reklama

Modelka Kateřina Sokolová odletěla jako jedna z posledních na ostrov Zanzibar

Modelka Kateřina Sokolová odletěla začátkem týdne na dovolenou na východoafrický ostrov Zanzibar. Ten je od pátku 26. února na seznamu zemí, do kterých vláda zakázala českým občanům cestovat kvůli jihoafrické mutaci koronaviru. Ta se projevila u několika lidí, kteří se v posledních týdnech ze Zanzibaru vrátili.

reklama

Sokolová už z koronaviru obavy nemá. „Protože už jsem covid prodělala, tak považuji své cestování za trochu bezpečnější jak pro mě, tak pro moje okolí,“ vysvětlila Sokolová přímo ze Zanzibaru redakci Showtime. Před odletem podstoupila testy, stejná procedura ji čeká po návratu.

„Cítím se tu bezpečně, na letišti měli všichni roušky. Všude jsou k dispozici dezinfekce a personál našeho hotelu má také roušky,“ popsala Sokolová situaci na dovolené a redakci zároveň ujistila, že podle místních je tamní situace od kontrolou.

Po návratu modelka musí do povinné karantény, po které se podrobí dalšímu testování na koronavirus. Kateřina ráda cestuje, ani tak pro ni nejsou současné přísné podmínky překážkou. Byla asi jedna z posledních z Česka, která na nějakou dobu na Zanzibar mohla odcestovat.

V době stále probíhající pandemie koronaviru se některé exotické destinace, jako právě Zanzibar či další místa v Africe, staly jedněmi z nejoblíbenějších cílů nejen českých turistů.

Česká vláda zakázala Čechům od pátku 26. února až do 11. dubna cestovat do těchto států: Botswana, Brazílie, Svazijsko, Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanie včetně ostrovů Zanzibar a Pemba, Zambie a Zimbabwe. Restrikce se ale zatím netýkají třeba ostrovů v karibském moři, kde se momentálně nachází další česká modelka Simona Krainová. Ta si oblíbila ostrov Svatý Martin.

Tagy:

Hlavní zprávy

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků
Koronavirus

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Boj o pandemický zákon ve Sněmovně: Umožní větší restrikce, odpůrci šikanují poslance

Poslanci by v úterý mohli projednat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu. Kabinet chce, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Ráno se k nim sejdou výbory, schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku. Proti schválení novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko je v boji s korupcí na 49. místě světa. Za západní Evropou výrazně zaostává

Česko na zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama