Mišíka přepadly s koncem kariéry deprese. Musel jsem se nadopovat léky, přiznává

Vladimír Mišík letos oznámil, že končí s koncertováním

Vladimír Mišík letos oznámil, že kvůli špatnému zdravotnímu stavu končí s koncertováním. Ze svého letenského bytu teď moc nevychází. Nedávno ale vydal novou desku a při této příležitosti do společnosti rád vyrazil. Jak se mu daří?

„Ve svých 74 letech prožívám období stárnoucího chlápka. Namnožily se některé nemoci a indispozice, ale nerad bych kazil divákům podvečer,“ řekl v rozhovoru pro Showtime Mišík.

Začátkem letošního dubna oznámil, že s koncertováním končí. „Bohužel to stále platí a nelepší se to. Ale doufám, že jsem v takovém stavu udržování se. Snažím se zůstávat při veselé mysli, stárnutí totiž není pro zbabělce. Nechci, aby to bylo nedůstojné,“ uvedl hudebník. Přiznal také, že nedávno si prošel těžkým obdobím. „Už jsem byl v depresi. Bylo to pro mě nadmíru zatěžkávací a musel jsem se nadopovat kortikoidy a dalšími léky,“ přiznal.

Zodpovědnost ho stresuje

To potvrdil i jeho producent Petr Ostrouchov. Mišík je podle něj nadmíru zodpovědný. „Vždycky cítí zodpovědnost, že koncert musí odzpívat, aby byli všichni spokojení. A ta odpovědnost ho trošičku stresuje,“ popsal.

Přesto Mišík nezahálí a vydal novou desku Noční obraz. Ta obsahuje 14 písní a poslední se jmenuje Děkuji. „Je to hodně silný text od Davida Stypky, který bohužel tragicky zahynul. Ale když mi to Petr přinesl, bál jsem se, abych ho nenazpíval moc pateticky, protože je to hodně citlivý text. Doufám, že se mi podařilo píseň nazpívat normálně,“ řekl Mišík.

A čemu známý hudebník ve svém životě nejvíce děkuje? „Svým lékařům, manželce, rodině a blízkým. Mám radost, že jsem a že se mě ještě nedotkla demence nebo něco takového, což mě ale možná ještě čeká. Můj zdravotní stav je jako na houpačce. Člověk se občas nečekaně dostane do takové krize. Navíc mi ještě přestaly fungovat nadledviny, proto jsem se dnes malinko nadopoval,“ přiznal hudebník.

Tagy: