reklama
CNN Prima News ministr zdravotnictví

ministr zdravotnictví

Výpis příspěvků ke štítku „ministr zdravotnictví“

Soud zrušil opatření vlády o respirátorech. Přestaňte nás ignorovat, vyzývá ministra

Aktuálně platné opatření ministerstva zdravotnictví o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách není náležitě odůvodněné. Nejvyšší správní soud (NSS) ho proto zrušil. Zásah vstoupí v platnost za tři dny od právní moci rozsudku, ministerstvo tak má čas reagovat a odůvodnění doplnit. Podle NSS úřad dosud „systematicky ignoruje“ jeho rozhodnutí. Příště už by tak soud mohl rušit opatření hned, bez odkladu, který přiznal nyní. Verdikt je dostupný na úřední desce.

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný skončil mimo jiné i proto, že měl jako svou pravou ruku promořovače, řekl premiér Andrej Babiš ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Předseda vlády mu prý říkal doktor Smrt, nechtěl ale upřesnit, o koho konkrétně šlo. Zároveň uznal, že se vláda dopustila během boje s pandemií hned několika chyb, jednou z nich bylo rozvolnění opatření před vánočními svátky.

Vojtěch: Nestrašíme. Jen upozorňujeme neočkované lidi, že se to může vymstít

Pokud lidé budou přistupovat k pandemii lehkovážně a nebudou se chtít nechat očkovat, může se to vymstít, varoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v 360° Pavlíny Wolfové. Odmítl, že by Čechy vyloženě strašil, přestože je situace relativně příznivá. Pokud populace nedosáhne dostatečné kolektivní imunity, bude tu riziko pro další vlnu nadále, konstatoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Termín druhé dávky vakcíny Pfizer půjde změnit až o osm dní, navrhuje Vojtěch

Lidé si mohou změnit termín očkování druhou dávkou vakcíny proti covidu od společností Pfizer/BioNTech. Možný je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) posun až o osm dní. Žáci by se také měli mezi 1. až 9. září třikrát otestovat na COVID-19. Potřeba pro to bude 4,2 milionu antigenních testů asi za 210 milionů korun, navrhlo ministerstvo zdravotnictví.

reklama