CNN Prima News panelák

panelák

Výpis příspěvků ke štítku „panelák“

Za panelákový byt na periferii 45 tisíc měsíčně? Kvůli drahým hypotékám brzy drsná realita

13. července 2022 05:11

Rostoucí úrokové sazby u hypotečních úvěrů v kombinaci s přehřátým trhem rezidenčních nemovitostí vytvořily smrtící koktejl pro řadu českých domácností. Ke snížení nákladů na bydlení na úroveň před vypuknutím pandemie koronaviru už nestačí jen dávat při nákupu přednost menším bytům. Alespoň ne v hlavním městě.

Další velká evakuace v Jablonci. Kvůli dýmovnici v paneláku skončili tři lidé v nemocnici

10. června 2022 00:44

Hasiči v Jablonci nad Nisou museli už podruhé během jediného týdne evakuovat obyvatele panelového domu. Po úterním zásahu ve Skelné ulici, kdy v nemocnici skončilo celkem 37 lidí, v noci na pátek zasahovali na druhém konci města v ulici Budovatelů. Své domovy musely opustit tři desítky lidí, tři odvezly sanitky do nemocnice.

Masivní požár panelového domu po výbuchu na Děčínsku. Hasiči zachraňovali několik lidí

16. listopadu 2021 22:04

V úterý večer vypukl po výbuchu požár v přízemním bytě jednoho z panelových domů v Děčíně. Hasiči už ho mají pod kontrolou, rovněž evakuovali obyvatele horních pater domu. Podle informací CNN Prima NEWS se několik rezidentů nadýchalo kouře, nyní jsou v péči zdravotníků. Nikdo pravděpodobně nebyl zraněn. Zatím jsou odkloněny linky hromadné dopravy.

Příliš hlučná samota. K panelákům patří šeď, sex od sousedů, ale i příroda a spousta mýtů

2. listopadu 2021 07:58

Od začátku výstavby obřího pražského sídliště Jižní Město uplynulo 50 let, dnes v podobném prostředí bydlí po celé republice kolem 2,5 milionu Čechů. Sociolog Ondřej Špaček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak se v panelácích žilo za Husáka, proč se ani po revoluci neproměnily v nebezpečné ghetto, co mají společného s pevností i co na ně říkal americký boxer Mike Tyson.

Kvůli rekonstrukci neteče v brněnském paneláku voda. Na záchod musí lidé v mrazu ven

11. února 2021 19:08

Prekérní problém řeší v těchto dnech někteří obyvatelé Brna. V několika panelácích totiž začala rekonstrukce koupelen a stoupaček. Nájemníci, kteří si nenašli náhradní ubytování, tak musejí své potřeby řešit v provizorních prostorách. Radnice jim nechala před dům přistavit stavební buňku s toaletou a sprchami. Ale v těchto mrazivých dnech to asi musí být dobrodružství.