reklama

Mladíkům čouhala marihuana snad i z bot. Ukradli přes 36 kg z legální farmy

Oregonská policie zatkla při běžné noční hlídce čtyři muže s více než 36 kg marihuany. Pachatelé si nad ránem vykračovali po silnici s batohy doslova narvanými konopím. Jejich výmluvy nebyly ani zdaleka přesvědčivé.

reklama

Šerifové z Oregonu během běžné noční směny na konci minulého týdne projížděli okolí zahalené do tmy. Před čtvrtou hodinou ranní ale potkali čtyři muže na kraji silnice, z nichž jeden vypadal spíš jako chodící keř.

Mladíci ve věku 19 až 22 let se vydali na lup konopí a doslova si jím narvali batohy a vaky. Z legální farmy odcizili více než 36 kilogramů marihuany s vysokým obsahem CBD. Tvrdili, že si mysleli, že jde o rekreační konopí. Krádež jako krádež – a mladíci teď čelí obvinění z trestného činu.

Právě americký Oregon je marihuanou zaplavený. Jenom v roce 2018 převýšila produkce poptávku o 1 000 tun, což agentura AP přepočítala na přibližně miliardu jointů. Rekreační užíváni konopí je legální v 11 amerických státech. Oregon má však největší přebytek.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama