CNN Prima News ministerstvo kultury

ministerstvo kultury

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo kultury“

Od 9. února můžete bez certifikátu i na kulturu. Respirátory by měly zůstat, říká Baxa

3. února 2022 15:28

Nejenže se od 9. února neočkovaným otevírá cesta zpět do restaurací, ale budou moci chodit i na kulturní akce. Povinnost prokazovat se očkovacím certifikátem tak padne u návštěvy kin či divadel. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS). Dodal, že nošení respirátorů bude na kulturních akcích i nadále povinné.

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

17. ledna 2022 11:16

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

26. listopadu 2021 19:45

V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

Sledujte ŽIVĚ ministra kultury Zaorálka v Novém dni. Proč vláda urychlila rozvolnění?

23. června 2021 07:54

Během pondělí zaznamenali představitelé kultury skvělou zprávu. Plánované rozvolnění směřující k začátku července se posunulo už na tuto sobotu, a nově tak bude platit, že se venku na jedné události může sejít až 5 000 lidí. Nejen k tomu promluví v Novém dni ministr kultury Lubomír Zaorálek v 8:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

11. června 2021 16:07

Poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela ve středu ráno ve věku 68 let, by se pravděpodobně mělo konat i pro širokou veřejnost, uvedla pro redakci pořadu Showtime hereččina starší sestra Miroslava. Zatím není jasné, v jaké podobě – podle ministerstva kultury si rodina nepřeje pohřeb se státními poctami, sdělil resort CNN Prima NEWS.

Koncerty, poutě a slavnosti. Kde si můžete dát pivo a proč nesmíte jíst v hledišti?

10. června 2021 06:03

Celé Česko se těší na léto, rozvolnění kultury a na to, že si užije venkovní koncerty, divadelní představení nebo sportovní závody. I v rámci takových akcí ale zatím platí hygienická omezení. Mezi nejpřísnější patří povinnost nosit roušku a zákaz pití a jídla v hledišti. Problém je ale v tom, co přesně hlediště představuje. Vládní nařízení je v této definici totiž velmi vágní a složité je to i s akcemi, kde hlediště není.

Rusům nevěřím. Naštěstí nemají sílu ani peníze, aby nás ohrožovali, říká Tesařík

26. dubna 2021 06:50

Jeho otec byl československý armádní generálmajor, který za hrdinství v bitvě o Kyjev získal vyznamenání Hrdina Sovětského svazu. Jeho dědeček se v SSSR oženil a s rodinou tam žil. Co hudebník a frontman skupiny YO YO Band Richard Tesařík říká na to, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích měli stát ruští agenti? A jak hodnotí postup české vlády proti ruské straně? Nejen o tom hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl

17. dubna 2021 07:06

V posledních týdnech je houslista Pavel Šporcl vnímán jako bojovník za českou kulturu, která v době pandemie strádá. Napsal otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi, s kterým se následně osobně sešel. V několika televizních debatách o problému diskutoval s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Politik však odmítl, že by podpora umělců byla nedostatečná a jako příklad uvedl právě Šporcla s tím, že za loňský rok mu resort vyplatil 700 tisíc korun.