CNN Prima News ministr zdravotnictví

ministr zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „ministr zdravotnictví“

Do boje proti covidu vstupuje nová zbraň, vyráběla se i v ČR. Ochrání před explozí nákazy?

Do Česka dorazila nová vakcína proti covidu, přizpůsobená k boji s nejnovějšími variantami koronaviru. Očkovací látka Nuvaxovid XBB 1.5 od společnosti Novavax bude dostupná pro všechny zájemce v průběhu tohoto týdne, proti již dostupné vakcíně od Pfizeru vsadila na „tradiční recepturu“. Experti varují, že po vánočních svátcích počty nakažených covidem budou explodovat. Už nyní se denně nakazí zhruba dva tisíce lidí, skutečná čísla budou nejspíše násobně větší.

Havlíček: Fiala prohodil Válka dveřmi. Kovářová mu připomněla „ponižování“ Vojtěcha

Při vyjednávání se zdravotníky „prohodil premiér Petr Fiala (ODS) ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) dveřmi“, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO). Na jeho slova ostře reagoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS), který mu vytkl, že expremiér Andrej Babiš (ANO) se také míchal do zdravotnictví. Místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová pak Havlíčkovi připomněla ponižování ministra Adama Vojtěcha během vlády hnutí ANO.

Doživotní renta pro lékaře? To není normální, vláda ukazuje slabost, nechápou exministři

S dlouhodobým požadavkem odborů a zástupců lékařů na zavedení doživotních výsluh měl souhlasit ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), informoval ve středu ráno web Lidovky.cz. Jeho předchůdci Svatopluk Němeček (SOCDEM) a Leoš Heger (TOP 09) podobný krok hodnotí velmi negativně. Podle Němečka ukázala vláda Petra Fialy (ODS) při jednáních s lékaři slabost a nyní bude pod velkým tlakem požadavků odborů. Válek k tomu ovšem odpoledne řekl, že případná jednání o výsluhách pro zdravotníky jsou na ministerstvu práce a sociálních věcí, nikoli na jeho úřadu. Ani toto ministerstvo ovšem nepovažuje návrh za opodstatněný.

Fiala řešil zdravotnictví s mužem, který o Válkovi řekl, že je prase. V kuloárech to vře

Péče o pacienty bude zachovaná, pochvalují si vládní politici dohodu premiéra s lékaři. V kuloárech je ale dusno. Dohoda totiž vznikla na základě jednání premiéra Petra Fialy s lékaři, kterého se ale ministr zdravotnictví Vlastimil Válek neúčastnil. S Fialou byl však jeho poradce Ivan Netuka, který v minulosti Válka označil za prase. Podle některých politiků premiér svého ministra podrazil. Válek ale odmítá, že by byl naštvaný kvůli tomu, že situaci místo něj nakonec vyřešil premiér.

Engel: S lékaři se hrálo zákeřně, fantasmagorie. Bramboračka odborů, ohradil se Pláteník

Politici se s námi pokoušeli hrát ošklivou hru a teď sklízí plody své práce, řekl v pořadu 360° předseda Lékařského odborového klubu České lékařské komory Martin Engel. Narážel tím na rozhodnutí poslanců, kteří podpořili návrh na delší pracovní dobu zdravotníků v porovnání s ostatními zaměstnanci. Náměstek ministra zdravotnictví Václav Pláteník současný protest lékařů označil za „odborářskou bramboračku“.

Dětští pediatři nechtějí sloužit na pohotovostech. Situace je kritická, zoufají si primáři

Pod otevřený dopis ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09) se podepsalo 56 primářů dětských oddělení napříč republikou. Varují před kritickou situací na dětských pohotovostech, kde podle nich praktičtí lékaři pro děti a dorost nechtějí sloužit. V dopise se píše, že se mladí pediatři brzy poté, co si zřídí vlastní praxi, přestávají na pohotovostních službách podílet. Ti, kteří dopis podepsali, chtějí, aby s tím ministr něco udělal.

Nedůvěra v ministra Válka. Neustále něco slibuje, ale skutek utek, kritizuje Kubek

Napjatou situaci ve zdravotnictví kvůli dobrovolným přesčasům potvrdil i víkendový sjezd České lékařské komory. Zákoník práce, jehož novela zvýšila přesčasy ze 416 hodin ročně na dvojnásobek, se probíral v sále i na chodbách. K tomu se přidal i problém s nedostatkem lékařů a způsobem jejich odměňování. Ministr Vlastimil Válek (TOP 09), který na sjezdu vystoupil, si podle vedení komory vysloužil jen kritiku.

Některé lékárny stále nemají penicilin. Ministr se neumí postarat o obyvatele, zlobí se lidé

V pondělí měla každá lékárna v Česku dostat 20 balení penicilinu, což minulý týden slíbil před novináři ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jak ale zjistily štáby CNN Prima NEWS po celé republice, distribuce potřebného léku stále vázne a mnozí lékárníci jej vyhlíželi marně. Lidé z nedostatku penicilinu viní ministra zdravotnictví.