CNN Prima News panelák

panelák

Výpis příspěvků ke štítku „panelák“

Při přestřelce v pražském paneláku zemřel policista. Vrah střílel kolem jako smyslů zbavený

Měla to být jedna z razií, kterých pražští policisté na sklonku devadesátých let zažívali opravdu hodně. Cílem byla skupina vyděračů. Když policisté v čele s Jiřím Linhartem vyrazili k jednomu z panelových domů na pražském Žižkově, byli dobře vyzbrojeni. Nikdo z nich ale netušil, že zbraně skutečně budou potřebovat. Jeden z pachatelů začal na chodbě domu střílet jako smyslů zbavený. Bylo mu jedno, jestli jde o znepřátelený gang nebo policisty. Zasahující Jiří Linhart přestřelku nepřežil. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

Masivní požár panelového domu po výbuchu na Děčínsku. Hasiči zachraňovali několik lidí

V úterý večer vypukl po výbuchu požár v přízemním bytě jednoho z panelových domů v Děčíně. Hasiči už ho mají pod kontrolou, rovněž evakuovali obyvatele horních pater domu. Podle informací CNN Prima NEWS se několik rezidentů nadýchalo kouře, nyní jsou v péči zdravotníků. Nikdo pravděpodobně nebyl zraněn. Zatím jsou odkloněny linky hromadné dopravy.

Příliš hlučná samota. K panelákům patří šeď, sex od sousedů, ale i příroda a spousta mýtů

Od začátku výstavby obřího pražského sídliště Jižní Město uplynulo 50 let, dnes v podobném prostředí bydlí po celé republice kolem 2,5 milionu Čechů. Sociolog Ondřej Špaček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak se v panelácích žilo za Husáka, proč se ani po revoluci neproměnily v nebezpečné ghetto, co mají společného s pevností i co na ně říkal americký boxer Mike Tyson.