reklama

Modelka Kateřina Sokolová odletěla jako jedna z posledních na ostrov Zanzibar

Modelka Kateřina Sokolová odletěla začátkem týdne na dovolenou na východoafrický ostrov Zanzibar. Ten je od pátku 26. února na seznamu zemí, do kterých vláda zakázala českým občanům cestovat kvůli jihoafrické mutaci koronaviru. Ta se projevila u několika lidí, kteří se v posledních týdnech ze Zanzibaru vrátili.

reklama

Sokolová už z koronaviru obavy nemá. „Protože už jsem covid prodělala, tak považuji své cestování za trochu bezpečnější jak pro mě, tak pro moje okolí,“ vysvětlila Sokolová přímo ze Zanzibaru redakci Showtime. Před odletem podstoupila testy, stejná procedura ji čeká po návratu.

K tématu

„Cítím se tu bezpečně, na letišti měli všichni roušky. Všude jsou k dispozici dezinfekce a personál našeho hotelu má také roušky,“ popsala Sokolová situaci na dovolené a redakci zároveň ujistila, že podle místních je tamní situace od kontrolou.

Po návratu modelka musí do povinné karantény, po které se podrobí dalšímu testování na koronavirus. Kateřina ráda cestuje, ani tak pro ni nejsou současné přísné podmínky překážkou. Byla asi jedna z posledních z Česka, která na nějakou dobu na Zanzibar mohla odcestovat.

V době stále probíhající pandemie koronaviru se některé exotické destinace, jako právě Zanzibar či další místa v Africe, staly jedněmi z nejoblíbenějších cílů nejen českých turistů.

/ fotografií

Česká vláda zakázala Čechům od pátku 26. února až do 11. dubna cestovat do těchto států: Botswana, Brazílie, Svazijsko, Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanie včetně ostrovů Zanzibar a Pemba, Zambie a Zimbabwe. Restrikce se ale zatím netýkají třeba ostrovů v karibském moři, kde se momentálně nachází další česká modelka Simona Krainová. Ta si oblíbila ostrov Svatý Martin.

Kateřina Sokolová se před lety účastnila také Miss Dive v Řecku.
Kateřina Sokolová se před lety účastnila také Miss Dive v Řecku.
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Tagy: dovolená Kateřina Sokolová modelka koronavirus COVID-19 Simona Krainová Zanzibar zákaz cestování jihoafrická mutace

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Ekonomika

Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček

Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček

Podezření, že do výbuchu ve Vrběticích v roce 2014 byly zapojeny ruské tajné služby, bude mít podle odborníků dopad nejen na politické, ale také na ekonomické vztahy Česka s Ruskem. Může to případně negativně ovlivnit i některé zakázky tuzemských firem, například ze strojírenství. „Zdražení ruského plynu nehrozí, Evropa za něj velmi dobře platí,“ sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Rusko

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

  • Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím
Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci
Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Další články
reklama
reklama