kniha

Výpis příspěvků ke štítku „kniha“

Spor o jméno Harryho dcery: Královská rodina mluvila o troufalosti, Alžběta II. překvapila

28. listopadu 2022 16:03

Nová biografie Elizabeth: An Intimate Portrait poodhalila další podrobnosti ze soukromí královské rodiny. Spor mezi členy měl nastat například kvůli jménu pro dceru vévodů ze Sussexu Lilibet. Královna Alžběta navržené jméno pro své jedenácté vnouče uvítala, a dokonce ho považovala za kompliment. Jiní členové královské rodiny ale považovali rozhodnutí Harryho a Meghan za zarážející a troufalé. Jméno Lilibet bylo totiž soukromou přezdívkou zesnulé královny Alžběty. Zřejmě i proto Harry výběr jména s královnou předem konzultoval.

Čeští mudlové propadli famfrpálu. Vedou si v něm skvěle

19. listopadu 2022 23:59

Je to směs rugby, házené a basketbalu, ve které se snažíte prohodit míč obručí, přičemž mezi nohama stále svíráte tyč imitující koště.To je famfrpál. Hra kouzelnických učňů ze ságy o Harrym Potterovi, která se z knihy a filmového plátna postupně přesunula i na běžná hřiště. Mezi české famfrpálové špičky zavítal kolega Pepa Kolina.

Čtení prodlužuje život, potvrzuje deset z deseti čtenářů

15. listopadu 2022 18:58

Knihy odjakživa dělí lidstvo na dva tábory. Jeden je miluje a čte, kdykoli může. Druhý obvykle říká, že na čtení nemá čas. To je ale škoda. Čtení je skvělou příležitostí k odpočinku i vzdělání a kromě toho má pozitivní vliv na fantazii člověka a především na jeho zdraví. Čtení je zkrátka samé pozitivum.

Secondhandům roste nová konkurence. Do módy přichází ekologické a šetrné swapování

31. října 2022 22:13

Průměrný Čech zaplatí podle některých ekonomů až 15 tisíc korun ročně jen za oblečení a i to čeká další zdražení. Čím dál více lidí si proto vyměňuje obnošené oblečení s jinými. A to nejen přes internet, ale i díky takzvaném swapu. Na zatím poměrně málo známé konkurenci secondhandů si po zaplacení vstupného můžete vzít, co se vám zlíbí. A swapovat navíc můžete třeba i elektroniku nebo knihy.

Chudé čtenářské Vánoce. Knihy zdražují. Papíru je nedostatek, ceny energií rostou

15. října 2022 06:47

Vášniví čtenáři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Kvůli problémům na trhu s papírem a rostoucím cenám energií musí totiž nakladatelé během letošních vánočních svátků zdražovat knihy. Jejich zákazníky navíc drtí inflace, proto si mnozí možná dvakrát rozmyslí, zda nakonec nesáhnou po jiném dárku pod stromeček. Některé knihy zdražily i o 100 korun, jiné vyjdou v nižších nákladech, protože tiskárnám chybí dostatek papíru.

Princ Harry prolomil mlčení. Nemocným dětem v rozhovoru prozradil detaily o svém synovi

13. října 2022 00:22

Děti prince Harryho a jeho manželky Meghan jsou známé po celém světě. Detaily o jejich životě, včetně jejich fotografií, však takřka neexistují. Soukromí své rodiny si druhorozený syn krále Karla III. bedlivě střeží. Nedávno však udělal výjimku. V on-line rozhovoru s těžce nemocnými dětmi prozradil detaily o svém životě.

Nejhorší je nevědět. Pomozte dětem v pěstounské péči poznat jejich rodiny a minulost

9. října 2022 08:23

Zažily týrání či nevhodné podmínky, jejich rodiče skončili ve vězení nebo zemřeli. Osud k dětem v pěstounské péči nebyl přívětivý, přesto se každé z nich zaslouží možnost poznat svou minulost. Z toho důvodu organizace Rozum a Cit shání prostředky na vytvoření Knih života, díky nimž si děti mohou tvořivou formou zpracovat svůj životní příběh.

Meghan rozzuřila titulka s její fotkou. Rasismus, obvinila časopis kvůli známé písni

1. října 2022 14:31

Vévodkyně Meghan vzbudila řadu kontroverzí. Vůbec nejcitlivější bylo nařčení královské rodiny z rasismu. A nyní se opět zdá, že je toto téma pro bývalou herečku opravdu zásadní. Nová kniha s názvem Courtiers odhaluje, že manželka prince Harryho měla být pohoršena i další skutečností. Obálka časopisu Vanity Fair z roku 2017 byla podle ní rasistická, informují zahraniční weby.