reklama
CNN Prima News Jižní Korea

Jižní Korea

Výpis příspěvků ke štítku „Jižní Korea“

Babiš: Polistopadový kartel, který nastupuje, sliboval šetřit. Další ministry nechápu

4. listopadu 2021 09:02

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se ohradil vůči slovům bývalého místopředsedy vlády pro vědu a inovace Pavla Bělobrádka z KDU-ČSL. Pravděpodobná nová vláda koalice Spolu s Piráty a Starosty plánuje tento post po čtyřech letech obnovit. Babiš ale vznikající kabinet Petra Fialy (ODS) označil za polistopadový kartel a vznik nových postů ve vládě nechápe.

Sestra Kim Čong-una má stále větší pravomoci, připravuje se Severní Korea na nového vůdce?

25. srpna 2020 19:13

Mladší sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jednatřicetiletá Kim Jo-čongová, se dostává ještě více do popředí tamní politické scény. Podle nejnovějších informací americké televize CNN a severokorejských úředníků by měla nejmladší dcera bývalého vůdce Kim Čong-ila převzít vedení organizačního a poradenského oddělení (OGD) vládnoucí Korejské strany práce (WPK).

Jižní Korea má dva poslance z KLDR. Jeden býval diplomatem, druhý žil v bídě

12. června 2020 08:36

Po jarních volbách zasedli do jihokorejského Národního shromáždění dva severokorejští uprchlíci. Působí v sesterských stranách, jejich příběhy jsou však naprosto odlišné. Thae Yong-ho působil deset let jako velvyslanec ve velké Británii. Jeho kolega Ji Seong-ho žil v Severní Koreji v extrémní chudobě a kvůli nehodě přišel o nohu a ruku. Do Číny utekl s pomocí podomácku vyrobených berlí.

Koronavirus a fotbal: Hráčům fandily v hledišti erotické panny

18. května 2020 14:20

Sport ve světě začíná po více než dvou měsících klinické smrti ožívat. Zápasy se však zatím odehrávají pouze na prázdných stadionech. Pořadatelé si kladou otázku, jak zlepšit atmosféru při zápasech bez diváků. Fotbalový klub FC Soul při posledním ligovém utkání umístil do hlediště místo běžných figurín panny připomínající erotické pomůcky.

reklama