CNN Prima News League of Legends

League of Legends

Výpis příspěvků ke štítku „League of Legends“

Češi na největší herní akci světa. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, čím se tam pochlubili

20. září 2022 08:15

Simulátor myslivce, akční řežba pro dva hráče i mobilní verze nejúspěšnější české deskovky. S tím vším tuzemští přijeli tvůrci her na německý Gamescom, největší herní veletrh na světě. V pořadu CNN Prima Gaming jsme je vyzpovídali, proč se vydali do Kolína nad Rýnem a na čem aktuálně pracují. Herní relaci můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

Nebaví vás realita? Zkuste tu virtuální. Začíná nová sezóna herního pořadu CNN Prima Gaming

5. září 2022 17:32

Herní pořad CNN Prima Gaming se vrací na televizní obrazovky. Druhá sezóna si připravila pro diváky několik velkých změn, od zbrusu nové vizuální stránky a znělky po přepracované rubriky. Nejnovější epizoda zavítá do virtuální reality, na esportový turnaj do Svitav a v neposlední řadě do mafiánského města Lost Heaven. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Češi pracují na videohrách pro nevidomé. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, jak fungují

26. června 2022 23:36

Videohry pro nevidomé jsou spíše vzácností. Česká herní pokladnice se ale může chlubit hned dvěma tituly, které myslí i na hráče s hendikepem. V pořadu CNN Prima Gaming tuzemští autoři mimo jiné vysvětlí, jak tyto konkrétní hry fungují v praxi a proč se pustili do jejich tvorby. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Randál světového měřítka. Na pražský turnaj v League of Legends dorazily tisíce lidí

25. června 2022 22:54

Skandující kotel, tři tisíce lidí a nervy drásající souboje v League of Legends. Tak vypadal víkendový turnaj Prague Champs v pražském O2 universu. Český esport díky tomu zažil atmosféru světových akcí v domácích podmínkách. Na jedinečný turnaj vyrazil i štáb pořadu CNN Prima Gaming, aby se přesvědčil, nakolik „lolkařská“ komunita miluje svou oblíbenou týmovou hru.

Lootboxy jako novodobý hazard. Jak nepropadnout virtuálním krabičkám a nepřijít o tisíce?

3. června 2022 22:55

Jsou malé, hravé a stojí pouhých několik desítek nebo stovek korun. Lootboxy – krabičky s překvapením – jsou v herním světě fenoménem. Hráčům mohou pomoct získat cenné předměty pro jejich virtuální postavu, vydavatelům a tvůrcům her zase přináší obrovské zisky. Mechanika lootboxů je však podle mnohých expertů problematická, protože se až příliš podobá gamblingu. To potvrdila i adiktoložka Kristýna Fišerová pro pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

Bulánci se vrací. V novém díle CNN Prima Gaming zjistíte, kdy vyjde první hratelná verze

1. června 2022 06:27

Kultovní čeští Bulánci se vrací a dočkají se nového grafického kabátku i obsahu. V herním pořadu CNN Prima Gaming jsme proto vyzpovídali jednoho z tvůrců, který prozradil, v jakém stádiu vývoje titul aktuálně je. V dalších tématech se blíže představí masivně populární hra League of Legends i obchodování s esportovými týmy na burze. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

Studuje veterinu a patří mezi elitu v CS:GO. Mladá Slovenka zabojuje v USA o miliony

28. května 2022 15:17

Z nenápadné studentky veterinářství se stala velká esportová naděje, která si vystřílela účast na největším ženském turnaji v počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Pro lokální scénu byla Katarína Vašková dlouho neznámou hráčkou, během několika měsíců se ale dostala až mezi nejlepší esportovkyně světa. Příběh této slovenské střelkyně přinášíme v dalším díle pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu od 22:20 na CNN Prima NEWS.

Hrám obětoval společenský život. Dnes český esportovec obléká dres slavné Barcelony

20. května 2022 22:36

Českých sportovců, kteří působili v barvách slavné Barcelony, nebylo mnoho. Mezi tuzemské profesionály v dresu katalánského klubu se zařadil i Jakub Viceník, má to ale háček. Za Barcelonu totiž neběhá za míčem, ale hraje populární počítačovou hru League of Legends. V rozhovoru pro pořad CNN Prima Gaming popsal, jak se mu daří v prestižní esportové divizi.

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

16. května 2022 08:08

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Vydělávat se dá i z pokojíku. Streameři hrají celé dny, ti nejlepší inkasují miliony

23. dubna 2022 15:57

Vysílají živé přenosy z pohodlí svého pokoje, natáčí se při hraní na počítači a díky věrným divákům si někteří z nich přijdou na pohádkové peníze. Streamovací platforma Twitch.tv se v posledních letech stala obřím fenoménem internetového prostoru, který láká tvůrce všech věkových kategorií a zájmů. Více se o platformě Twitch.tv dozvíte v herním pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu na CNN Prima NEWS od 22:35.

Hraním videoher se dají vydělat miliony korun. I esportovcům ale hrozí syndrom vyhoření

22. dubna 2022 16:22

Profesionální zápasy v počítačových hrách vyprodávají sportovní stadiony a z nejlepších hráčů se stávají světové celebrity. Zdánlivě vysněná práce má ale i svou stinnou stránku. Esportovcům kvůli náročnému tréninku může hrozit syndrom vyhoření. „Týmový trénink zahrnuje šest až osm hodin denně,“ popsal přípravu herních profesionálů trenér Jakub Kokoška v reportáži herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS.

Začíná nový pořad CNN Prima Gaming. Přiblíží divákům svět esportu i českou herní tvorbu

10. dubna 2022 19:40

Jak vypadá turnaj profesionálních hráčů her? Jaký je rozdíl mezi gamingem a esportem? A mohou se počítačové hry stát nástrojem válečné propagandy? Na všechny tyto otázky odpoví nový herní pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnn.iprima.cz. Generálním partnerem pořadu je obchod CZC.cz.