kniha

Výpis příspěvků ke štítku „kniha“

Přišel o všechno. Autor hitu Zvonky štěstí Jiří Zmožek žil roky z životního minima

Tam u nebeských bran, Zvonky štěstí, Biograf láska, Nešlap, nelámej, Už mi lásko není 20 let. To je jen stručný výčet hitů, které napsal hudební skladatel Jiří Zmožek. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal nejen na slavné umělce, s kterými spolupracoval, ale i na období, kdy kvůli podnikání přišel o všechno. Nyní ho čeká první sólový koncert v pražské Lucerně a o svém životě vydává knihu.

Třaskavá kniha o Karlu Svobodovi: Vyžadoval švédskou trojku, užíval si ji s celebritami

Hudební skladatel Karel Svoboda se nikdy netajil tím, že u žen hledal inspiraci ke své tvorbě. Veřejným tajemstvím bylo, že během svého druhého manželství s Vendulou Pizingerovou (dříve Svobodovou) měl v oblibě takzvanou švédskou trojku. Také o tom se mimo jiné rozepsal jeho prvorozený syn Petr, který v roce otcových nedožitých 85. narozenin vydal velmi třaskavou knihu. Pizingerová dílo svého nevlastního syna odmítá jakkoli komentovat. „Děkuji, ale nechci se k tomu vyjadřovat,“ uvedla pro CNN Prima NEWS.

Jiřímu Štaidlovi kdysi utekla Trumpová od oltáře. Patrasová s ním málem přišla o život

Jiří Štaidl patřil k nejtalentovanějším textařům české pop music. Nejvíce hitů napsal pro svého blízkého přítele Karla Gotta. S bratrem Ladislavem, který byl o dva roky mladší, je spojovala nejen vášeň pro hudbu, ale také pro ženy. Předháněli se v tom, kdo uloví tu nejkrásnější. Život Jiřího Štaidla vyhasl předčasně a tragicky.

Zákaz Meghan a výmluvy pro Harryho. Objevily se nové detaily o odchodu královny Alžběty

Připravovaná kniha o panování Karla III. odkrývá dosud neznámé detaily posledních okamžiků života královny Alžběty II. Informace autorovi poskytl sám tajemník panovnice a další blízcí spolupracovníci královské rodiny. Zmínili i to, proč ke smrtelnému loži rodina nepřizvala Meghan, vévodkyni ze Sussexu. Úryvky z knihy zveřejnil Daily Mail.

Olomouckému arcibiskupství se vrací bestseller ze 16. století. V Terstu ho našli četníci

Olomouckému arcibiskupství se v úterý vrátila 80 let pohřešovaná cenná kniha z 16. století. Italští četníci ji zadrželi předloni v aukční síni v Terstu. Jde o knihu Postilla super epistolas et evangelia, která obsahuje výklad úryvků z novozákonních epištol a evangelií a byla bestselerem své doby. Jejím autorem je dominikán Vilém z Paříže. Navrácený exemplář vyšel roku 1518 v Basileji. Zmizel za neznámých okolností, řekli novinářům zástupci arcibiskupství. Svazek se nyní vrátí zpět do kapitulní knihovny.

Viewegh: Že exmanželka používá mé příjmení na knihách? Tomu se usmívám, trochu podpásovka

„Fér by samozřejmě bylo, kdyby to vydávala pod vlastním jménem. To je, jako byste začali vyrábět boty a nazvali je Baťa.“ Slavný spisovatel Michal Viewegh tak s pousmáním okomentoval v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, co si myslí o tom, že jeho exmanželka vydává knihy stále pod příjmením Vieweghová. Vysvětlil také, proč každý rok přišel s novou knihu nebo kterou považuje za nejhorší.

Strašný osud. Žena přežila útok Hepnarové a pak ji zabil vlastní syn, vzpomíná detektiv Štoček

Nešťastný příběh. Když v roce 1973 najela Olga Hepnarová vypůjčeným nákladním vozem do houfu lidí na tramvajové zastávce, zemřelo osm lidí. Několik dalších bylo zraněno. Mezi nimi byla i žena, která přišla o ledvinu, měla polámané nohy, porušenou lebku. Ale přežila. V roce 2004 ji však zabil vlastní syn. „Zabil mámu. To je smutnej případ,“ řekl bývalý kriminalista Jan Štoček v pořadu Fight Cast One.