CNN Prima News minerál

minerál

Výpis příspěvků ke štítku „minerál“

PRIMA ČESKO KVÍZ: Kde je Skála smrti, výtah vykládaný granáty a Bagr park?

21. srpna 2022 17:44

Prima Česko svým věrným divákům opět nabídlo porci tipů na výlety. Vypravili jsme se společně do Kunratického Švýcarska, středočeského Statku u Merlina nebo Muzea minerálů ve Dvoře Králové nad Labem. Dobrodruzi dostali tip, kde si vyzkoušet středověký život –⁠ v Archeo skanzenu Modrá. Přeletěli jsme Telč v balónu, navštívili jsme první československé muzeum, tedy to poštovní, a ukázali si místo pro malé i velké hračičky –⁠ Bagr park v Mostě.

Kohoutková voda nestačí, varují experti. Jak ve vedru dodržovat správný pitný režim?

24. července 2022 07:19

Pít jen kohoutkovou vodu pro dodržování pitného režimu nestačí. Podle odborníků totiž nezáleží pouze na množství tekutin, ale také na jejich složení. Lidé by tak obzvlášť v létě při sportování měli dbát na to, aby přijímali různé minerály. V tom nejlepším případě se také vyvarovat konzumaci alkoholických či energetických nápojů.

Margita kvůli zdraví Zagorové ruší představení. Prozradil, jak na tom zpěvačka je

31. května 2022 20:42

Zpěvačka Hana Zagorová v sobotu opět zamířila do nemocnice poté, co zkolabovala. Jak redakci CNN Prima NEWS v úterý sdělil její manžel Štefan Margita, její stav je stabilizovaný. Oblíbené české umělkyni měly chybět minerály v krvi, které jí lékaři doplnili. Zpěvák navíc oznámil, že ruší své představení: „Zdraví mojí ženy je a bylo vždy na prvním místě.“

Neskutečná podoba. Za kámen, který vypadá jako oblíbený maňásek, lidé nabízejí statisíce

20. prosince 2021 08:14

Americký geolog Mike Bowers objevil v Brazílii minerál, který se až neuvěřitelně podobá jedné z nejoblíbenějších maňáskových postaviček na světě. Po rozpůlení achátu z Rio Grande spatřil typický úsměv Keksíka z dětského seriálu Sezame, otevři se. Bowersovi se už přihlásilo několik zájemců, kteří za nález nabízejí až 10 tisíc dolarů (zhruba 223 tisíc korun).

Umíte využít vodu po vaření brambor a rýže?

17. dubna 2021 10:00

Většina receptů na vaření obsahuje poněkud zavádějící informace typu „uvařené brambory ihned slijeme“. Ano, to je samozřejmě pravda, nechat brambory louhovat v uvařené vodě by nebylo moudré, zbytečně by přicházely o minerály a vitaminy, nicméně s tím sléváním vody opatrně. S vodou po vaření brambor a také s vodou po vaření rýže se ještě mohou dělat velké věci! Využít se obě tekutiny mohou na celou řadu domácích prací. Vyzkoušíte následující tipy a triky?