reklama

Mimořádný brífink v Bohumíně: Odmítám, že by hasiči přijeli pozdě, řekla Schillerová

V neděli v 10:30 se před panelovým domem v Bohumíně, kde v sobotu došlo k tragickému požáru, konala mimořádná tisková konference. Té se zúčastnila ministryně financí Alena Schillerová, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a zástupci hasičského sboru.

reklama

Jednou ze stěžejních otázek tiskové konference byla ta, zda hasiči zvládli situaci vyřešit v co nejkratším možném čase. Podle Schillerové není pochyb o tom, že záchranné složky postupovaly tak, jak nejlépe v danou chvíli mohly.

Mimořádný briefing k požáru v Bohumíně

Posted by Zpravodajství FTV Prima on Sunday, August 9, 2020

„Patří se poděkovat hasičům i policii. Kdyby tu nebyli včas, tak by to neštěstí bylo mnohem většího rozsahu,“ míní. „Odmítám, že by hasiči přijeli pozdě,“ dodala ministryně financí. Podle ní se v nadcházejících dnech dostane pomoci lidem z postiženého panelového domu, experti jim budou radit, jak si se škodami co nejlépe poradit. Kraj dá pozůstalým po tragickém požáru v Bohumíně 100 tisíc korun, 50 tisíc obdrží zranění. Finančně by jim měl pomoci i stát, řekla Schillerová.

Vlček tlumí kritiku

Za práci záchranných složek se v neděli postavil také krajský ředitel hasičů Vladimír Vlček. „Není pravda, že hasiči nevěděli, co dělat. Je nemožné, aby zdolání takového požáru bylo vyřešeno v řádu jednotek minut. Měli jsme tu dvě výškové techniky a hasiči dělali všechno pro to, aby lidi zachránili,“ řekl Vlček.

Vlček přesto navrhl generálovi Drahoslavu Rybovi, generálnímu řediteli Hasičského záchranného sboru České republiky, aby sobotní zásah přezkoumali experti. „Ať se zhodnotí celá činnost hasičského sboru na místě události. Je to věc běžná, která se dělá u takto velkých zásahů, ať vyloučíme jakékoli spekulace,“ pronesl Vlček, který také informoval o zdravotním stavu zraněných hasičů. „Jeden z nich už byl propuštěný z nemocnice, druhý zůstává v péči lékařů, jeho stav je stabilizovaný,“ dodal.

Ředitel krajských hasičů se na tiskové konferenci také vyjádřil k obavě, že oheň založil žhář. „Skutečností je to, že ten byt byl plně zasažen, což normální cestou není možné bez určitého akcelerantu požáru. Požár se nedostal za požární úsek toho bytu a ty další byty, na podlaží je jich celkem pět, jsou netknuté,“ ujistil Vlček.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama