CNN Prima News Ivo Vondrák

Ivo Vondrák

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Vondrák“

Poslanci se dohodli na schodku 252 miliard. Extrémně zadlužuje budoucnost, varuje opozice

Sněmovna ve středu v úvodním kole schválila příjmy, výdaje a schodek státního rozpočtu na příští rok. Deficit má podle návrhu vlády klesnout proti letošnímu plánu o 43 miliard korun na 252 miliard korun. Plánované příjmy se zvýší o 12 miliard na 1,94 bilionu korun. Plánované výdaje mají naopak klesnout o 31 miliard na 2,19 bilionu korun. Nyní už poslanci tyto základní údaje měnit nemohou, mohou jen navrhovat přesuny uvnitř rozpočtu. Premiér Petr Fiala (ODS) i ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) již dříve nevyloučili drobné přesuny. Středa neznamená schválení celého rozpočtu, ale jen jeho posunutí do dalšího kola k projednání výborům.

Vládní konsolidační balíček prošel Sněmovnou. ANO zvažuje napadení novely u Ústavního soudu

Vládní koalice v pátek přes odpor opozice prosadila konsolidační balíček, který jí má pomoci se stavem státního rozpočtu. V příštích dvou letech ho má zlepšit celkem zhruba o 150 miliard korun. Změny musí ještě projednat Senát a podepsat prezident. Většina úprav má vstoupit v účinnost příští rok. Hnutí ANO nevylučuje, že balíček napadne u Ústavního soudu.

ANO se pokusí svrhnout Fialovu vládu. S koalicí se dohodlo na termínu mimořádné schůze

Opoziční hnutí ANO v úterý informovalo zástupce koaličních stran, že do konce týdne podá návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Mimořádná schůze Sněmovny k vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS) se má podle dohody na grémiu dolní komory konat v úterý 17. října. Uvedl to předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob, posléze to potvrdila i šéfka klubu ANO Alena Schillerová. Poslanci ANO sesbírali podpisy nutné pro vyvolání hlasování minulý týden, považují za nepřijatelné, aby ministrem vnitra zůstal předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Vondrák oznámil odchod. Moravskoslezský kraj povede Krkoška, rozhodli zastupitelé

Moravskoslezským hejtmanem ve čtvrtek zastupitelé zvolili náměstka pro regionální rozvoj a turistický ruch Jana Krkošku (ANO). Ve funkci nahradil Iva Vondráka (zvolen za ANO), který na začátku jednání zastupitelstva rezignoval. Vondrák kraj vedl od roku 2016. Po složení funkce označil za smutné, že 30 let po revoluci nemůže člověk říct svůj názor. Krkošku podpořilo 44 zastupitelů, proti jich bylo pět a hlasování se zdrželo 13 zastupitelů.

Katastrofa, tepe ANO Rakušana za rušení pošt. Vildumetzová mu vmetla nepoměr v „jeho“ Kolíně

Katastrofa a diletantismus. I tak politici z hnutí ANO hodnotí rozhodnutí ministerstva vnitra o budoucím zrušení poboček České pošty. Ta kvůli úsporám sníží počet poboček k 1. červenci o 300 na 2 900. Návrh vládního nařízení, které to umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. Proti návrhu se vymezili někteří politici, kteří ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ostře kritizují.

Nic se nemění, vzkázal Vondrák. Po odchodu z ANO zůstává hejtmanem, má podporu zastupitelů

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák má i po odchodu z hnutí nadále podporu krajského klubu zastupitelů ANO. Po pondělním jednání klubu to potvrdil krajský šéf ANO Josef Bělica. Vondrák k tomu dodal, že ani necítí žádné napětí uvnitř krajského ANO. Návrh na změnu na postu hejtmana nebude podávat nikdo ze zastupitelů ANO a podle jeho informací ani koaliční partneři či opozice. Podle prvního místopředsedy hnutí Karla Havlíčka by Vondrák měl zhodnotit, zda mu přijde férové zůstávat ve funkcích.

OBRAZEM: Vondrák, Krnáčová, Pilný. Podívejte se, které známé tváře opustily Babišovo ANO

Odpadlíci z ANO přibývají, posledním je zatím moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, který následoval ostravského primátora Tomáše Macuru. Nejsou však zdaleka jediní, kdo Babišovu stranu opustil. Jmenujme namátkou Adrianu Krnáčovou, Ivana Pilného nebo Martina Komárka. Kdo jsou další známé tváře, které v ANO bouchly dveřmi, a proč se s hnutím rozkmotřily?

Eurokomisařka Jourová je jednou nohou na odchodu z ANO. Hnutí nemá kde brát, říká politolog

Poté, co v posledním měsíci ANO opustily dvě výrazné tváře, překvapila svým vyjádřením i eurokomisařka Věra Jourová. V rozhovoru pro web Lidovky uvedla, že si „musí rozmyslet, jak se v hnutí cítí.“ Po konci mandátu by totiž chtěla své zkušenosti zužitkovat v české politice, do unijní exekutivy se ale dostala díky nominaci ANO. Podle politologa Lukáše Jelínka těmito slovy naznačila, že je jednou nohou na odchodu z hnutí.

Další odchod. Hnutí ANO opustil moravskoslezský hejtman Vondrák, v čele kraje chce setrvat

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák opustil v pátek hnutí ANO. Řekl to po jednání krajského předsednictva. Hejtmanem chce zůstat, podporu zastupitelů cítí. Vondrák patřil k výrazným kritikům politiky svého hnutí, během prezidentských voleb otevřeně podporoval generála Petra Pavla, kterému dal přednost před předsedou hnutí Andrejem Babišem. V pozici hejtmana, kterou zastává od roku 2016, by ale chtěl Vondrák vydržet do konce funkčního období. Volby do krajských zastupitelstev se konají příští rok na podzim. Podporu zastupitelů cítí, tlak vedení ANO na opuštění pozice hejtmana vnímá.