reklama
CNN Prima News deprese

deprese

Výpis příspěvků ke štítku „deprese“

Deprese a sebepoškozování. Kvůli covidu přibývá dětí s vážnými psychickými problémy

Máme za sebou rok, který nikdo z nás dosud nezažil. Děti téměř nechodily do školy, neměly možnost věnovat se svým koníčkům, chodit na kroužky a musely značně omezit sociální kontakty. Podle ředitelky a zakladatelky Centra LOCIKA Petry Wünschové má tato skutečnost obrovský vliv na křehkou dětskou psychiku. Důsledkem je nárůst úzkostí, depresí a sklonů k sebepoškozování mezi dětmi a mladistvými.

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr

Lidí z postcovidovým syndromem je hodně a bude jich ještě přibývat, myslí si primář Centra duševní pohody Modrá laguna Jan Cimický. Jak uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview, onemocnění může následně způsobit úzkostné stavy, záchvaty paniky nebo i roztěkanost a poruchy spánku. K léčbě by kromě psychologických terapií doporučil i další alternativní možnosti.

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Pandemie drtí psychiku. Počet lidí s depresemi se ztrojnásobil, myslí i na sebevraždy

Nárůst duševních onemocnění, frustrace a vyčerpání. Tak by se dala stručně popsat současná psychická kondice české společnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 a vládními opatřeními. Lidé přicházejí o práci nebo se jí nemohou věnovat kvůli péči o děti, které nechodí do škol a školek. Všudypřítomné jsou i obavy z nákazy či smrti a nejistota, co bude dál. Jak to zvládnout se zdravým rozumem? Zeptali jsme se odborníka na veřejné duševní zdraví.

Lékař: Lidé s postcovidem mají deprese, někteří nepřežijí. Po nemoci je nutné chodit

Někteří pacienti s postcovidovým syndromem nepřežijí, jiní budou mít trvalé následky, upozornil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS přednosta Pneumologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové Vladimír Koblížek. Podle něj se u nich objevují deprese, panické ataky nebo úzkosti. Nejlepší rehabilitací po prodělání nemoci COVID-19 je chůze, zdůraznil.

Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla

Velmi dobře funguje u pacientů s roztroušenou sklerózou a má antidepresivní či protirakovinné účinky. To jsou přednosti kanabidiolu (CBD), který se vyskytuje v konopí, uvedl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS zakladatel sítě konopných lékáren Jiří Stabla. Na rozdíl od THC nemá psychoaktivní účinky. Podle Stably může být CBD zajímavé pro sportovce, kterým pomůže zklidnit se a lépe regenerovat.

Němci vládě důvěřují. Nehrozí, že by se někdo na úkor občanů obohacoval, tvrdí pěvkyně

Smutné, tragické a truchlivé. Přesně těmito slovy popsala operní pěvkyně Dagmar Pecková situaci v Česku. „Moc bych si přála, aby lidé měli rozum a chránili aspoň sebe a rodinu. I v Německu jsou roušky i respirátory povinné, ale všichni opatření dodržují. Lidé poslouchají a vědí, že současná nařízení mají smysl," řekla v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS Pecková, která žije v německém Heuweileru.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

reklama