reklama
CNN Prima News Michal Loukota

Michal Loukota

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Loukota“

Prvňáci možná budou mít počítače povinné. Připravuje se vzdělávací reforma

Informatika nebo alespoň základní počítačová dovednost by se mohla na školách vyučovat už od první třídy. Zařadila by se k předmětům, jako je český jazyk nebo třeba matematika. České vzdělávací instituce připravují novou reformu, který by měla být představena ještě letos. Nejen kvůli koronavirové pandemii tak budou mít děti k technologii opět blíž než dřív.

Podle učitelů se distanční výuka od jara výrazně zlepšila. Souhlasí i rodiče?

V porovnání s minulým školním rokem probíhá on-line výuka na základních školách daleko lépe. Ředitelé si pochvalují přípravu a zapálenost učitelů, kantoři jsou zase rádi, že se do vyučování zapojuje více dětí. Všichni samozřejmě využili zkušenosti z jara, kdy vázla především komunikace a s tím spojené plnění zadaných úkolů. Lepší pocity ohledně distanční výuky sdílejí se zástupci škol také rodiče a někteří žáci.

Co se školáky o prázdninách? Podle odborníků je důležitý odpočinek, učivo počká

Konec školního roku se blíží a většina rodičů už řeší, co budou jejich děti dělat o letních prázdninách. I když se může zdát, že by bylo ideální využít dva měsíce volna k dohnání zameškaného učiva, není tomu tak. Podle většiny odborníků z oblasti školství by děti nárok na prázdniny rozhodně mít měly, protože on-line výuka v době koronavirové pandemie byla v různých ohledech daleko náročnější než ta prezenční.

reklama