CNN Prima News Bohumín

Bohumín

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumín“

Srážka vlaku s nákladním autem u Bohumína. Strojvedoucí nepřežil, 20 lidí se zranilo

Aktualizováno

Převážení nákladu na místě, které pro to nebylo určeno, je podle policie možnou příčinou středeční srážky vlaku a nákladního auta u Dolní Lutyně na Karvinsku, při níž zemřel strojvedoucí. Moravskoslezští záchranáři se starali o 20 zraněných, 18 z nich transportovali do okolních nemocnic. Nehoda se stala na zabezpečeném železničním přejezdu, řekl médiím mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na koridoru, kudy jezdí i spoje na Slovensko, se má obnovit po jedné koleji až v sobotu, pokud se ovšem do té doby podaří opravit koleje. Zprovoznění druhé koleje předpokládá Správa železnic zhruba do deseti až 14 dnů. Ve čtvrtek dopoledne se hasičům podařilo odstranit lokomotivu i její podvozek, odpoledne pokračují ve vyprošťování poškozeného vagonu.

„Největší zrůda našich dějin“. Opilec z Bohumína rozpoutal peklo, neušetřil ani syna a vnuka

Když Deník Aha! psal o Zdeňku Konopkovi, kvůli jehož šílenému žhářskému útoku zemřelo před třemi lety 11 lidí, nebál se použít označení „největší zrůda našich dějin“. Oprávněně. Moc odpornějších činů česká kriminalistika nezaznamenala. Kdo je Zdeněk Konopka, žhář z Bohumína, který se mstil na rodinné oslavě, zkoumá další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Proč z Česka do Polska připlouvají mrtvé ryby? Už je první hypotéza, co se v Odře stalo

V řece Odře na česko-polské hranici v Bohumíně na Karvinsku uhynuly stovky ryb. Šlo asi o dvě procenta populace v řece. Vzorky odebrané ve středu se budou vyhodnocovat několik dní. Řekla to mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková. Přesnou příčinu úhynu mají určit až rozbory, ale odborníci se od počátku domnívají, že ho mohl způsobit nedostatek kyslíku. Mezi mrtvými kusy byly podle Vlčkové všechny druhy, ale ve větší míře i dravé ryby, které jsou náchylnější na kyslík.

Katastrofa: Na soutoku Odry a Olše hynou ryby, nikdo neví proč. Řeku teď ředí vodou z přehrady

Aktualizováno

Na soutoku řek Odry a Olše ve Slezsku hynou ryby, rozsah a příčina této události zatím podle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) není známá. O tom, že v Odře na české straně hynou ryby, informovala ve středu polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Státní podnik Povodí Odry nyní vypouští vodu z přehrady Šance a částečně také z nádrže Morávka ve snaze naředit vodu v řece. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) má podezření na nedostatek kyslíku v řece. Odebírá vzorky, výsledky budou asi ve čtvrtek. Hasiči budují na místě nornou stěnu.

Falešná hlasatelka v hlavní roli. Umělá inteligence stvořila reportáž pro CNN Prima Gaming

Umělá inteligence hýbe světem. Některé pesimistické scénáře věští, že v brzké budoucnosti nahradí stroje a programy nemalou část lidských zaměstnanců. Dokáže ale opravdu udělat stejně dobrou práci jako člověk? To jsme se rozhodli otestovat v herním pořadu CNN Prima Gaming – zkrátka jsme umělé inteligenci zadali, aby nám vytvořila reportáž. Premiérové díly vysíláme každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Máslo za 26 a kilo kýty za 57 Kč, tak Češi nakupují v Polsku. Řetězec Biedronka bohatne

Diskontní řetězec Biedronka má v Polsku pověst obchodníka s nejzajímavějšími slevami. „Dneska jsme udělali nákup asi za 2 500 korun. Přesně to spočítáme doma, ale ušetřili jsme až 1 000 korun,“ odhaduje 63letá Zdeňka Okapová z Bohumína před prodejnou v obci Gorzyce u českých hranic. Polská média informují, že řetězec Biedronka díky válce na sousední Ukrajině a energetické krizi posílil, meziročně zvýšil tržby o více než 20 procent.