CNN Prima News Miroslav Žbirka

Miroslav Žbirka

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Žbirka“

Gombitová otevřeně o svém soukromí: Nežiju sama. Hvězdná zpěvačka prozradila své plány

Se zpěvačkou Marikou Gombitovou, královnou slovenské populární hudby, se osud nemazlil. V pouhých čtyřiadvaceti letech po autonehodě zůstala trvale upoutaná na invalidní vozík, nedočkala se dětí ani manželství. Dlouhé roky žila v ústraní, znovu se však dokázala vrátit na scénu a zazářit. Na začátku roku v Praze hned dvakrát vyprodala O2 arenu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvila nejen o hudbě, ale také o svém soukromí.

Meky navždy. Žbirkův syn natočil videoklip k písni svého otce, vznikl na symbolickém místě

„Meky navždy“ – heslo, které vymysleli fanoušci Miroslava Žbirky v 80. letech, je stále aktuální. Na světě je totiž nový videoklip ke skladbě Ako Boh ze zpěvákova alba Posledné veci, který natočil jeho syn David. I když mezi námi legendární zpěvák už není, jeho odkaz žije dál. S detaily ohledně natáčení se David svěřil redakci Showtimu na CNN Prima NEWS. Album Posledné veci proměnilo všechny čtyři nominace na letošních cenách České hudební akademie Anděl.

Předávání Andělů ovládl Meky Žbirka. Svěrák je novým členem Síně slávy, uvedl ho Pavel

Prezident Petr Pavel uvedl do Síně slávy hudebních cen Anděl 87letého herce, dramatika, scenáristu, spisovatele a textaře Zdeňka Svěráka. Hlava státu se na předávání cen České hudební akademie Anděl objevila nečekaně. Svěrák Pavla podpořil při jeho prezidentské kampani. Letošní ročník Andělů ovládla hudba Miroslava Žbirky. Jeho album Posledné veci proměnilo všechny čtyři nominace.

Dalibor Janda slaví kulatiny: Gott ho zklamal, miliony měl už za totality. Řešil ale i tragédii

Zpěvák Dalibor Janda slaví 70. narozeniny. Vzpomínat může na krásná i velmi smutná období. Třikrát vyhrál Zlatého slavíka, což mu nemohl zapomenout ani sám Karel Gott. Jeho honoráře už za totality dosahovaly pohádkových částek. Oproti tomu ale musel například hledat cestu, jak se vyrovnat s tragickou smrtí syna, jenž spáchal sebevraždu.

Poslední foto režiséra Jakubiska: Řekl sbohem Mekymu Žbirkovi, pak se stáhl do ústraní

Zesnulého slovenského režiséra Juraje Jakubiska trápilo podlomené zdraví. Uznávaný umělec žil od roku 2012 s transplantovaným srdcem a v posledních letech ho postihly další zdravotní problémy. Podle informací deníku Blesk se Jakubisko od roku 2021 potýkal s rakovinou jazyka. Zřejmě proto se oblíbený umělec stáhl z veřejného života. Poslední událostí, na které se objevil, byl pohřeb zpěváka Miroslava Žbirky, který se uskutečnil v listopadu 2021 v Praze.