reklama

Matěj Ruppert: Miro Žbirka byl ještě před dvěma měsíci plný mladistvého elánu

Zpěvák Matěj Ruppert byl jedním z posledních, který se zesnulým zpěvákem Miroslavem Žbirkou spolupracoval. Ani ve snu by ho v září nenapadlo, že se vidí naposledy. Jak sdělil CNN Prima NEWS, smrt slavného kolegy ho naprosto šokovala.

reklama

Matěj Ruppert s kapelou Monkey Business byl v září hostem pořadu Miroslava Žbirky. Společně si i zazpívali. Meky hýřil dobrou náladou a byl ve skvělé kondici. „Pro mě je to strašná rána. Šok. Nemohu tomu stále uvěřit. Byl mladej, 69 let pro mě není žádné stáří, navíc u tak vitálního člověka. Mluvím o tom proto, že jsme ani ne před dvěma měsíci byli hosty jeho pořadu a byl naprosto úžasný. Zpíval s námi písničku Catherine a musím říct, že s tak mladistvým elánem, s tak plným krásným hlasem v originální tónině, žádný náznak jakéhokoliv stáří nebo něčeho takového. Zpíval jako dvacetiletý kluk, byl plný energie. Proto je pro mě těžké uvěřit a přijmout ten fakt, že už není mezi námi. Je to pro mě nepochopitelné,“ povzdechl si Matěj Ruppert.

U Gotta jsme se mohli „připravit“

Smrt legendy české a slovenské popmusic ho velmi zasáhla. „Třeba u pana Gotta, i když o tom se mi také těžko hovoří, tam jsme dejme tomu trochu pozorovali určité zdravotní komplikace a potíže, které ho provázely poslední rok. Na jeho odchod jsme se v uvozovkách mohli trochu připravit, přece jen měl už určitý věk. I když na to se asi úplně připravit nikdy nedá. Ale v tomto případě je to naprosto šokující. Přišlo to jako blesk z čistého nebe,“ dodal Ruppert.

Pro Žbirku má jen slova obdivu a uznání. „Kromě toho, že to byl fantastický zpěvák, muzikant a skladatel, tak to byl také nesmírně milý, vlídný člověk s úplně úžasným smyslem pro humor. Bude mi strašně chybět. Nikdy nezapomenu na to, že jsem měl to štěstí, že jsem se s ním párkrát osobně viděl a měl tu čest být alespoň chvíli v jeho blízkosti. Dalo se s ním hodiny povídat o jakýchkoliv tématech. Měl v sobě ještě jednu úžasnou věc – aniž by se jakkoliv hudebně i lidsky podbízel, tak ho měli všichni rádi. Měl v sobě zvláštní klid a vlídnost. Nikdy jsem neslyšel, že by někoho pomlouval, když už, tak vtipem, důvtipem, nikdy to nebylo zlý. Považoval jsem ho za jednoho z nejslušnějších a nejlepších lidí v branži, v kultuře, se kterým jsem měl čest se potkat. O důvod víc, proč tak truchlím,“ uzavřel zpěvák.

V roce 2020 natočil oceňovaný režisér Šimon Šafránek celovečerní dokument Meky, který pojednává o životě slovenské legendy Mekyho Žbirky. Na film se můžete podívat zde.

Tagy:
zpěvák zemřel Miro Žbirka Matěj Ruppert

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama