reklama
CNN Prima News ministerstvo kultury

ministerstvo kultury

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo kultury“

Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

26. listopadu 2021 19:45

V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

Sledujte ŽIVĚ ministra kultury Zaorálka v Novém dni. Proč vláda urychlila rozvolnění?

23. června 2021 07:54

Během pondělí zaznamenali představitelé kultury skvělou zprávu. Plánované rozvolnění směřující k začátku července se posunulo už na tuto sobotu, a nově tak bude platit, že se venku na jedné události může sejít až 5 000 lidí. Nejen k tomu promluví v Novém dni ministr kultury Lubomír Zaorálek v 8:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

11. června 2021 16:07

Poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela ve středu ráno ve věku 68 let, by se pravděpodobně mělo konat i pro širokou veřejnost, uvedla pro redakci pořadu Showtime hereččina starší sestra Miroslava. Zatím není jasné, v jaké podobě – podle ministerstva kultury si rodina nepřeje pohřeb se státními poctami, sdělil resort CNN Prima NEWS.

Koncerty, poutě a slavnosti. Kde si můžete dát pivo a proč nesmíte jíst v hledišti?

10. června 2021 06:03

Celé Česko se těší na léto, rozvolnění kultury a na to, že si užije venkovní koncerty, divadelní představení nebo sportovní závody. I v rámci takových akcí ale zatím platí hygienická omezení. Mezi nejpřísnější patří povinnost nosit roušku a zákaz pití a jídla v hledišti. Problém je ale v tom, co přesně hlediště představuje. Vládní nařízení je v této definici totiž velmi vágní a složité je to i s akcemi, kde hlediště není.

Rusům nevěřím. Naštěstí nemají sílu ani peníze, aby nás ohrožovali, říká Tesařík

26. dubna 2021 06:50

Jeho otec byl československý armádní generálmajor, který za hrdinství v bitvě o Kyjev získal vyznamenání Hrdina Sovětského svazu. Jeho dědeček se v SSSR oženil a s rodinou tam žil. Co hudebník a frontman skupiny YO YO Band Richard Tesařík říká na to, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích měli stát ruští agenti? A jak hodnotí postup české vlády proti ruské straně? Nejen o tom hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl

17. dubna 2021 07:06

V posledních týdnech je houslista Pavel Šporcl vnímán jako bojovník za českou kulturu, která v době pandemie strádá. Napsal otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi, s kterým se následně osobně sešel. V několika televizních debatách o problému diskutoval s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Politik však odmítl, že by podpora umělců byla nedostatečná a jako příklad uvedl právě Šporcla s tím, že za loňský rok mu resort vyplatil 700 tisíc korun.

Hamáčkovy kroky mě děsí. Stranu nesjednotíte popravou oponentů, říká šéf pražské ČSSD

15. dubna 2021 15:07

Chování předsedy ČSSD Jana Hamáčka v posledních dnech je podle šéfa pražských sociálních demokratů Petra Pavlíka neuvěřitelné. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Hamáčkův krok, kdy po obhájení předsednické funkce odstranil z funkce ministra zahraničí svého politického oponenta, považuje za bezprecedentní. Prý se v předsednictvu obklopil pouze lidmi, kteří jsou vůči němu loajální.

Někdo tady lže. O rošádě věděl Zaorálek měsíc, tvrdí Hamáček. Šéf kultury to popírá

14. dubna 2021 13:36

Výměna ministrů zahraničí a kultury byla naplánovaná měsíc dopředu a Lubomír Zaorálek na ni kývl, řekl CNN Prima NEWS vicepremiér a staronový šéf ČSSD Jan Hamáček. Zaorálek si podle Hamáčka rozmyslel na poslední chvíli, že resort kultury hned tak neopustí. Ministr Zaorálek to však odmítá. Redakci řekl, že nabídku jít do Černínského paláce dostal až po sjezdu ČSSD, který proběhl minulý týden.

reklama