reklama
CNN Prima News deprese

deprese

Výpis příspěvků ke štítku „deprese“

Chtěl jsem spáchat sebevraždu, prozradil v emotivní zpovědi Malátný z Chinaski

28. září 2021 23:07

Michal Malátný zasvětil téměř celý svůj život kapele Chinaski. Spolu se svým spolužákem Pavlem Grohmanem ji založili před více než 30 lety a dodnes se drží na předních příčkách českých hitparád. I přes to, že zpěvákova kariéra stoupala nahoru, Malátný se několik let potýkal s depresemi. V jednu chvíli dokonce pomýšlel na to, že si vezme život. Prozradil to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Basiková přiznala kvůli depresím myšlenky na sebevraždu: Prášky budu brát navždy

13. září 2021 16:14

S depresemi se Bára Basiková potýká od dětství. Dvakrát prý pomýšlela i na to, že si vezme život. „Ve chvíli, kdy se dostaví takový pocit, přestáváte vnímat svět kolem sebe. Nevidíte žádný záchytný bod nebo naději,“ přiznala zpěvačka v novém pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Dnes už se s depresemi úspěšně léčí. Zůstanou s ní ale zřejmě napořád.

Bilance 11. září je daleko tragičtější. Na následky zemřelo víc lidí než v osudný den

11. září 2021 06:40

Po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum 11. září 2001 se zřítil symbol města – Dvojčata. S jejich pádem ulice New Yorku zahalil oblak kouře plný nebezpečných látek – rtuti, azbestu, toxických látek z paliva a mnoha dalších. Desítky tisíc lidí přežily, přesto si na nich 11. září vybralo svou daň. Začaly trpět respiračními problémy, snížila se jim funkce plic, propukly u nich mentální onemocnění či rakovina. Po 20 letech se ukazuje, že na následná onemocnění zemřelo více lidí než v osudný den.

Deprese a sebepoškozování. Kvůli covidu přibývá dětí s vážnými psychickými problémy

11. července 2021 06:38

Máme za sebou rok, který nikdo z nás dosud nezažil. Děti téměř nechodily do školy, neměly možnost věnovat se svým koníčkům, chodit na kroužky a musely značně omezit sociální kontakty. Podle ředitelky a zakladatelky Centra LOCIKA Petry Wünschové má tato skutečnost obrovský vliv na křehkou dětskou psychiku. Důsledkem je nárůst úzkostí, depresí a sklonů k sebepoškozování mezi dětmi a mladistvými.

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr

30. dubna 2021 22:22

Lidí z postcovidovým syndromem je hodně a bude jich ještě přibývat, myslí si primář Centra duševní pohody Modrá laguna Jan Cimický. Jak uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview, onemocnění může následně způsobit úzkostné stavy, záchvaty paniky nebo i roztěkanost a poruchy spánku. K léčbě by kromě psychologických terapií doporučil i další alternativní možnosti.

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

18. dubna 2021 22:25

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Pandemie drtí psychiku. Počet lidí s depresemi se ztrojnásobil, myslí i na sebevraždy

22. března 2021 13:01

Nárůst duševních onemocnění, frustrace a vyčerpání. Tak by se dala stručně popsat současná psychická kondice české společnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 a vládními opatřeními. Lidé přicházejí o práci nebo se jí nemohou věnovat kvůli péči o děti, které nechodí do škol a školek. Všudypřítomné jsou i obavy z nákazy či smrti a nejistota, co bude dál. Jak to zvládnout se zdravým rozumem? Zeptali jsme se odborníka na veřejné duševní zdraví.

reklama