CNN Prima News vaření

vaření

Výpis příspěvků ke štítku „vaření“

Dobrovolnice za den nakrmí stovky ukrajinských vojáků. Jak ve válce fungují polní kuchyně?

27. října 2022 09:54

Ve válce na Ukrajině sehrávají nezastupitelnou roli kromě vojáků také mnozí civilisté. Patří k nim i dobrovolnice, které mužům v armádě vaří jídla a alespoň trochu jim tak ulehčují náročné dny. Se dvěma kuchařkami se setkal vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Ženy dokážou v polních podmínkách nakrmit až 600 lidí za den.

Pokličku na hrnec a vypnout plyn, radí nobelista s vařením pasty. Sklidil kritiku kuchařů

10. září 2022 12:59

Italský nositel Nobelovy ceny za fyziku Giorgio Parisi představil zlepšovák na úsporu peněz při vaření. Jenže tvrdě narazil. Pokud lidé budou postupovat podle zveřejněného návodu, italská pasta nikdy nebude al dente, ale připomene spíše gumové medvídky, zdrtili Parisiho nápad italští kuchaři. „Konzistence výrobku se tím pokazí,“ oponují takzvanému pasivnímu vaření těstovin.

Soutěžte se Showtimem a Amica o indukční varnou desku

30. června 2022 19:54

Showtime společně se společností Amica pro vás mají soutěž, která zaručeně potěší všechny milovníky šetrnějšího a rychlejšího vaření. Vyhrávat totiž můžete indukční desku od společnosti Amica v hodnotě čtyř tisíc korun. Indukční deska kromě standardních funkcí obsahuje i funkci Powerbooster, která zvyšuje topný výkon a umožňuje rychlejší přípravu pokrmů. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!