CNN Prima News ministr zdravotnictví

ministr zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „ministr zdravotnictví“

Zvládá Válek boj s covidem či předsednictví? Oznámkujte současného ministra zdravotnictví

23. listopadu 2022 07:37

Premiér Petr Fiala (ODS) navštívil v úterý ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby bilancovali jeho dosavadní působení v čele resortu. Všeobecně jej pochválil, jak zvádl covidovou krizi, vlnu ukrajinských uprchlíků či české předsednictví. Jenže jsou výsledky práce ministra skutečně natolik oslnivé? V článku můžete Válka sami oznámkovat jako ve škole.

Arogantní ministerstvo zdravotnictví, kritizoval Kubek na sjezdu. Válek se rázně ohradil

12. listopadu 2022 19:05

Milan Kubek na sjezdu České lékařské komory označil přístup ministerstva zdravotnictví za arogantní. Podle něj resort neodpověděl na připomínky komory k návrhu úhradové vyhlášky. Vedení komory s jejím návrhem dlouhodobě nesouhlasí. Vyhláška by měla příští rok zaručit zdravotnickým zařízením meziroční nárůst úhrad od pojišťoven o osm procent. Ministr zdravotnictví Válek se na sjezdu proti výtkám ohradil.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

29. října 2022 06:27

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Nevyřeší se energie pro nemocnice? Pak nebudu ministrem zdravotnictví, prohlásil Válek

28. srpna 2022 14:56

Do konce září chce mít ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyřešeny dodávky energií pro fakultní nemocnice na příští rok, pokud se jim nepodaří je získat v běžné veřejné zakázce. Pokud by zajištěny nebyly, odstoupil by ze své funkce. Řešení podle něj musí navrhnout ministerstvo průmyslu, ideálně do poloviny září. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Zeman převzal lži opozice, kritizuje vláda. Jeho veto může stát miliardy, varuje Kalousek

8. srpna 2022 14:45

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vetovat novelu, která má snížit platby státu do zdravotnictví, může státní pokladnu vyjít až na miliardy korun, varoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Vyzval proto poslance, aby rozhodnutí co nejdříve přehlasovali. Prezidenta kritizují i členové současné vlády. Podle šéfa státní kasy Zbyňka Stanjury (ODS) převzal prezident lživou argumentaci opozice. Vládní koalice má v dolní parlamentní komoře pohodlnou většinu 108 poslanců, řada zákonodárců ale v době vládních prázdnin čerpá dovolené.

Co všechno víme o nové subvariantě? Válek popsal prevenci a odmítl zavedení restrikcí

19. července 2022 14:21

Počet pacientů s nemocí COVID-19 v Česku roste, laboratoře navíc už odhalily výskyt nové subvarianty pojmenované kentaur. Přesto ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zatím neplánuje zavést žádná proticovidová opatření, a to ani v blízké budoucnosti. Jako prevenci by doporučil očkování i respirátory. Kdo by měl těchto rad dbát?

Respirátory od října do Velikonoc? Němci zvažují stejný režim jako u zimních pneumatik

18. června 2022 15:59

Přestože léto ještě oficiálně nezačalo, odborníci a politici už přemýšlí nad příchodem podzimu a s ním souvisejícím rizikem opětovného vzedmutí koronavirové epidemie. Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach navrhl několik opatření, která by mohla v chladnějších měsících vstoupit v platnost. Patří mezi ně i kuriózní pravidlo pro nošení ochrany dýchacích cest.