reklama
CNN Prima News mutace

mutace

Výpis příspěvků ke štítku „mutace“

Očkovaní jsou inkubátorem zlých mutací, tvrdí Flégr. Neočkované bude vir zhusta zabíjet

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr přišel opět s kontroverzním tvrzením o pandemii koronaviru. Na sociálních sítích sdílel příspěvek, ve kterém přirovnává očkované k inkubátorům zlých mutací. Experti se přitom široce shodují, že vakcíny sice nechrání stoprocentně před nakažením, ale rozhodně chrání před těžkým průběhem nemoci. Premiantem je pak vakcína od firmy Pfizer.

Flegr: Nepředpovídám jen katastrofy. Přijde ale mutace, na kterou budou vakcíny krátké

Evoluční biolog Jaroslav Flegr opakovaně tvrdí, že koronavirus unikl na podzim roku 2019 z laboratoře ve Wu-chanu. Číňané by podle něj měli přiznat zodpovědnost za všechny finanční i lidské ztráty po celém světě za poslední rok a půl. Flegr už nepředpovídá v souvislosti s pandemií takovou katastrofu, ale lidé podle něj ještě budou na covid umírat. Brzy se prý také objeví mutace, která prolomí vakcíny. Farmaceutické firmy už ale zároveň pracují na vakcínách druhé generace, které budou ještě účinnější.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Romanem Prymulou: Jak se staví k protilátkám po covidu?

Téma protilátek po prodělání covidu rozděluje odborníky i politiky. Mají se uznávat jako důkaz bezinfekčnosti, nebo jsou nedostatečným potvrzením o ochraně? A kdo by se měl nechat přeočkovat třetí dávkou? Nejen na to odpoví bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pořadu Nový den. Rozhovor můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku už v 8:15.

reklama