České řetězce stahují z prodeje oblíbenou vánoční pochoutku. Může obsahovat toxickou látku
Nejnovější příspěvky autora
12 fotografií
Soumrak Bidenova prezidentství. Rychle slábne, na rozdíl od Trumpa ale přijal osud, píše NYT
Kim poslal Rusku elitní jednotku Bouřkové sbory. Vojáci jsou jako naprogramovaní, říká expert
Severokorejští vojáci válčící proti Ukrajině mají podle západních zpravodajských služeb těžké ztráty, experti ale upozorňují, že není moudré je podceňovat. Jak pro americkou CNN poznamenali, vůdce KLDR Kim Čong-un zřejmě poslal Rusku své elitní vojáky, kteří jsou mimořádně loajální i dobře vycvičeni.
Záhadné drony v USA? Stovky podezřelých případů šetří FBI. Ať řeknou pravdu, žádá Trump
V posledních dnech lidé v USA nahlásili úřadům přítomnost stovek podezřelých objektů na nebi (prý dronů), které se objevily už v šesti různých státech. Administrativa Joea Bidena případy prošetřuje, podle ní ale nedochází k ničemu nekalému, uvádí CNN. Donald Trump naopak od vlády v tomto podivném případu žádá větší otevřenost.
Další příspěvky autora
CNN: Korejci umírající za Putina? Rusové jimi pohrdají, ztráty brutálně maskují, říká Zelenskyj
Vojáci KLDR se po boku Rusů zapojili do bojů v Kurské oblasti, kde měli podle Ukrajinců o víkendu utrpět těžké ztráty. Informovala o tom americká CNN. Jde tak o další potvrzení, že severokorejští vojáci už působí v první linii bojů. Podobně jako Rusové prý útočí ve velkých vlnách.
Po pádu Asada je Sýrie v chaosu. Zónu vlivu si tady kolíkují USA, Turecko i Izrael
V Sýrii se zatím děje přesně to, čeho se všichni obávali – místo uklidnění situace po pádu režimu Bašára al-Asada se v zemi rozhořel boj o moc. Vedle lokálních frakcí se do něj zapojují i zahraniční mocnosti. USA, Turecko a Izrael ale sledují své vlastní cíle a podle Washington Postu mohou do sebe navzájem narazit.
Rusové kvůli zákazu nemohou vozit raněné civilními auty. Volají tak taxíky, píše bloger
Ruská armáda v Doněcké oblasti údajně zakázala vojákům, aby řídili civilní vozidla. Web bne IntelliNews informoval o tom, že si nyní musejí volat taxíky. Opírá se o slova ruského blogera, který na Telegramu komentuje události na frontě.
První den v úřadu budu diktátor, říkával Trump. Podívejte se na pět věcí, které chce stihnout
Donald Trump se 20. ledna stane 47. prezidentem Spojených států. V minulosti řekl, že prvních 24 hodin se bude chovat jako diktátor. Podle BBC může chtít zásadní body svého programu uvést do praxe už první den. Co všechno má Trump v plánu?
Jaká je cena za kilometr čtvereční území? Analýza odkrývá brutální ruské ztráty ve válce
Web BBC upozornil, že listopadové ztráty ruské armády na Ukrajině byly největší od začátku války. Moskva měla podle britského ministerstva obrany v minulém měsíci přijít asi o 45 680 vojáků. Během 28. listopadu pak ruská armáda údajně utrpěla vůbec největší denní ztráty. Na frontě tak postupuje za vysokou cenu.
Ne všichni v Damašku jsou z převratu nadšeni. Nového lídra neznají, chtějí raději volby
Po pádu režimu Bašára al-Asada teď musí nově vládnoucí islamistické uskupení Haját Tahrír aš-Šám (HTS) Syřany přesvědčit, že nepřichází další diktatura, ale opravdu nová budoucnost. Upozornil na to list The Washington Post, podle kterého se už objevují první náznaky, že rebelové mají k demokracii daleko.
Trump žene NATO do zvyšování příspěvků na obranu. Co by to znamenalo pro Česko?
Severoatlantická aliance vážně diskutuje o zvýšení minimálních cílů pro výdaje na obranu. Ze současných dvou procent HDP by se mohly zvýšit až na tři procenta, informoval list The Financial Times. Přitom ani současnou metu řada států včetně Itálie nebo Španělska nezvládá plnit.
Přiznání ukrajinského ministra: Utrpěli jsme mnoho ztrát. Bez pomoci vydržíme už jen půl roku
Ukrajina bez další americké pomoci vystačí v boji s Ruskem s finančními a vojenskými zdroji zhruba do poloviny příštího roku. V rozhovoru pro El País to přiznal ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko. Zastavení pomoci ale neočekává, s novou administrativou Donalda Trumpa chce Kyjev jednat.
Sýrie jako Afghánistán: Nejdřív uspání pozornosti, pak bleskurychlý převrat. Stačilo 11 dnů
Vypuknutí povstání v Sýrii a svržení režimu Bašára al-Asada od sebe dělí pouhých 11 dní. A právě rychlost převratu mnohé zahraniční pozorovatele šokovala. Nebylo to ale poprvé, události v Sýrii silně připomínají – o něco déle trvající – puč v Afghánistánu z roku 2021. V Afghánistánu se prostor pro převrat otevřel po stažení spojeneckých vojáků, v Sýrii po oslabení mocenského angažmá Ruska kvůli vleklému konfliktu na Ukrajině.