reklama

Brutální útok: Muž se posilnil alkoholem i drogami, policistu vzal lahví po hlavě

Brutální útok zažili policisté během silvestrovské noci na Trutnovsku. Muž jednomu z přivolaných policistů rozbil o hlavu lahev od alkoholu. Kromě agresora nakonec skončila v poutech i jeho partnerka.

reklama

Policejní hlídku do jednoho z bytů na Trutnovsku zavolal soused s tím, že ve vedlejším bytě někdo demoluje zařízení. Muž uvnitř byl podle policistů agresivní a s lahvemi od alkoholu v ruce jim měl vyhrožovat.

„Neuposlechl opakovaných výzev zakročující hlídky. Než se ho strážníkům zákona podařilo zpacifikovat, udeřil jednoho z nich lahví do hlavy a způsobil mu tržnou ránu na čele,“ vylíčila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Muže policisté převezli na záchytku. Jak se později ukázalo, byl pod vlivem nejen alkoholu, ale i drog. „Kouřil marihuanu každý den a od předešlého večera popíjel alkohol. Během silvestrovského večera si uvařil odvar ze čtyřiceti lysohlávek, z něhož čtvrtlitrový hrnek vypil,“ uvedla Kormošová.

Eskort muže chtěla zastavit jeho 36letá přítelkyně, která policisty slovně napadala. Když opakovaně neuposlechla policejních výzev, museli ji pomocí donucovacích prostředků omezit na osobní svobodě. „Žena nadýchala 2,5 promile alkoholu,“ dodala mluvčí.

Přítelkyně agresora neunikne trestu za přestupek, její partner ale zřejmě půjde před soud. Jelikož muž použil lahve s alkoholem jako zbraň, hrozí mu až šest let za mřížemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama