CNN Prima News ministerstvo vnitra

ministerstvo vnitra

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo vnitra“

Falešná videa budeme řešit, slíbil Rakušan. Upozornil, jak poznat „lacinou manipulaci“

Vydrbu s dezoláty, vzkázal ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ve falešném videu, které se nyní hojně sdílí po sociálních sítích – dezinformačních kanálů nevyjímaje. A další podobné výtvory přibývají rapidní rychlostí. Rakušan na dotaz redakce CNN Prima NEWS přislíbil, že bude fenomén falešných a zavádějících videí řešit. Jeho resort následně vydal několik osvědčených kroků a doporučení, jak se nestát obětí „laciné manipulace“. „V žádném případě to nepodceňujeme,“ uvedlo ve svém stanovisku ministerstvo vnitra.

Tvrdý úder Turecka na kurdské ozbrojence. Nálet byl reakcí na sebevražedné útoky v Ankaře

Turecká armáda provedla v neděli letecké údery na kurdské ozbrojence v severním Iráku. Šlo o reakci na sebevražedné útoky v blízkosti tureckého parlamentu v Ankaře. Při nich se nejdříve odpálil jeden útočník, zatímco druhý zemřel při přestřelce s policií. Dva policisté utrpěli během zásahu lehká zranění. O události informovalo turecké ministerstvo vnitra. Čin atentátníků odsoudil mimo jiné i český ministr zahraničí Jan Lipavský.

Chaos při pomoci chudým přerostl v horor: Dav v Jemenu zpanikařil, ušlapáno bylo 78 lidí

V tlačenici v jemenském hlavním městě Saná ve středu večer přišlo o život nejméně 78 lidí a přes 70 dalších utrpělo zranění, uvedlo podle agentur ministerstvo vnitra vedené húsíjskými povstalci. Neštěstí se stalo v centru města, kde se bez koordinace s úřady rozdělovala lidem finanční pomoc. Na akci konanou krátce před koncem ramadánu, posvátného měsíce muslimů, přišly stovky zájemců.

Dezinformace na internetu? Jako boj s větrnými mlýny. Nedá se vyhrát, říká odborník

Boj s dezinformacemi na internetu se nedá vyhrát. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ředitel Institutu H21 Adam Růžička. „Potřebovali bychom mít velkou čínskou firewall a desetitisíce státních úředníků, kteří by ty informace filtrovali,“ přiblížil účinné řešení. Podle vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací Michala Klímy může v současné situaci nejvíce pomoci vzdělávání lidí, aby sami rozpoznali pravdivý obsah od fake news.

Netrpělivé čekání na voličský průkaz. Co dělat, pokud jste zažádali, ale stále vám nepřišel?

Už v pátek odstartuje první kolo prezidentského klání. Nejeden Čech, který se rozhodl dát hlas svému favoritovi mimo trvalé bydliště, již druhým týdnem netrpělivě vyhlíží svůj voličský průkaz. Bez něj totiž nebude připuštěn k volbám a o další průkaz si zažádat nemůže. Jak postupovat, pokud i přes řádně podanou žádost zatím nemáte o vyřízení svého průkazu žádné informace?

Zmatky okolo vystěhování Ukrajinců Sněmovnou. Snaha o senzaci, prolomila Pekarová mlčení

Přesun uprchlíků z Harrachova do jiného kraje nikdo nechce, uvedla na Twitteru Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Vyvracela tak informace TV Nova o stěhování ukrajinských žen a dětí ze zařízení Poslanecké sněmovny v Harrachově do Lipnice nad Sázavou. Lokalitu ale rodiny změní. Zaměstnanci Sněmovny prý hledají místo v okolí. Ve tvrzeních dolní komory, ministerstva vnitra i Libereckého kraje je ale zmatek. Jeden hází vinu na druhého a místo pro uprchlíky v současné době shánějí zřejmě všichni.

Janečkův podpis byl hraniční případ, uznalo vnitro. Na jeho vyřazení z voleb ale trvá

Ministerstvo vnitra uznalo, že jeho pracovník postupoval příliš formalisticky, když nezapočítal podpis podnikatele Karla Janečka na petičním archu ve prospěch jeho prezidentské kandidatury. Vyplývá to z vyjádření vnitra, které si vyžádal Nejvyšší správní soud (NSS). Soud se zabývá stížností Janečka proti rozhodnutí vnitra, které jej do voleb nepustilo kvůli nedostatku občanských podpisů. Ministerstvo na svém rozhodnutí trvá, jeden sporný záznam prý na výsledku nic nemění.

WTF, neuznali mi ani vlastní podpis? zuří Janeček. Doplatil na škrabopis

Ministerstvo vnitra mi neuznalo ani vlastní podpis na petičním archu na kandidaturu na prezidenta, tvrdí podnikatel Karel Janeček. Jako důkaz ve čtvrtek sdílel na sociální sítě svůj podpis, dokumenty od ministerstva i svůj občanský průkaz. Problém byl zřejmě v tom, že matematik napsal nečitelně číslo občanky. Janeček se už ve středu odvolal u Nejvyššího správního soudu (NSS) a kontrolu podpisů u své kandidatury chce přezkoumat.