reklama

Šéfkuchař pardubické věznice se kromě vaření věnoval distribuci drog vězňům

S pouty na rukou skončil šéfkuchař pardubické věznice. Jak zjistila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), místo aby se soustředil na vaření, podílel se na distribuci drog mezi vězni. Teď mu hrozí, že poputuje z kuchyně rovnou do jedné z cel.

reklama

To, jak se vězni k drogám dostávali, natočili detektivové u zdi pardubické věznice. Balíčky s drogami byl jednoduše přehozeny přes zeď. Šéfkuchaři pak jen stačilo, aby si pro zásilku došel.

„Dále bylo zjištěno, že touto cestou nebyly do věznice pašovány pouze drogy, ale také zakázané předměty, například mobilní telefony, kterými vězni pak komunikovali,“ sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Šéfkuchař pak drogy předal dvěma odsouzeným bratrům. To oni byli podle vyšetřovatelů zřejmě hlavní organizátoři. Síť zákazníků tvořili spoluvězni. Příbuzní a známí bratrů se mimo věznici starali o nákup a výrobu drog i účetnictví.

Pervitin, konopí i lysohlávky

„V této věci stíháme celkem 13 lidí, kteří páchali trestnou činnost coby organizovaní skupina,“ dodala mluvčí.

Vězni mohli nakoupit takřka jakoukoliv drogu. Podle informací CNN Prima NEWS měla skupina obchodovat s pervitinem, konopím a léky. Sehnat šlo i houby lysohlávky. Kuchyní měly projít zásilky dohromady za tři čtvrtě milionu korun. Čtyřem hlavním aktérům hrozí desetileté tresty.

K tématu

Tagy: drogy lysohlávky konopí GIBS krimi zprávy pervitin vězení pašování

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama