CNN Prima News Bohumín

Bohumín

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumín“

Falešná hlasatelka v hlavní roli. Umělá inteligence stvořila reportáž pro CNN Prima Gaming

13. března 2023 17:15

Umělá inteligence hýbe světem. Některé pesimistické scénáře věští, že v brzké budoucnosti nahradí stroje a programy nemalou část lidských zaměstnanců. Dokáže ale opravdu udělat stejně dobrou práci jako člověk? To jsme se rozhodli otestovat v herním pořadu CNN Prima Gaming – zkrátka jsme umělé inteligenci zadali, aby nám vytvořila reportáž. Premiérové díly vysíláme každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Ježíšek není pouze jeden, v Česku jich žije přes 70. Na vtipy je rodina z Bohumína zvyklá

25. prosince 2022 11:26

I když by se zdálo, že Ježíšek je pouze jeden, není tomu tak. Ježíšků žije v České republice více než 70. Třetina z nich žije v Bohumíně a jeho blízkém okolí. Každý z nich logicky čelí neustálým vtípkům i otázkám, kdy už konečně přinese vánoční dárky. Ježíšci z Bohumína s úsměvem odpovídají, že už v sobotu večer.

Vzduchem létaly půllitry i židle. Tancovačka v Bohumíně se zvrtla, ochranka neměla šanci

12. listopadu 2022 18:13

Na sociálních sítích se objevilo video, které má zachycovat část noční potyčky na zábavě v Bohumíně. Vzduchem tam měly létat láhve, a dokonce i židle. Okolo čtvrté hodiny ráno byli přivoláni i policisté, před jejich příjezdem se ale situace uklidnila. Příslušníci zákona na místě nezaznamenali žádné protiprávní jednání, případem se však i nadále zabývají.

K tragédii chybělo jen pár vteřin. U Zábřehu jely proti sobě Pendolino a osobní vlak

15. září 2022 10:22
Aktualizováno

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku jely proti sobě ve čtvrtek na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Dva roky od požáru v Bohumíně: Žhář dostal za smrt 11 lidí doživotí, byt má nové nájemníky

8. srpna 2022 20:35

Dva roky uplynuly od nejtragičtějšího požáru v historii Česka. Zdeněk Konopka v Bohumíně zapálil dveře bytu, kde jeho příbuzní slavili narozeniny. Zemřelo jedenáct lidí včetně malých dětí, část uhořela, část se zabila skokem z okna v 11. patře. Pachatel se tehdy mstil za to, že ho opustila manželka. Po dohodě se státním zástupcem dostal doživotí.

REPORTÁŽ: Nikdy neviděli moře ani Prahu aneb Dovolená ve vyloučené lokalitě

24. července 2022 05:56

V někdejší dělnické kolonii u nádraží v Bohumíně se o dovolené pouze sní. „My pojedeme na dovolenou do Egypta,“ tvrdí jeden z místních kluků. „Do Egypta bys chtěl? Tady máš Egypt,“ zpraží máma asi desetiletého syna, který celé letošní prázdniny stráví na ulici. Z vyloučené lokality u mezinárodního nádraží se na dovolenou nikam nejezdí, ačkoliv přímo kolem činžáků z neomítnutých cihel sviští po celý den rychlíky do půlky Evropy.