reklama
CNN Prima News mutace

mutace

Výpis příspěvků ke štítku „mutace“

Nová vakcína na omikron nebude. Výrobci totiž nejsou blbí, tvrdí Flegr

20. ledna 2022 17:39

Čím dál častěji se mezi odborníky mluví o tom, že by výrobci měli vytvořit nové vakcíny, které by lépe reagovaly na nové varianty koronaviru. Podle Jaroslava Flegra to ale není na místě, a to hned z několika důvodů. „Dosavadní vakcíny jsou zatraceně dobré a výrobci nejsou blbí. Dovedou si spočítat, že než by dovedli vakcíny do stádia výroby, bude dávno po omikronu,“ uvedl evoluční biolog ve svém prohlášení.

Vznikne po omikronu další varianta? Nové smrtelné mutanty nelze vyloučit, říká Šinkora

20. ledna 2022 00:11

Omikron svým složením leckterého odborníka „překvapil“. Nová jihoafrická varianta je sice mnohonásobně nakažlivější než například indická delta, ale zároveň také mnohem méně patogenní. Imunolog Jiří Šinkora i virolog Jiří Černý se ale v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli, že se brzy může stát dominantní zcela nová varianta koronaviru.

Biolog: Omikron nebude tečkou, zemřou tisíce lidí. Na podzim přijde nová varianta

19. ledna 2022 21:08

Čeští odborníci se nemohou shodnout, zda je nová varianta koronaviru s názvem omikron spásou, nebo naopak další eskalací nekonečného boje s covidem. Tato jihoafrická mutace je sice mnohonásobně nakažlivější než například indická delta, ale zároveň také mnohem méně patogenní. Molekulární biolog Omar Šerý se obává, že nastupující omikronová vlna v Česku může mít na svědomí tisíce mrtvých.

Říhová: Pandemie na jaře skončí. I omikron s dalším virem může vyvolat těžký průběh

19. ledna 2022 14:23

Nová varianta koronaviru omikron je sympatická, protože nezpůsobuje tak těžké průběhy. Ve spojení s jinými viry ale hrozí komplikace, uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS imunoložka, mikrobioložka a bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu Akademie věd Blanka Říhová. Podle ní bychom se už na jaře mohli dočkat tolik vytoužené „tečky“ za koronavirem.

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

17. ledna 2022 21:38

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda představí strategii v boji s omikronem. Jaké změny opatření nás čekají?

14. ledna 2022 15:53

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) jedná kvůli variantě omikron o změnách protiepidemických opatření. Definitivně chce také určit profesní skupiny, kterých se bude týkat takzvaná pracovní karanténa. Členové vlády budou o výsledcích jednání informovat veřejnost na tiskové konferenci. Ta by měla začít v 16 hodin, sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Nemůžeme se ke covidu chovat jako k chřipce. Jsme ve válce s omikronem, tvrdí Philipp

14. ledna 2022 11:38

Zatím ještě nenastal čas přistupovat ke covidu jako ke chřipce. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Soudí tak i na základě nevyzpytatelného omikronu, který v některých státech způsobil zaplnění nemocničních kapacit. V jiných zemích však i přes vysoký počet nakažených tato varianta chod zdravotnictví ovlivňuje minimálně.

KOMENTÁŘ: Chřipcovid, deltakron a miliardy nakažených. A pak nastane den, kdy přijde Fíchípsí

10. ledna 2022 13:03

Tento týden přijde podle odborníků do Česka největší vlna omikronu. Budeme tu mít padesát, sto, dvě stě tisíc až miliony a miliardy nakažených. Do toho se objevil chřipcovid. A deltakron. Stýská se mi po betě. Byla tu tak krátce, měla málo prostoru. Přitom byla možná nejnebezpečnější. Co bude dál v našem stísněném světě, kde už všechno trvá moc dlouho? Chřipcovidobetadeltakron?

reklama