reklama
CNN Prima News vaření

vaření

Výpis příspěvků ke štítku „vaření“

Cukrář je zkrátka chemik, říká Fabešová. Co inspirovalo její nejnovější dezert?

25. srpna 2021 09:39

Zlaté vejce, limetka, Rubikova kostka či ježek v kleci. Cukrářka Iveta Fabešová se svými dezerty slaví úspěchy po celé republice. Dobu covidovou využila k otevření nové pobočky ve Werichově vile. Jak sama přiznává, cukrařina nejde dělat podle toho, jak se vzbudíte. Vyžaduje velkou přesnost. „Cukrář je zkrátka chemik,“ uvedla ve vysílání pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Fabešová.

Bylinky v zahradě jsou zdrojem chuti i zdraví, pusťte se do jejich pěstování

11. srpna 2021 15:25

Bylinky jsou dvojího druhu, kromě trvalek, které vyžadují každoroční ochranu před zimními mrazy, pěstujete také letničky, jež jsou vhodné především jako přísada do nejrůznějších pokrmů. Jedno mají všechno společné, vyžadují teplo, sluníčko a nejlépe záhřevné půdy, které jsou bohaté na živiny. Pravidelná zálivka během vegetačního období umožní bohatý růst a následně také úrodu.

Letní tábory se letos omezovat nebudou. Bude ale povinný negativní test

4. června 2021 10:37

Počet účastníků pro letní tábory nebude třeba letos nijak omezovat. Všichni budou muset předem doložit negativní test na COVID-19. Roušky se budou nosit při pohybu mimo areál tábora tam, kde to bude podle platných nařízení nutné. Vyplývá to z hygienicko-protiepidemických opatření, která k zajištění sezóny letní dětské rekreace vydalo ministerstvo zdravotnictví. Podle České rady dětí a mládeže (ČRDM) jsou podmínky mírnější než loni, ale ministerstvo je vydalo pozdě, sdělila mluvčí rady Soňa Polak.

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne

15. dubna 2021 16:04

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN Prima NEWS řekl, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Pandemie obchodu neublížila, říká šéf firmy s prémiovým nádobím. Lidé prý utrácejí více

4. dubna 2021 07:58

Technologický pokrok nelze zastavit. Výrobci nádobí přicházejí s lepšími materiály či povrchy, ale také s chytrými aplikacemi, pomocí nichž je vaření stále snazší. Pandemie koronaviru paradoxně byznysu s prémiovými výrobky do kuchyně neublížila. „Lidé chtějí kvalitu a právě proto, že ušetřili za dovolené, oblečení a podobně, jsou ochotni více investovat do vybavení své domácnosti,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Lukáš Krch, novopečený generální ředitel společnosti Potten & Pannen – Staněk, která dlouhodobě spolupracuje se slavným šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem.

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Kapesní pes z množírny, který nikdy nemá dost

23. září 2020 09:00

Vepřena je úplná nehoda. Vůbec jsem neměla a nechtěla mít tři psy. Jenže Mumie začala vypadat, že každou chvíli umře, a starý závislák Pizzly by steskem rozebral byt na nanosoučástky, kdyby zůstal doma. Kdo to mohl tušit, že Mumie si protáhne umírání na víc než sedm let? No a jako na potvoru se tehdy naskytla možnost osvojit si Vepřenu.

reklama