kufr

Výpis příspěvků ke štítku „kufr“

Rozřezal manželku motorovou pilou. Policie v USA zřejmě dopadla „kufrového“ vraha

Kufrový vrah. Tak američtí vyšetřovatelé pojmenovali pachatele hrůzného činu, který otřásl Floridou. Obyvatelé Delray Beach koncem července našli ve vodě pět zavazadel a v nich různé části ženského těla. Oběť se později podařilo identifikovat, nyní strážci zákona zatkli i jejího vraha. Tím je podle všeho manžel mrtvé ženy, kterou zřejmě rozřezal motorovou pilou.

Levné letenky mohou být pastí. Přinášíme sedm věcí, které je nutné si dobře rozmyslet

Cestování s nízkonákladovými leteckými společnostmi se může jevit jako levná varianta, jak se dostat na dovolenou. Letenky se však mohou velmi snadno prodražit, a to klidně o mnoho tisíc korun, například pokud si lidé nedají pozor na přísná pravidla ohledně zavazadel či způsobu odbavení. Cestující by také měli zvážit, zda se jim vyplatí létat na menší a vzdálenější letiště, ze kterých je nutné se draze přepravovat do cílové destinace. Před samotnou cestou je proto nutné si vyhodnotit, zda se let s nízkonákladovou společností skutečně vyplatí.

Oblíbená chorvatská destinace si došlápne na turisty. Zakáže jim chodit po městě s kufry

Chorvatský Dubrovník vytáhl do boje proti hluku. Starosta Mato Franković představil sérii přísných opatření, jež mají městu dopřát více klidu. Došlápl si na místní restaurace, ale chce se zaměřit i na turisty. Těm zakáže vozit kolečkové kufry po dlažbě v centru města. Od podzimu se má pravidlo ještě zpřísnit, zahraniční návštěvníci nebudou smět svá zavazadla v centru ani nosit, budou si je muset za poplatek nechat do ubytování dovézt autem.