reklama
CNN Prima News MS v hokeji

MS v hokeji

Výpis příspěvků ke štítku „MS v hokeji“

Začátek s outsiderem, poté rival a na závěr favorit. Češi znají program nadcházejícího MS

18. srpna 2021 23:12

Čeští hokejisté už znají program základní skupiny na mistrovství světa v příštím roce, které hostí Finsko. Do turnaje vstoupí 14. května proti outsiderovi z Velké Británie. O den později nastoupí proti Švédsku a na závěr sedmičlenné skupiny je čekají domácí obhájci stříbra Finové. Program zveřejnila Mezinárodní hokejová federace.

Záludné play-off, kde se mažou rozdíly. Češi nezískali medaili od roku 2012

2. června 2021 08:54
Aktualizováno

O medaile se na mistrovství světa v ledním hokeji 2021 začalo bojovat už ve čtvrtek 3. června. Výkony českého národního týmu ale nebyly podle představ trenérů či fanoušků a národní tým vypadl ve čtvrtfinále s Finskem. Do semifinále, které se hrálo v sobotu 5. června, se probojovali ještě Němci, Američané a Kanaďané. Bronz získali Američané, kteří porazili Němce 6:1. Bitvu o zlato nakonec ovládli Kanaďané, když udolali Finy 3:2 po prodloužení.

Duba varuje před Brity. Chytal u nich s mladým Brodeurem, šokovali ho fanoušci

29. května 2021 00:39

Mezi juniory se dvakrát stal světovým šampionem, se Spartou získal extraligový titul. Svou poslední sezonu kariéry však loni brankář Tomáš Duba strávil ve Velké Británii, kde působil třeba i se synem legendárního Martina Brodeura. Po ročním angažmá v Sheffieldu nabádá hokejovou reprezentaci, aby své britské soupeře na šampionátu nepodcenila. Byť doma občas hrají na zimácích, které připomínají spíše stodoly. A přestože jim ve skupině A patří až poslední příčka.

Pozor na Brity! Na MS s nimi máme negativní bilanci, ostrovní hokej zažívá boom

28. května 2021 23:20

V sobotu před polednem se na mistrovství světa utká český tým s Velkou Británií. Povinné vítězství nad hokejovým trpaslíkem, řeknete si. Ne tak docela. Jednak na tomto šampionátu není jistý žádný zápas, jednak Britové začínají navazovat na svou slavnou hokejovou historii. Jak jsme v minulosti hráli se Spojeným královstvím a jak vypadá hokej na ostrovech dnes?

Topolánek: Když neporazíme Bělorusko, končíme. Pešán musí řvát, je až moc klidný

24. května 2021 14:24

„Když dneska nevyhrajeme s Běloruskem, končíme,“ řekl k pondělnímu zápasu české hokejové reprezentace na mistrovství světa bývalý premiér Mirek Topolánek. V pořadu Co Čech, to trenér! televize CNN Prima NEWS také kritizoval hokejového trenéra Filipa Pešána. Podle Topolánka je až moc klidný a nad věcí. Měl by křičet, burcovat a dostat z hráčů úplně všechno.

Predikce IIHF na MS v hokeji: Slováci si zahrají o medaile, Češi budou rádi za záchranu

24. května 2021 14:16

Slováci budou hrát o medaile, titul mistrů světa připadne Rusku a Češi budou i přes poměrně silný kádr rádi za záchranu. Tak zní poslední predikce pořadí aktuálně probíhajícího Mistrovství světa v ledním hokeji z dílny Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Ta takto analyzuje výkony a formu týmů po každém zápase. Nutno však podotknout, že se jedná spíše o humornou vložku.

Očima fanynky: Natěšení střídá skepse. Spasí české hokejisty montérky?

23. května 2021 16:32

Not great, not terrible neboli Ani skvělé, ani strašné. Touto trefnou parafrází z populární minisérie Černobyl se dalo zhodnotit úvodní představení českého národního týmu proti Rusku na letošním hokejovém mistrovství světa v lotyšské Rize. Po utkání se Švýcary už však situace odpovídá spíše výši tlaku páry v jaderném reaktoru těsně před explozí.

reklama