reklama

Máte doma šťastnou kočku?

Sám čtyřnohý přítel je Vaším štěstím, ale je šťastný i on? A jak tomu přijít „na kloub“? Pokud si lámete hlavu nad tím, jak to zjistit, je pro vás tím pravým návodem e-book, jehož odborným garantem byla MVDr. Martina Načeradská, přední expertka na nemoci a chování koček.

reklama

Elektronickou knihu „Jak udělat kočku v bytě šťastnou“, která má 82 stran napsala Pavlína Šmucerová, spoluzakladatelka výzvy „Nekupuj. Adoptuj!". Autorka vzdělávacího programu „Kočkomalovánky", který pomocí malování, luštění a zábavných úkolů učí děti, jak pečovat o kočky a lépe jim porozumět. Tímto programem na základních školách prošlo téměř 7000 dětí a veškerý výtěžek šel na řešení kritické situace opuštěných psů a koček v České republice.

Pavlína je majitelkou 4 adaptovaných koček. Díky pochopení a respektování přirozených potřeb koček jim mohla ze svého bytu udělat prostor pro dokonalý kočičí život. S tím, jak to udělala, se s vámi ráda podělí.

Díky Pavlínině e-booku dostanete srozumitelný manuál na to, jak udělat vaši kočku šťastnou i tehdy, když nemá možnost chodit ven.

V úvodu e-booku se například dozvíte kolik a kam umísit v bytě kočičích WC, jak z výrazu tváře a postavení uší můžete poznat náladu své kočky nebo i to, že ji něco bolí.

Ukázka z knihy:

Kočky a návštěvy

Důležité je navykat kočky na návštěvy od začátku, kdy si je adoptujeme. Nedovolíme návštěvě, aby na kočku upřeně zírala. Naopak by ji měla přinést pamlsky a drbat ji jen v případě, když si kočka sama řekne. Pokud kočka nejeví zájem, neměla by si návštěva kočky vůbec všímat a měla by se chovat klidně.

Kočky a nekočkomilné návštěvy

Taky máte pocit, že si kočky oblíbí ty návštěvy, které zrovna nemají ke kočkám nekterak přátelský vztah? Je to právě proto, že tyto osoby se chovají nenápadně, nezírají na kočky přímo, do ničeho je nenutí a nesnaží se je za každou cenu pohladit.

Toto chování je kočkám sympatické a spíše se usadí na klíně osobě s tímto přístupem než někomu, kdo se moc „vtírá"...

Dostanete tipy nejenom na to, jak vyrobit škrabadla za pár korun, ale i jak si s kočkou správně hrát a trénovat ji.

Bojíte se vaší kočičce pořídit mňoukavého kamaráda? Po přečtení Petřina návodu na seznamování koček se vaše obavy rozplynou.

Dalším plusem je, že zakoupením e-booku umožníte nejen své kočce či kočkám, žít úžasný kočičí život v bytě, ale přispějete také na obyvatele Kočičího domova Sluníčko, kterým jde 100 % z odeslané částky. Autorka se vzdala honoráře v jejich prospěch.

Jste nedočkaví? Knihu si můžete pořídit ZDE.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama