můžete poznat náladu své kočky nebo i to, že ji něco bolí.

Jsou to tvrdé palice
Jsou to tvrdé palice

Ukázka z knihy:

Kočky a návštěvy

Důležité je navykat kočky na návštěvy od začátku, kdy si je adoptujeme. Nedovolíme návštěvě, aby na kočku upřeně zírala. Naopak by ji měla přinést pamlsky a drbat ji jen v případě, když si kočka sama řekne. Pokud kočka nejeví zájem, neměla by si návštěva kočky vůbec všímat a měla by se chovat klidně.

Kočky a nekočkomilné návštěvy

Taky máte pocit, že si kočky oblíbí ty návštěvy, které zrovna nemají ke kočkám nekterak přátelský vztah? Je to právě proto, že tyto osoby se chovají nenápadně, nezírají na kočky přímo, do ničeho je nenutí a nesnaží se je za každou cenu pohladit.

Toto chování je kočkám sympatické a spíše se usadí na klíně osobě s tímto přístupem než někomu, kdo se moc „vtírá"...

Fouska, čeká na novou rodinu v Domově Sluníčko. A nejen ona
Fouska, čeká na novou rodinu v Domově Sluníčko. A nejen ona

Dostanete tipy nejenom na to, jak vyrobit škrabadla za pár korun, ale i jak si s kočkou správně hrát a trénovat ji.

Bojíte se vaší kočičce pořídit mňoukavého kamaráda? Po přečtení Petřina návodu na seznamování koček se vaše obavy rozplynou.

Dalším plusem je, že zakoupením e-booku umožníte nejen své kočce či kočkám, žít úžasný kočičí život v bytě, ale přispějete také na obyvatele Kočičího domova Sluníčko, kterým jde 100 % z odeslané částky. Autorka se vzdala honoráře v jejich prospěch.

Jste nedočkaví? Knihu si můžete pořídit ZDE.

Tagy: kočka kniha zvířata charita výchova péče o zvíře
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Imunolog Zdeněk Hel uznává ministra zdravotnictví Jana Blatného za výborného onkologa a lékaře, ale vedení resortu a hlavně boj s pandemií koronaviru podle něj nezvládá dobře. „Bohužel, jak pan Blatný, tak ostatní z vedení ministerstva zdravotnictví nejsou odborně dostatečně vybavení na to, aby se zabývali reakcí na nemoc COVID-19,“ řekl Hel v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.

Rizikové skóre kleslo na 68 bodů, Česko se na čtvrtém stupni drží 13 dní
Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech
Rychleji se šíří a více zabíjí. Britská mutace může znamenat šestý stupeň, říká Prymula
ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek
reklama
reklama
Viroložka: Děti jsou častými přenašeči covidu. Proč pro ně očkování není vhodné?

Zdraví

Domácí zpravodajství

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu
Slavil i strážce zákona. Na párty s Paroubkem byl krajský policejní ředitel Husák
Připravme se na zdražení aut. Výrobci čekají na součástky a nestíhají sytit poptávku
Další články
reklama
reklama