Šéfkuchař pardubické věznice se kromě vaření věnoval distribuci drog vězňům

S pouty na rukou skončil šéfkuchař pardubické věznice. Jak zjistila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), místo aby se soustředil na vaření, podílel se na distribuci drog mezi vězni. Teď mu hrozí, že poputuje z kuchyně rovnou do jedné z cel.

To, jak se vězni k drogám dostávali, natočili detektivové u zdi pardubické věznice. Balíčky s drogami byl jednoduše přehozeny přes zeď. Šéfkuchaři pak jen stačilo, aby si pro zásilku došel.

„Dále bylo zjištěno, že touto cestou nebyly do věznice pašovány pouze drogy, ale také zakázané předměty, například mobilní telefony, kterými vězni pak komunikovali,“ sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Šéfkuchař pak drogy předal dvěma odsouzeným bratrům. To oni byli podle vyšetřovatelů zřejmě hlavní organizátoři. Síť zákazníků tvořili spoluvězni. Příbuzní a známí bratrů se mimo věznici starali o nákup a výrobu drog i účetnictví.

Pervitin, konopí i lysohlávky

„V této věci stíháme celkem 13 lidí, kteří páchali trestnou činnost coby organizovaní skupina,“ dodala mluvčí.

Vězni mohli nakoupit takřka jakoukoliv drogu. Podle informací CNN Prima NEWS měla skupina obchodovat s pervitinem, konopím a léky. Sehnat šlo i houby lysohlávky. Kuchyní měly projít zásilky dohromady za tři čtvrtě milionu korun. Čtyřem hlavním aktérům hrozí desetileté tresty.

Tagy: