CNN Prima News Jižní Korea

Jižní Korea

Výpis příspěvků ke štítku „Jižní Korea“

KLDR udělala výjimku, odvysílala selhání Jihokorejců. Se zpožděním, ale i logem Coca-Coly

9. prosince 2022 11:21

V severokorejské státní televizi došlo k neobvyklému jevu – nabídla totiž zápas Jižní Koreje z fotbalového mistrovství světa v Kataru. Důvod byl evidentně škodolibý, protože „Asijští tygři“ v osmifinále proti Brazílii v prvním poločase čelili čtyřgólovému ponížení. Lidé v KLDR nicméně tento zápas mohli vidět až s dvoudenním zpožděním.

Mistrovství světa v KLDR se nebráním, šokoval šéf FIFA. Jel bych tam klidně stokrát, dodal

20. listopadu 2022 20:01

Předseda mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino opět šokoval, když připustil, že by Severní Korea mohla v budoucnu hostit mistrovství světa ve fotbale. Tento krok by podle něj pomohl sjednotit svět. Infantino tak jen přiložil pod pomyslný kotel, když už se začínajícím šampionátem v Kataru FIFA čelí nebývalé kritice. Na jedné straně totiž stojí porušování lidských práv a smrt stovek dělníků během příprav šampionátu, na druhé pak MS v Kataru zajistilo FIFA rekordní příjmy. A to nejednomu fotbalovému fanouškovi leží v žaludku.

Severní Korea otestovala novou raketu. Může zasáhnout až USA, uvedl japonský ministr

18. listopadu 2022 05:25

Severní Korea vystřelila zřejmě mezikontinentální balistickou raketu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na jihokorejské ministerstvo obrany. O startu balistické rakety v KLDR informovala rovněž japonská pobřežní stráž. Raketa, kterou v pátek otestovala Severní Korea, měla dostatečný dolet, aby zasáhla Spojené státy, uvedl později japonský ministr obrany Jasukazu Hamada.

Severní Korea stupňuje napětí. Vypálila další balistickou střelu do Japonského moře

17. listopadu 2022 05:34

Severní Korea vypálila balistickou střelu krátkého doletu východním směrem do Japonského moře, podle agentury Kjódó o tom bez dalších detailů informovala jihokorejská armáda. Odpal rakety následoval jen několik hodin po prohlášení KLDR, v němž uvedla, že bude urputněji vojensky reagovat na americké snahy zvýšit svoji vojenskou přítomnost v regionu a spolupracovat s Japonskem a Jižní Koreou.

Napětí roste: KLDR vypálila přes sto střel, Jižní Korea reagovala testem raket vzduch-země

2. listopadu 2022 05:26

Severní Korea ve středu podle jihokorejské armády ze západního a východního pobřeží odpálila nejméně sto dělostřeleckých střel, o několik hodin navíc i 17 raket včetně jedné, která dopadla do blízkosti jihokorejských vod. Stalo se to poté, co Pchjongjang v úterý vyhrožoval Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich nynějšímu několikadennímu rozsáhlému vojenskému cvičení. Jižní Korea v reakci na poslední ze série severokorejských raketových testů odpálila severně od společné námořní hranice s KLDR tři rakety vzduch-země.

EXKLUZIVNĚ: Na zemi ležela těla. Místo pomoci si je lidé fotili, popsal Čech tragédii v Soulu

30. října 2022 05:11

Nikdo netušil, co se přesně děje. Kousek od sebe jsem viděl tělo mladíka. Nikdo mu nepomohl ani ho nepřikryl, místo toho si ho lidé fotili. Tak popsal exkluzivně pro CNN Prima NEWS jeden z Čechů tragické halloweenské oslavy v srdci jihokorejského Soulu. Chaotická tlačenice si vyžádala 153 obětí, desítky dalších lidí bojují v nemocnici o život. „Viděla jsem ležící chlapce, jak se je snaží záchranáři oživit. Po asi 10 minutách vstali a překryli je modrou plachtou. V tu chvíli nám došlo, že jsou mrtví,“ svěřila se reportérovi Jihokorejka, která rovněž uvízla v davu.

Tragédie obrovských rozměrů. Při oslavách Halloweenu v Soulu zemřelo nejméně 153 lidí

29. října 2022 17:34
Aktualizováno

V tlačenici při sobotních oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu podle nejnovějších údajů zemřelo 153 lidí, včetně nejméně 22 cizinců. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na hasiče. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že nemá informace o případných obětech z řad českých občanů. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyhlásil státní smutek. Vláda podle něj důkladně vyšetří příčinu neštěstí, aby se podobná tragédie již neopakovala.

Napětí na Korejském poloostrově: KLDR vypálila další střely, skončily v Japonském moři

28. října 2022 05:55
Aktualizováno

Severní Korea odpálila východně od svého pobřeží dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters o tom v pátek informovala jihokorejská armáda. Agentura Kjódó uvedla, že dvojice střel dopadla do Japonského moře mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu a nejsou zprávy o tom, že by způsobily škody. Odpálení střel je dalším ze série severokorejských testů zbraní v posledních týdnech.