reklama
CNN Prima News ministr zdravotnictví

ministr zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „ministr zdravotnictví“

Opatření se zatím nezpřísní. Nepořádejte ale večírky, je to riziko, prosí vláda firmy

6. prosince 2021 17:53

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) požádal firmy a organizace, aby upustily od příprav vánočních večírků. Jde podle něj z hlediska šíření koronaviru o rizikové akce. Řekl to na tiskové konferenci po pondělním zasedání kabinetu, která nakonec nepřistoupila na zpřísnění opatření před vánočními svátky.

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch

6. prosince 2021 17:48

Vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je hotová. Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vyjde do konce tohoto týdne ve Sbírce zákonů, řekl v pondělí po jednání vlády na tiskové konferenci. S dalšími opatřeními chce kabinet vyčkat na další vývoj epidemie. Pokles počtu pacientů v nemocnicích čeká Vojtěch kolem Vánoc.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

30. listopadu 2021 18:55

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

29. listopadu 2021 08:54

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

reklama