reklama
CNN Prima News město

město

Výpis příspěvků ke štítku „město“

Praha fakticky zakáže volný pohyb psů. Mapa ukazuje, kde vodítko potřeba nebude

7. ledna 2022 14:36

Ani na trávníku, ani v parcích, ani v lesících. Psi se budou smět v Praze volně pohybovat pouze na přesně vymezených místech. Vyhlášku vydal magistrát v době vánočních svátků, nově obsahuje i mapy, které úseky přesně označují. A po celé metropoli je jich jako šafránu. Hlavní město o změně informovalo pouze na webu a novinku nekonzultovalo s žádným z chovatelských spolků. Podle mluvčího radnice jde jen o rozšíření vyhlášky, nikoliv o její změnu.

Žena ze Štětí začala při požáru předčasně rodit. Z nemocnice pak přišla dobrá zpráva

15. prosince 2021 14:47

Velmi neobvyklý výjezd mají za sebou hasiči ve Štětí u Litoměřic. Původně vyjížděli k požáru komína v rodinném domě. Tam na ně čekala těhotná žena, která však začala mít zřejmě ze stresu silné předporodní bolesti. Hasiči ani na chvíli nezaváhali a zahájili předlékařskou první pomoc. Malá Emma se pak narodila v nemocnici.

Vánoční cesta: Liberec láká na pohyblivý betlém. Chloubou města je i tramvaj „Sněhurka“

8. prosince 2021 08:00

Většinu adventního programu museli zrušit také pořadatelé v Liberci. Přesto se město pokusilo alespoň částečně vánoční atmosféru zachovat. Na náměstí před libereckou radnicí se tak můžete těšit na pohyblivý betlém či vyhlídkové adventní kolo. Spoustu zajímavostí na vás čeká také v rámci kulturního programu.

Město, které chce být ve všem nej. Dovolená v Dubaji je jako výlet do budoucnosti

3. listopadu 2021 11:07

Nejvyšší budova světa, nejdelší metro, které neřídí člověk, nejluxusnější hotel, největší nákupní centrum i uměle postavené ostrovy. Dovolená v Dubaji, která chce být ve všem „nej“, je jako výlet do budoucnosti. V říjnu tam začala turistická sezóna, město navíc hostí světoznámou výstavu Expo. Zájem o oblíbenou dovolenkovou destinaci mezi Čechy roste.

Vykopávky Tróje začaly před 150 lety. Jak pátrání po bájném městě probíhalo?

11. října 2021 13:17

Hledání starověkého města Trója trvalo tisíce let. Dlouho se však nikomu nepodařilo prokázat, že se Homérova sága o trojské válce skutečně odehrála... Až do roku 1871, kdy tehdy devětačtyřicetiletý Heinrich Schliemann objevil ruiny města pod kopcem Hisarlik na severozápadě dnešního Turecka. Vykopávky začaly přesně před 150 lety. Schliemann nebyl zdaleka první, kdo se domníval, že Homérem popisované město se nachází právě tam.

Největší skládka pneumatik na světě je pryč. Kuvajt místo ní postaví nové město

16. září 2021 19:10

Kuvajtské úřady chtějí na místě, kde bývala největší skládka pneumatik na světě, postavit nové město. Tamní vláda oznámila, že dokončila vyklizení celé oblasti, na které bylo podle některých odhadů až 44 milionů pneumatik. V budoucnu by je měla čekat recyklace, která by se však mohla protáhnout na desítky let.

reklama