reklama
CNN Prima News Bohumín

Bohumín

Výpis příspěvků ke štítku „Bohumín“

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

17. září 2021 09:48

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Osm měsíců od tragédie v Bohumíně: Z domu skákali hořící lidé, žháři hrozí doživotí

8. dubna 2021 20:52

Uplynulo osm měsíců od obrovské tragédie v Bohumíně. Při požáru bytu tehdy zemřelo 11 lidí. Šest jich zahynulo přímo v plamenech, dalších pět se pokusilo zachránit skokem z okna, bohužel marně. Vyšetřování případu ještě stále není u konce. Už teď je ale jasné, že žhář určitě stane před soudem a hrozí mu doživotí.

Schvaloval žhářský útok v Bohumíně a rasisticky urážel jeho oběti. Hrozí mu vězení

29. ledna 2021 22:55

Policisté obvinili 43letého muže z několika trestných činů poté, co během požáru v panelovém domě v Bohumíně napsal komentář pod článkem na internetu, ve kterém žhářský útok nejen schvaloval, ale navíc rasisticky a nenávistně urážel jeho oběti. Při požáru zemřelo jedenáct lidí, včetně tří dětí. Za své výroky může muž strávit několik let ve vězení.

Kdyby vakcínu sháněla vláda a ne EU, tak nemáme žádnou, říká exministr Němeček

8. ledna 2021 21:07

Bývalý šéf resortu zdravotnictví a nynější ředitel bohumínské nemocnice Svatopluk Němeček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS podrobil tvrdé kritice vládu premiéra Andreje Babiše. Ta podle něj zaspala u shánění pomůcek pro boj s pandemií, a to zavedením opatření i váháním u nepopulárních nařízení. Nynější Babišova kritika Evropské unie, která podle premiéra pozdě zajišťuje nákup vakcíny, Němečka „velmi překvapuje“.

Přepadovka v Bohumíně nebyla náhoda. Rážová nařídila hygienické kontroly po celém Česku

29. října 2020 06:25

Zatímco nemocnice bojují s náporem COVID-19 pozitivních pacientů v těžkém stavu, omezují plánované operace a připravují se na nejhorší, musí se navíc vypořádat i s přepadovými kontrolami. Ty nařídila hlavní hygienička Jarmila Rážová všem krajským stanicím (KHS). Mají podle ní kontrolovat nastavená protiepidemická nařízení a zvýšit tak ochranu pracovníků i ohrožených skupin obyvatelstva.

Sousedé obětí z bohumínského paneláku: Na co pomník? Chceme zapomenout

17. září 2020 16:44

Když měsíc po tragickém srpnovém požáru ve věžovém domě v Nerudově ulici nechalo město uklidit stovky svíček před panelákem, začala diskuse, jak jedenáct obětí uctít trvaleji. „Nějaké pietní místo tam určitě patří,“ říká bohumínský místostarosta Igor Bruzl. Zdaleka ne všichni obyvatelé osudového domu i okolního sídliště s ním ale souhlasí.

Málem to dopadlo jako v Bohumíně. Souzen bude žhář, který zapálil byt expřítelkyně

27. srpna 2020 16:38

Případ z minulého léta, kdy muž vtrhl do bytu své expřítelkyně v Chebu, polil ji i části nábytku hořlavinou a nakonec zapálil, mohl mít stejný tragický scénář jako žhářský útok, který se odehrál letos na začátku srpna v Bohumíně. David G., obžalovaný z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za měsíc stane před Krajským soudem v Plzni. O celém příběhu informoval web Novinky.cz.

reklama