reklama
CNN Prima News Bohumín

Bohumín

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumín“

Schvaloval žhářský útok v Bohumíně a rasisticky urážel jeho oběti. Hrozí mu vězení

Policisté obvinili 43letého muže z několika trestných činů poté, co během požáru v panelovém domě v Bohumíně napsal komentář pod článkem na internetu, ve kterém žhářský útok nejen schvaloval, ale navíc rasisticky a nenávistně urážel jeho oběti. Při požáru zemřelo jedenáct lidí, včetně tří dětí. Za své výroky může muž strávit několik let ve vězení.

Kdyby vakcínu sháněla vláda a ne EU, tak nemáme žádnou, říká exministr Němeček

Bývalý šéf resortu zdravotnictví a nynější ředitel bohumínské nemocnice Svatopluk Němeček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS podrobil tvrdé kritice vládu premiéra Andreje Babiše. Ta podle něj zaspala u shánění pomůcek pro boj s pandemií, a to zavedením opatření i váháním u nepopulárních nařízení. Nynější Babišova kritika Evropské unie, která podle premiéra pozdě zajišťuje nákup vakcíny, Němečka „velmi překvapuje“.

Přepadovka v Bohumíně nebyla náhoda. Rážová nařídila hygienické kontroly po celém Česku

Zatímco nemocnice bojují s náporem COVID-19 pozitivních pacientů v těžkém stavu, omezují plánované operace a připravují se na nejhorší, musí se navíc vypořádat i s přepadovými kontrolami. Ty nařídila hlavní hygienička Jarmila Rážová všem krajským stanicím (KHS). Mají podle ní kontrolovat nastavená protiepidemická nařízení a zvýšit tak ochranu pracovníků i ohrožených skupin obyvatelstva.

Sousedé obětí z bohumínského paneláku: Na co pomník? Chceme zapomenout

Když měsíc po tragickém srpnovém požáru ve věžovém domě v Nerudově ulici nechalo město uklidit stovky svíček před panelákem, začala diskuse, jak jedenáct obětí uctít trvaleji. „Nějaké pietní místo tam určitě patří,“ říká bohumínský místostarosta Igor Bruzl. Zdaleka ne všichni obyvatelé osudového domu i okolního sídliště s ním ale souhlasí.

Málem to dopadlo jako v Bohumíně. Souzen bude žhář, který zapálil byt expřítelkyně

Případ z minulého léta, kdy muž vtrhl do bytu své expřítelkyně v Chebu, polil ji i části nábytku hořlavinou a nakonec zapálil, mohl mít stejný tragický scénář jako žhářský útok, který se odehrál letos na začátku srpna v Bohumíně. David G., obžalovaný z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za měsíc stane před Krajským soudem v Plzni. O celém příběhu informoval web Novinky.cz.

Video ukazuje, jak rychle se rozšíří požár v bytě. Lidé z Bohumína neměli šanci

V souvislosti s požárem bytu v Bohumíně se strhly debaty o tom, zda hasiči nepřijeli na místo neštěstí příliš pozdě. U panelového domu, kde hořelo, přitom byli během pěti minut. Mnozí lidé si však neuvědomují, jak rychle se plameny a kouř v bytě šíří. To se rozhodli demonstrovat hasiči z Nového Zélandu, kteří zveřejnili video, na kterém je vidět, jak oheň do dvou minut pohltí celý pokoj.

reklama