CNN Prima News League of Legends

League of Legends

Výpis příspěvků ke štítku „League of Legends“

Slavný klub doplatil na podvodnou kryptoburzu a rozpadá se. Jeho čest zachraňuje hráč z Čech

Ještě nedávno se americkými sportovními halami rozléhalo mohutné skandování: „TSM, TSM, TSM.“ Jenže časy se mění, a s tím i poměry a nálady v esportu. S cenovkou přesahující půl miliardy dolarů byl kalifornský klub TSM nejhodnotnějším týmem v segmentu profesionálního hraní videoher. Ambice a postavení ještě zvýraznila rekordní dohoda s kryptoburzou FTX. Jenže v listopadu 2022 přišel její pád, a tím započal i skon slavného amerického klubu. Pomoci pozvednout ho na někdejší úroveň má i talentovaný český hráč Simon Horák.

Zahrát si jako profík a nepřijít na buben: Pronájem PC herní techniky je in

Zahrát si akční bojovku nebo adventuru je dnes snazší než kdy dříve. Vývojáři počítačových her se předhánějí, kdo přinese na trh co nejreálnější příběh v podobě, která i zkušené hráče posadí hlouběji do židle. Avšak to s sebou nese jednu základní podmínku – abyste si mohli požitek ze hry skutečně užít, je potřeba mít správné a skvěle funkční vybavení. A dnes už si ho nemusíte kupovat. Můžete si ho klidně pronajmout a hrát víceméně bez starosti.

Čtvrt století s hrdinou mileniálů. V CNN Prima Gaming se rozloučíme s tváří seriálu Pokémon

Kdo na přelomu tisíciletí nesledoval seriál Pokémon s japonskými příšerkami, jako kdyby nebyl. Nestárnoucí hlavní tvář animovaného japonského pořadu ale po 25 letech opustí televizní obrazovky. V nejnovějším díle CNN Prima Gaming se rozloučíme s hrdinou mileniálů a v dalších tématech si také představíme český dokument o populární hře League of Legends. V tipu na hru vás pozveme do druhoválečných bojišť Afriky a Itálie. Herní pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo na webu cnn.iprima.cz.

Češi na největší herní akci světa. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, čím se tam pochlubili

Simulátor myslivce, akční řežba pro dva hráče i mobilní verze nejúspěšnější české deskovky. S tím vším tuzemští přijeli tvůrci her na německý Gamescom, největší herní veletrh na světě. V pořadu CNN Prima Gaming jsme je vyzpovídali, proč se vydali do Kolína nad Rýnem a na čem aktuálně pracují. Herní relaci můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

Nebaví vás realita? Zkuste tu virtuální. Začíná nová sezóna herního pořadu CNN Prima Gaming

Herní pořad CNN Prima Gaming se vrací na televizní obrazovky. Druhá sezóna si připravila pro diváky několik velkých změn, od zbrusu nové vizuální stránky a znělky po přepracované rubriky. Nejnovější epizoda zavítá do virtuální reality, na esportový turnaj do Svitav a v neposlední řadě do mafiánského města Lost Heaven. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Češi pracují na videohrách pro nevidomé. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, jak fungují

Videohry pro nevidomé jsou spíše vzácností. Česká herní pokladnice se ale může chlubit hned dvěma tituly, které myslí i na hráče s hendikepem. V pořadu CNN Prima Gaming tuzemští autoři mimo jiné vysvětlí, jak tyto konkrétní hry fungují v praxi a proč se pustili do jejich tvorby. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Randál světového měřítka. Na pražský turnaj v League of Legends dorazily tisíce lidí

Skandující kotel, tři tisíce lidí a nervy drásající souboje v League of Legends. Tak vypadal víkendový turnaj Prague Champs v pražském O2 universu. Český esport díky tomu zažil atmosféru světových akcí v domácích podmínkách. Na jedinečný turnaj vyrazil i štáb pořadu CNN Prima Gaming, aby se přesvědčil, nakolik „lolkařská“ komunita miluje svou oblíbenou týmovou hru.

Lootboxy jako novodobý hazard. Jak nepropadnout virtuálním krabičkám a nepřijít o tisíce?

Jsou malé, hravé a stojí pouhých několik desítek nebo stovek korun. Lootboxy – krabičky s překvapením – jsou v herním světě fenoménem. Hráčům mohou pomoct získat cenné předměty pro jejich virtuální postavu, vydavatelům a tvůrcům her zase přináší obrovské zisky. Mechanika lootboxů je však podle mnohých expertů problematická, protože se až příliš podobá gamblingu. To potvrdila i adiktoložka Kristýna Fišerová pro pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

Bulánci se vrací. V novém díle CNN Prima Gaming zjistíte, kdy vyjde první hratelná verze

Kultovní čeští Bulánci se vrací a dočkají se nového grafického kabátku i obsahu. V herním pořadu CNN Prima Gaming jsme proto vyzpovídali jednoho z tvůrců, který prozradil, v jakém stádiu vývoje titul aktuálně je. V dalších tématech se blíže představí masivně populární hra League of Legends i obchodování s esportovými týmy na burze. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

Studuje veterinu a patří mezi elitu v CS:GO. Mladá Slovenka zabojuje v USA o miliony

Z nenápadné studentky veterinářství se stala velká esportová naděje, která si vystřílela účast na největším ženském turnaji v počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Pro lokální scénu byla Katarína Vašková dlouho neznámou hráčkou, během několika měsíců se ale dostala až mezi nejlepší esportovkyně světa. Příběh této slovenské střelkyně přinášíme v dalším díle pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu od 22:20 na CNN Prima NEWS.