CNN Prima News Samsung

Samsung

Výpis příspěvků ke štítku „Samsung“

Veletrh elektroniky odhalil budoucnost: AI, průhledná televize a parťák do kapsy

Současným trendem je umělá inteligence. Snad každý chce kus AI zařadit do svých produktů. Proto nepřekvapí, že tato technologie byla hlavním tématem největšího veletrhu s elektronikou CES 2024. Dalšími hity v americkém Las Vegas byly průhledné televize, automobil ovládaný ovladačem herní konzole, chytrý parťák do kapsy nebo záchod poslouchající hlasové příkazy.

Obavy z umělé inteligence: Firmy by se ji měly naučit používat včas, vývoj je nevyhnutelný

Implementace nových technologií může podnikům přinést značné úspory a zvýšit jejich konkurenceschopnost. Přestože pojmy jako AI a ChatGPT v uplynulém roce rezonovaly veřejným prostorem, řada firem vyčkává s jejich využitím. Odborníci se přitom shodují, že společnosti, které začnou tyto nástroje využívat již dnes, budou moci lépe reagovat na nadcházející změny, které jsou s rozvojem umělé inteligence nevyhnutelné.

OBRAZEM: Větší, tenčí a výkonnější. Samsung odhalil novou generaci „skládaček“, co umí?

Elegantní design, větší displej a v neposlední řadě špičkový výkon. Jihokorejský technologický gigant Samsung odhalil již pátou generaci svých skládacích mobilů s ohebným displejem Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Společně s nimi se představily veřejnosti nové modely chytrých hodinek Galaxy Watch6 i další řada výkonných tabletů Galaxy Tab S9 v několika variantách. Nad rámec smrště novinek Samsung spustil také výhodné předobjednávky, které ušetří nejrychlejším technologickým nadšencům tisíce korun. Všechny novinky se probijí na český trh 11. srpna.

Odprodejte starý telefon a získejte Galaxy A54 s bonusem až 2 000 Kč

Staré zařízení už vás neposlouchá tak jako dřív? Chcete telefon s velkou porcí výkonu a širokým spektrem špičkových funkcí a fotoaparátem, který dokáže vytvářet vysoce kvalitní fotografie a videa? Vsaďte na model Samsung Galaxy A54! V rámci služby „vyměň starý za nový“ můžete jednoduše odprodat svůj starý telefon, hodinky nebo tablet jakékoliv značky, a mít tak nové zařízení mnohem levněji. Do konce června navíc při nákupu Galaxy A54 získáte bonus až 2 000 Kč k výkupní ceně používaného zařízení.

Televizor se zabudovanou umělou inteligencí? Novinkám od Samsungu pomáhá zlepšovat obraz

Umělá inteligence hýbe světem. Nejinak tomu je i u elektroniky, kde dokáže překvapivě velké divy. V případě letošních Neo QLED televizorů od Samsungu si umělá inteligence dokáže pohrát nejen s jasem a kontrastem, ale také se samotnou kvalitou obrazu. Díky výkonnému jádru s neurálními sítěmi si například zvládne obsah s nízkým rozlišením sama „dopočítat“ a nabídnout mnohem ostřejší obraz. A zdaleka to není jediná novinka, kterou se mohou televizory od Samsungu pochlubit.

O patent žádá rekordní počet firem! Česká republika je s 219 žádostmi na 34. místě

Mohlo by se zdát, že v době, kdy se svět stále srovnává s následky covidové pandemie a navíc čelí válečné agresi, není v něm příliš příležitostí pro pokrok. Ale opak je pravdou. Dokazuje to fakt, že Evropský patentový úřad loni dostal více než 188 tisíc žádostí o přiznání patentu, nejčastěji se týkaly odvětví technologií. Nejvíce patentových žádostí podaly velmoci, jako jsou USA, Čína či Japonsko. Česká Republika si ale také nevedla nejhůř.

Skládací superstar mezi mobily

Vypadá skvěle, vejde se kamkoli a je přímo nabušený zajímavými funkcemi. Čtvrtá generace skládacího telefonu s ohebným displejem Samsung Galaxy Z Flip4 představuje to nejlepší ve své kategorii, a navíc je vůbec prvním skládacím telefonem na světě, který je zcela voděodolný.

Kvalita jak z kinosálu. Jak pracují nové televizory od Samsungu s technologií OLED?

Ne každý televizor se může chlubit precizním vyobrazením barev, vyváženým kontrastem či dostatečným jasem. Technologie OLED je tu s námi již nějaký ten pátek, v kombinaci s některými inovacemi ale nabírají druhý dech. Zářným příkladem jsou například nové televizory z řady Samsung OLED Powered by Quantum Dot, které využívají panelů s kvantovými body. Jak tato technologie funguje a v čem jsou její přednosti?