CNN Prima News ministerstvo vnitra

ministerstvo vnitra

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo vnitra“

WTF, neuznali mi ani vlastní podpis? zuří Janeček. Doplatil na škrabopis

1. prosince 2022 13:41

Ministerstvo vnitra mi neuznalo ani vlastní podpis na petičním archu na kandidaturu na prezidenta, tvrdí podnikatel Karel Janeček. Jako důkaz ve čtvrtek sdílel na sociální sítě svůj podpis, dokumenty od ministerstva i svůj občanský průkaz. Problém byl zřejmě v tom, že matematik napsal nečitelně číslo občanky. Janeček se už ve středu odvolal u Nejvyššího správního soudu (NSS) a kontrolu podpisů u své kandidatury chce přezkoumat.

Poláci si nárokují české území. Nedal bych jim ani milimetr čtvereční, zlobí se starosta

9. října 2022 21:17

V Polsku opět sílí hlasy, že by Česko mělo svým severním sousedům vrátit 368 hektarů území, o které Poláci přišli v padesátých letech minulého století. Česká republika územní dluh uznává a dokonce už vytipovala pozemky, které by sousední země mohla získat. To ale kritizuje starosta pohraniční obce Chrastava Michael Canov.

Bývalý šéf policie vyvrací Babišova slova: Rakušan se na Hlubučka nikdy neptal, vzkázal

19. června 2022 21:48

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se nikdy neptal na kauzu již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka. Uvedl to bývalý policejní ředitel Jan Švejdar na sociálních sítích. Vyvrátil tím slova expremiéra Andreje Babiše (ANO), který tvrdil, že se Rakušan ještě před nástupem do čela resortu zajímal o policejní vyšetřování jeho hnutí, „aby zametl stopy“. Babišovo tvrzení Rakušan okomentoval slovy, že „na rozdíl od bývalého pana premiéra nemá žádné nadstandardní informace od policie“.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

23. května 2022 06:20

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Záchrana malé holčičky z Ukrajiny: S těžkými popáleninami ji transportovali do Prahy

26. března 2022 14:18

Čeští vojáci letecky dopravili z Polska do Prahy osmnáctiměsíční ukrajinskou dívku, která utrpěla popáleniny na 60 procentech těla. Na Ukrajině čelící ruské invazi by jí nebylo možné poskytnout náročnou odbornou péči. Jde o první převoz takto popáleného člověka do Evropské unie od počátku bojů, informovalo v sobotu na Twitteru ministerstvo vnitra. Do péče českých lékařů se dítě dostalo v kritickém, ale stabilizovaném stavu.

Hrad zprávu o Vrběticích skartoval omylem, tvrdí Národní bezpečnostní úřad

21. března 2022 20:32

Kancelář prezidenta republiky skartovala tajnou zprávu o výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku omylem a porušila předpisy při práci s dalšími tajnými dokumenty. V pondělí to uvedl portál Aktuálně.cz na základě vyjádření ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jaromíra Kadlece. NBÚ, který na Hradě spolu s ministerstvem vnitra prováděl prověrku, bude jako přestupek řešit chyby dvou pracovníků Hradu při evidenci a předávání utajovaných dokumentů.

Antivaxeři, ezoterici i komunista Skála. Úřad varuje před „hlásnými troubami Kremlu“

15. března 2022 08:40

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH ) se naplno pustilo do boje s dezinformacemi souvisejícími s ruskou invazí na Ukrajině. Upozornilo na několik prominentních odpůrců očkování, kteří se z antivaxerské rétoriky přeorientovali na proruskou propagandu. Označení „hlásná trouba Kremlu“ se dočkal mimo jiné bývalý místopředseda KSČM a prezidentský kandidát Josef Skála.