CNN Prima News město

město

Výpis příspěvků ke štítku „město“

Vánoce v Bachmutu? Rusové město srovnávají se zemí. Stále odoláváme, hlásí ukrajinský voják

23. prosince 2022 22:21

Zatímco lidé po celém světě oslavují vánoční svátky, obyvatelé Bachmutu a ukrajinští vojáci na území centrálního Donbasu si přejí jediné – odrazit neúnavné útoky okupantů. Ruská armáda bombarduje doněcké město prakticky bez přestávek. Současnou situaci v Bachmutu, na pravděpodobně nejnebezpečnějším místě na světě, popsal jeden z ukrajinských vojáků.

Mrazivá svědectví z Bachmutu: Žijeme tu jako v době kamenné. Proč nám to Rusové dělají?

12. prosince 2022 05:25

Ještě před válkou šlo o 72tisícové město, které se soustředilo na výrobu šumivých vín. Nyní je doněcký Bachmut jedním z nejnebezpečnějších míst na světě. Vlivem ruského bombardování z něj nezbylo téměř nic. Smrt číhá prakticky za každým rohem. Lidé, kteří ve městě zůstali, jsou bez elektřiny a bez vody. Nová svědectví ze zničeného Bachmutu přinesl web Sky News.

Oblíbený lékař z Mikulova náhle zemřel. Tisíce lidí marně shání nového

7. prosince 2022 17:01

Začátkem listopadu zasáhla Mikulov smutná zpráva. Praktický lékař Igor Šimek náhle zemřel, těžké chvíle však nezažívala jen rodina. Téměř pět tisíc pacientů se ocitlo bez doktora, kapacity u jeho kolegů ve městě byly naplněny a nové klienty nepřijímají. Ani týdny hledání mnohým občanům nepomohly. Aktuální nepříjemnou situaci začalo okamžitě řešit město, dřív než v lednu však náhradu za zesnulého lékaře nenajde: zdravotníků je málo.

OBRAZEM: Město budoucnosti jako jediná budova pro 9 milionů lidí. „Čára“ má mít i letiště

28. července 2022 14:44

Saúdská Arábie představila ambiciózní architektonický projekt The Line (Čára) označovaný jako město budoucnosti složené z jediné budovy, která se stane domovem devíti milionů lidí. Udržitelná stavba rozprostírající se na 34 kilometrech čtverečních má měřit 500 metrů na výšku, 200 metrů na šířku a 170 kilometrů na délku.

Drsný vzkaz ukrajinských partyzánů před branami Chersonu. Už jdeme, hrozí Rusům masakrem

8. července 2022 22:50

Ukrajinci dělají vše pro to, aby na jihu země osvobodili okupovaný Cherson. Svou roli v tomto hrají i místní partyzáni, kteří se snaží ruskou armádu co nejvíce znejistit a vyděsit. Nově před branami města vyvěsili zakrvácenou uniformu ruského vojáka s typickými symboly bílých písmen „Z“ a „V“. K tomu přidali jasný vzkaz.

Stejné místo, jiný šampionát i opakování historie. Co jste o MS v hokeji 2023 nevěděli

7. června 2022 22:24
Aktualizováno

Hokejoví fanoušci po bronzovém úspěchu českého týmu v roce 2022 již s nadšením vyhlížejí další ročník šampionátu. Mistrovství světa v hokeji 2023 již zná svého pořadatele, kterým po zrušeném Rusku budou dvě země: Finsko a Lotyšsko. Hráči se tak znovu podívají do hal v Tampere a Rize. Co o pořadatelských zemích, maskotovi či stadionech víme? A jak často se IIHF rozhodla místo konání nakonec změnit? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled zajímavostí.

Jedinečný stadion 974 i maskot bez nohou. Co jste nevěděli o fotbalovém MS v Kataru?

9. května 2022 10:17

V netradičním datu, přesto se fanoušci dočkají. Mezi listopadem a prosincem se příznivci kopané mohou těšit již na 22. ročník mistrovství světa ve fotbale. Poprvé v historii bude jeden z významných sportovních svátků hostit arabská země, konkrétně Katar. Pořadatelé museli vybudovat sedm nových stadionů, překvapili i neobvyklým maskotem. Na co vše se mohou nejen účastníci těšit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech zajímavostí.

Очередная бомбежка Одессы, но не вторжение. Визингр рассказал, чего не хватает русским

24. dubna 2022 23:51

Некоторые украинские города по прежнему подвергаются обстрелам со стороны российских войск. В субботу под огнем был Харьков, а также Одесса. В результате ракетного обстрела портового города пять человек погибли и 18 получили ранения. По словам аналитика по вопросам безопасности и военного дела Лукаша Визингра, Одесса будет и далее подвергаться обстрелам. Однако большой угрозы городу нет.

Další ostřelování Oděsy, ale žádná obojživelná invaze. Visingr prozradil, co Rusům chybí

23. dubna 2022 21:51

Některá ukrajinská města i nadále čelí ostřelování ruských vojsk. Pod palbou se v sobotu ocitl Charkov, ale také Oděsa. Raketový útok na přístavní město si vyžádal pět mrtvých a 18 zraněných. Podle bezpečnostního a vojenského analytika Lukáše Visingra bude Oděsa čelit ostřelování i nadále. Nijak akutně ohrožena by však být neměla.