CNN Prima News deprese

deprese

Výpis příspěvků ke štítku „deprese“

Cukrovka, infarkt nebo deprese. Vědci popsali nebezpečí nadměrné konzumace volného cukru

8. dubna 2023 19:10

Omezení příjmu volného cukru na pouhých šest lžiček denně a dodržování limitu jednoho sladkého nápoje týdně může podle nového výzkumu výrazně prospět zdraví. Vědci z Číny a Spojených států navíc ve studii prezentované v časopise The BMJ tvrdí, že každodenní nadměrná konzumace volného cukru může zvýšit riziko vzniku až 45 zdravotních problémů, a to včetně závažných onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cukrovka nebo deprese. Tématu se věnuje také americká CNN.

Ed Sheeran šokoval fanoušky: Promluvil o vážně nemocné manželce i smrti nejlepšího přítele

1. března 2023 12:50

Britský zpěvák Ed Sheeran má za sebou nelehký rok. Svým příznivcům na sociálních sítích prozradil, že se loni potýkal s depresemi poté, co zemřel jeho blízký přítel Jamal Edwards a jeho ženě Cherry Seabornové byl během druhého těhotenství diagnostikován nádor. Nejtěžší ovšem na tom bylo, že manželku mohli léčit až po porodu.

Hvězdu seriálu Hrdinové zasáhla tragédie. Kličkova expřítelkyně přišla o milovaného bratra

21. února 2023 17:38

Americkou herečku Hayden Panettierovou, která se proslavila rolí v seriálu Hrdinové, zasáhla tragédie. Zemřel její mladší bratr. Osmadvacetiletý Jansen se stejně jako ona věnoval herectví a dabingu. Společně se objevili před kamerou ve filmech Rychlý Stripes či Dobrodružství na letadlové lodi. Smutnou zprávu oznámil web TMZ.

Záhady v děsivém případu z Krkonoš. Devět otázek, které stále zůstávají nezodpovězené

4. ledna 2023 18:58

Proč zmizení Jany a Adama v Krkonoších někdo nenahlásil dřív? Zanechala žena dopis na rozloučenou? Tyto a další otázky stále provází vyšetřování smrti 40leté Jany a jejího tříletého syna, jejichž těla byla nalezena po několikadenním pátrání v Krkonoších. Žena měla nejprve zabít svého syna a následně spáchat sebevraždu.

Rusko v depresi. Putinova válka zavedla zemi do strachu, smutku a psychických problémů

30. prosince 2022 05:42

Takový důsledek vpádu na Ukrajinu Vladimir Putin určitě neočekával. Z jeho země se kvůli válce stala říše smutku – vzrostl počet případů psychických problémů, rapidně se navýšil zájem o antidepresiva. I vánoční svátky jsou v Rusku pochmurnější než obvykle. Lidi trápí vyšší ceny, nedostatek zboží, ale i nejistota a strach.

Vánoční horor. Žena si mezi dárky vzala život, roční dítě nechala v bytě samotné zemřít

26. prosince 2022 12:46

Žal ani po roce nevyprchal. Stacey Hackettová poprvé promluvila o vánoční tragédii, která se loni odehrála ve městě Whitehaven na severozápadě Anglie. Její kamarádka se rozhodla vzít si na Štědrý večer život, ačkoliv vedle sebe měla ročního synka. Ten zemřel o pár dní později na dehydrataci, protože zůstal v bytě sám.