reklama

Mimořádný brífink v Bohumíně: Odmítám, že by hasiči přijeli pozdě, řekla Schillerová

V neděli v 10:30 se před panelovým domem v Bohumíně, kde v sobotu došlo k tragickému požáru, konala mimořádná tisková konference. Té se zúčastnila ministryně financí Alena Schillerová, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a zástupci hasičského sboru.

reklama

Jednou ze stěžejních otázek tiskové konference byla ta, zda hasiči zvládli situaci vyřešit v co nejkratším možném čase. Podle Schillerové není pochyb o tom, že záchranné složky postupovaly tak, jak nejlépe v danou chvíli mohly.

Mimořádný briefing k požáru v Bohumíně

Posted by Zpravodajství FTV Prima on Sunday, August 9, 2020

„Patří se poděkovat hasičům i policii. Kdyby tu nebyli včas, tak by to neštěstí bylo mnohem většího rozsahu,“ míní. „Odmítám, že by hasiči přijeli pozdě,“ dodala ministryně financí. Podle ní se v nadcházejících dnech dostane pomoci lidem z postiženého panelového domu, experti jim budou radit, jak si se škodami co nejlépe poradit. Kraj dá pozůstalým po tragickém požáru v Bohumíně 100 tisíc korun, 50 tisíc obdrží zranění. Finančně by jim měl pomoci i stát, řekla Schillerová.

Vlček tlumí kritiku

Za práci záchranných složek se v neděli postavil také krajský ředitel hasičů Vladimír Vlček. „Není pravda, že hasiči nevěděli, co dělat. Je nemožné, aby zdolání takového požáru bylo vyřešeno v řádu jednotek minut. Měli jsme tu dvě výškové techniky a hasiči dělali všechno pro to, aby lidi zachránili,“ řekl Vlček.

Vlček přesto navrhl generálovi Drahoslavu Rybovi, generálnímu řediteli Hasičského záchranného sboru České republiky, aby sobotní zásah přezkoumali experti. „Ať se zhodnotí celá činnost hasičského sboru na místě události. Je to věc běžná, která se dělá u takto velkých zásahů, ať vyloučíme jakékoli spekulace,“ pronesl Vlček, který také informoval o zdravotním stavu zraněných hasičů. „Jeden z nich už byl propuštěný z nemocnice, druhý zůstává v péči lékařů, jeho stav je stabilizovaný,“ dodal.

Ředitel krajských hasičů se na tiskové konferenci také vyjádřil k obavě, že oheň založil žhář. „Skutečností je to, že ten byt byl plně zasažen, což normální cestou není možné bez určitého akcelerantu požáru. Požár se nedostal za požární úsek toho bytu a ty další byty, na podlaží je jich celkem pět, jsou netknuté,“ ujistil Vlček.

Tagy:

Hlavní zprávy

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu
Itálie

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém zasedání rozhodla vláda. Platit začne 15. října, uvedla agentura ANSA. Ministryně pro regionální záležitosti Mariastella Gelminiová už ve středu řekla, že kabinet chce, aby nová pravidla platila pro zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru.

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem

Byla to ambiciózní operace, která měla urychlit konec druhé světové války. Po sérii úspěchů v Normandii už spojenečtí velitelé přemýšleli, jak co nejrychleji porazit třetí říši. Proto odstartovali největší výsadek ve vojenské historii, který měl v okupovaném Nizozemsku vytvořit koridory pro pozemní armádu až do Berlína. Tehdy ale Spojenci netušili, že hluboko za nepřátelskou linií odpočívají elitní německé oddíly. Nákladná operace Market Garden skončila pro Spojence velkým debaklem.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Chcete letět do vesmíru? Stačí být plnoletý a zaplatit 9,6 milionu korun

Ve středu na oběžnou dráhu odstartovala loď Crew Dragon společnosti SpaceX, která na své palubě hostí čtyřčlennou civilní posádku. Do vesmíru se podle Romana Jonáše, ředitele zastoupení Virgin Galactic pro Českou a Slovenskou republiku, může podívat takřka každý. „Stačí k tomu v přepočtu 9,6 milionu korun a minimální věk 18 let,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

reklama