reklama
CNN Prima News Ivo Vondrák

Ivo Vondrák

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Vondrák“

Kdo by šel do vlády se Šlachtou? Podle Pirátů má předdomluvenou spolupráci s ANO

Je nové hnutí Roberta Šlachty pro ostatní politické strany možným partnerem? Žádná ze stran to úplně nevylučuje, ale zatím je pro ně spíš nečitelný. Podle Piráta Mikuláše Ferjenčíka to vypadá, že má Přísaha už předdomluvenou spolupráci s hnutím ANO. To sám Šlachta odmítá s tím, že se uvidí po volbách. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se naopak nechal slyšet, že je rád, že Šlachtu poznal.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Politická debata se Šlachtou, Ferjenčíkem, Výborným i Vondrákem

Nedělní Partie Terezie Tománkové se tentokrát bude týkat koronaviru a také návratu lidí z prázdnin. Hosty CNN Prima NEWS tentokrát budou ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) společně se šéfem poslaneckého klubu TOP 09 a lékařem Vlastimilem Válkem. Ve druhé části pak vystoupí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO), poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

Sledujte ŽIVĚ: Očkovací týmy vyjely do Jablunkova a Osoblahy. Babiš řekne podrobnosti

Premiér Andrej Babiš (ANO) a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) ve středu navštívili mobilní očkovací centrum, které nabízí zájemcům z odlehlých oblastí Moravskoslezského kraje očkování proti covidu-19. Očkování tam je možné bez předchozí registrace. Sledujte živě briefing od 9:45, na kterém budou zveřejněny podrobnosti z těchto očkovacích center.

Vláda ANO a ODS? S Babišem fakt nechceme, zní z Fialovy partaje jednomyslně

Kromě předvolebních koalic už pomalu vznikají plány i pro situaci, která nastane po říjnovém hlasování. V kuloárech se nejhlasitěji spekuluje o tom, že by mohla vládnout koalice ANO a ODS. Podle informací CNN Prima NEWS to je jedna z variant, kterou si přeje nynější premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Lídři ODS to ale odmítají. „Nedokážu si to vůbec představit,“ napsal redakci šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Přednostně očkován byl i hejtman Netolický. Jinak by se vakcína vyhodila, tvrdí

Přednostně očkován proti covidu byl osmatřicetiletý hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), jeho dva náměstci, tři krajští radní a více než dvě stovky starostů v kraji. To, že se vakcíny nedařilo dostat nejprve k rizikovým skupinám a starším lidem, je podle hejtmana vina těžkopádného systému. Kdyby je kraj nevyužil pro kritickou infrastrukturu, skončily by podle Netolického v koši.

reklama