reklama

Český tým eSuba míří za titulem. Vybojoval si postup na Samsung Mistrovství ČR

Šestý ročník Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách zná své první účastníky, kteří zabojují o tuzemský titul v masivně populární mobilní hře Wild Rift. První místo v play-off získala eSuba, jedno z nejznámějších českých esportových uskupení. Má tak jisté místo v hlavním listopadovém turnaji.

reklama

Na bramborovém stupínku se ocitl tým eKoVy bez jediné výhry, v play-off tak skončil bez medaile. Na dobrou formu nedokázala navázat ani sestava Patres of Love, která se musí spokojit s bronzem. O titul si to tak rozdaly týmy eSuba a STOPWATCH esports.

Nejznámější tuzemské organizaci ve startovním poli se podařilo parádně načasovat výkony a eSuba ve výsledku triumfovala s jednoznačným skóre 3:0.

Konečné pořadí Samsung Midseason ve Wild Riftu je následující:

  1. eSuba (postup na MČR + 10 000 Kč)
  2. STOPWATCH esports (350 MČR bodů + 5 000 Kč)
  3. Patres of Love (200 MČR bodů)
  4. eKoVy (130 MČR bodů)

Celkově se v turnaji představila osmička účastníků, z nichž byla polovina pozvaná a druhá čtveřice se musela kvalifikovat. Do finálních vyřazovacích zápasů se ale dle očekávání probojovalo pozvané esportové kvarteto.

Wild Rift patří mezi nejhranější mobilní hry na světě, přičemž Samsung Midseason je dosud největším tuzemským turnajem v tomto titulu. Na letošním Samsung Mistrovství ČR – nejdůležitější esportové akci u nás – zažije hra svou premiéru.

Hlavní český šampionát se uskuteční až v listopadu, do té doby mohou zbylé týmy sbírat body a snažit se ještě zabojovat o postup. Vývojáři ze studia Riot Games, kteří stojí také za neméně populární hrou League of Legends, klání podpořili i štědrými finančními odměnami.

Tagy:
esport videohry Samsung mobilní hry Gaming Samsung MČR v mobilních hrách Wild Rift PLAYzone

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?

Za poslední dva týdny přibylo v Česku jediné podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak stoupla na 113. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásilo podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci dalších 143 lidí. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 304. Co patří mezi nejčastěji hlášené zdravotní komplikace?

Za drobné zásilky z čínských e-shopů si připlatíme. Zdraží zřejmě už od října

Za doručované balíčky ze zemí mimo Evropskou unii (EU) s hodnotou do 22 eur, tedy zhruba 560 korun, se začne platit DPH pravděpodobně od října. Typicky půjde o drobné zboží z čínských e-shopů, které dosud dani nepodléhalo. Opatření mělo původně platit už od července, novely zákona o DPH a celního zákona se však zdržely v legislativním procesu a po vrácení Senátem je poslanci schválili až v polovině září.

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí

Volební kampaně jedou na plné obrátky, podle politického komentátora Petra Koláře však už názory voličů nijak výrazně neovlivní. Pokud v příštím týdnu nezačne mohutná vlna pandemie, preference stran a koalic nic nezmění. „Důležité například bylo, že si Babiš Piráty vybral za svůj hlavní cíl. Naopak koalici Spolu nechává zatím na pokoji. Možná spoléhá na budoucí koaliční spolupráci,“ uvedl redaktor MF DNES k preferencím v pořadu Nový den.

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama