CNN Prima News Ivo Vondrák

Ivo Vondrák

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Vondrák“

Rozpolcené ANO: Vondrák se omlouvá za Babišovu výzvu k hazardu, Nacher překvapil

31. ledna 2023 11:16

Hnutí ANO se nemůže dohodnout o jasném postoji k sázkařské výzvě Andreje Babiše. Zatímco první místopředseda hnutí Karel Havlíček vnímá apel k hazardu jako nadsázku, opačně to vidí řadový místopředseda a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Ten se za sázkařskou výzvu před druhým kolem prezidentské volby omluvil. Jedná se tak o další z rozkolů uvnitř opozičního hnutí, které se začaly veřejně objevovat v posledních týdnech. Vondrák se netajil tím, že Babiše ve volbách nevolil. Ministerstvo financí pro CNN Prima NEWS uvedlo, že se výzvou k sázení bude zabývat.

Babišův výsledek je fenomenální, míní Schillerová. Popsala své budoucí ambice v ANO

29. ledna 2023 19:43

I přes volební porážku s generálem Petrem Pavlem se Andrej Babiš těší v hnutí ANO stále velké podpoře. Například Alena Schillerová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS označila Babišův výsledek – více než 2,4 milionu hlasů – za fenomenální. Šéfka poslaneckého klubu ANO se rovněž vyjádřila ke svým budoucím politickým ambicím i k „rebelii“ moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

29. ledna 2023 17:32

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

ANALÝZA: Co bude s hnutím ANO po volbách? Spekuluje se o Babišově nástupci

23. ledna 2023 05:26

Druhé kolo prezidentské volby se blíží a ve veřejném prostoru už se spekuluje nad tím, kdo by v případě vítězství expremiéra Andreje Babiše převzal funkci předsedy hnutí ANO. Podle informací CNN Prima NEWS přichází v úvahu dvě jména – Karel Havlíček a Alena Schillerová. Otázkou také je, co se bude dít, pokud Babiš v souboji s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem neuspěje. Tato možnost je alespoň podle bookmakerů výrazně pravděpodobnější.

Odpadlíci z ANO se bouří proti Babišovi. Telička a Prachař podpoří Pavla, Krnáčová mlží

19. ledna 2023 05:29

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) v minulosti nominoval do vysokých funkcí některé osobnosti, se kterými se následně jeho cesty rozešly. Řada z nich dnes otevřeně proti svému bývalému šéfovi brojí a přiznává, že v druhém kole prezidentské volby místo něj podpoří generála ve výslužbě Petra Pavla. Podobně se již před prvním kolem volby zachovali významní regionální politici hnutí – moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a ostravský primátor Tomáš Macura.

Jako hráč Sparty, který fandí Slavii. Vondráček kritizuje rebely z ANO za nepodporu Babiše

12. ledna 2023 22:11

Andreje Babiše v prezidentské volbě nepodpoříme, vzkázali moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a ostravský primátor Tomáš Macura (oba ANO). „Rebelující“ politici čelí za svá překvapivá oznámení uvnitř hnutí kritice. Do Vondráka a Macury se pustil například místopředseda ANO Radek Vondráček. Ten jejich postoj přirovnal ve vysílání CNN Prima NEWS k fotbalistovi Sparty, který před vypuknutím pražského derby ohlásí, že fandí Slavii.

Babiš? Kdepak. Šéfa hnutí ANO nechce na Hradě primátor Ostravy ani moravskoslezský hejtman

10. ledna 2023 17:21

Expremiér Andrej Babiš (ANO) sice vstoupil do prezidentské volby s podporou svého poslaneckého klubu, ale ne všechny špičky hnutí jej podporují. Na Hradě ho nechce hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Ivo Vondrák a nyní se podobně vyjádřil i ostravský primátor Tomáš Macura (oba ANO). Podle svých vyjádření budou naopak nejspíš hlasovat pro bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Petra Pavla, kterého poslední průzkumy označují za hlavního rivala Babiše.

Neloajalita, či vyšší hra? Vondrák nepodpoří Babiše, Zahradil chtěl volit Středulu

9. ledna 2023 23:38

Ne vždy se členové vládní koalice Spolu řídí doporučením ohledně volby nového prezidenta. Například europoslanec Jan Zahradil (ODS) chtěl podpořit šéfa odborů Josefa Středulu. Až po jeho odstoupení se rozhodl pro ekonomku Danuši Nerudovou. Ještě překvapivější je přiznání moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka (ANO). Ten bude v prvním kole prezidentského klání volit generála Petra Pavla na úkor svého stranického šéfa Andreje Babiše.

Rušení malých škol a propouštění nepedagogů? Vláda hledá úspory, instituce se bouří

14. listopadu 2022 10:48

Malých škol je moc a jsou drahé, alespoň podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). Jestli se některé budou rušit nebo slučovat, bude vláda teprve posuzovat. Stanjura chce také vypracovat analýzu, zda ve školství není příliš mnoho neučitelských pracovníků. Malé i velké školy to ale kritizují. Tvrdí, že už teď fungují na dřeň.

Má Babiš odejít z čela ANO a kandidovat nadstranicky? Zbytečné, je náš, brání ho poslanci

9. listopadu 2022 13:43

Že by Andrej Babiš odešel z čela ANO a v prezidentských volbách bojoval jako nadstranický kandidát? To preferuje hejtman Moravskoslezského kraje a místopředseda hnutí Ivo Vondrák. Podle něj by se o tom v ANO měla vést seriózní debata. CNN Prima NEWS se proto zeptala poslanců hnutí, zda by byli pro. Většina ale svého šéfa brání a tvrdí, že není nutné, aby Babiš v průběhu prezidentské kampaně sesedl z křesla šéfa hnutí.