Hrůzný nález dětských těl ve vydražených kufrech: Padlo obvinění z dvojnásobné vraždy

Novozélandský soud obvinil 42letou ženu z dvojnásobné vraždy jejích dětí, informuje CNN. Podle vyšetřovatelů měla před čtyřmi lety zavraždit svoje dvě děti a jejich těla ukrýt do kufrů. Jejich ostatky se našly až letos v srpnu, kdy zavazadla vydražila rodina z Aucklandu.

Matka, která podle policie v roce 2018 zavraždila své dvě děti ve věku sedm a deset let, si ve středu před soudem v Aucklandu vyslechla obžalobu z dvojnásobné vraždy a soudce ji poslal do vazby. Zakázal také zveřejnění identity obžalované matky i jejích zavražděných dětí, píše CNN.

Ženu letos v září zatkla policie v Jižní Koreji poté, co na ni vydala zatykač mezinárodní agentura Interpol. Právě do této asijské země měla podle vyšetřovatelů po spáchání činu matka dětí prchnout. Jejich těla ukryla do kufrů, kde zůstaly několik let, dokud je letos v srpnu v internetové aukci nekoupila rodina z Aucklandu. Co se v kufrech nacházelo, zjistila až poté, co si je dovezla domů.

„Hned jsem ten zápach poznal a přemýšlel jsem, odkud jde,“ řekl podle BBC jeden ze sousedů, bývalý pracovník krematoria. Rodina, která zavazadla spolu dalšími předměty vyklizenými ze skladů koupila, nemá se zločinem nic společného, uvedla okamžitě k hrůznému nálezu policie.

Tagy: