Matku obvinili z vraždy. Smrt novorozence v Neratovicích zřejmě nebyla nehoda

Policie obvinila z vraždy 35letou ženu, která na první svátek vánoční dorazila na služebnu v Neratovicích s mrtvým novorozencem. Ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

„Na základě vyšetřování jsme zahájili trestní stíhání pětatřicetileté matky, kterou jsme obvinili ze zvláště závažného zločinu vraždy,“ sdělila Krimi zprávám policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že policie podá návrh na vzetí do vazby. Kriminalisté pokračují ve výslechu, který má objasnit okolnosti úmrtí dítěte.

K tomu došlo 25. prosince. Matka s novorozencem přišla na policejní služebnu v Neratovicích na Mělnicku. K dítěti byli poté zavolaní záchranáři, oživit se jim ho už ale nepodařilo.

„Policisté po ženě o několik hodin dříve vyhlásili pátrání. Měli totiž informace, že žena měla porodit, aniž by kdokoliv z jejího okolí věděl o jejím těhotenství, a s novorozencem ji nikdo neviděl,“ doplnila Schneeweissová. U dítěte byla nařízena soudní pitva, která určí přesné příčiny jeho úmrtí.

Tagy: