útok

Výpis příspěvků ke štítku „útok“

Ničivý útok dronů na Oděsu: Zřítil se několikapatrový dům, o život přišlo i malé dítě

Na ukrajinské město Oděsa v noci na sobotu zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. Nejméně čtyři lidé včetně malého dítěte přišli o život a několik jich je zraněno. Úřady se obávají, že další lidé jsou pod sutinami. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Děsivé záběry: Slonice napadla turistku. Uchopila ji chobotem a potom s ní praštila o zem

Horor zažila turistka v pevnosti Ambér nedaleko indického Džajpuru. Tamější kamery zachytily moment, kdy ji napadla slonice. Chobotem ji uchopila a následně s ní praštila o zem. Drama mělo relativně šťastný konec, žena má jen zlomenou nohu. Organizace PETA upozorňuje, že chování slonice je způsobené celoživotním zotročováním, napsal britský deník Daily Mail.

Ekologická katastrofa v Rudém moři: Z napadené lodi vytéká ropa a hrozí zamoření chemikáliemi

Z nákladní lodě Rubymar, kterou v neděli v úžině Báb al-Mandab vážně poškodil útok Hútíů, unikla ropa. Skvrna má délku téměř 30 kilometrů. Navíc je na palubě přes 41 tisíc tun hnojiv, které by mohly uniknout do Rudého moře. Na sociální síti X o tom v noci na sobotu informovalo regionální velitelství americké armády CENTCOM, které hovoří o ekologické katastrofě.

Bendig s moukou zaskočil kolegy. Jeho cirkus pro média se mi vůbec nelíbí, řekl Ruppert

Pokud se potvrdí, že útok moukou na Jana Bendiga na červeném koberci byl zinscenovaný, jde o „cirkus pro média“, který o zpěvákovi něco vypovídá, nastínil pro redakci Showtime zpěvák Matěj Ruppert. Ten byl přitom jedním z Bendigových kolegů, kteří jej původně po incidentu z předávání Českých slavíků podpořili. Zpěvačka Markéta Konvičková neví, jak se k situaci postavit, zatímco módní návrhářka Beata Rajská Bendiga nechce soudit.

Nevím, co se mnou je, řekl Noah a ubodal policistu. Vrahova matka viní „nemoc fotbalistů“

Může CTE – chronická traumatická encefalopatie – dohnat sportovce ke spáchání toho nejhoršího zločinu? Odborníci na otázku hledají odpověď zejména v souvislosti s přibývajícími násilnostmi, za nimiž stojí bývalí hráči amerického fotbalu. Že onemocnění mění osobnost člověka, již díky řadě studií vědí. Nejsou si však jistí, do jaké míry. Téma dopadu CTE na psychiku naposledy otřáslo médii kvůli případu Noaha Greena, 25letého amatérského sportovce, který se před očima blízkých během několika měsíců změnil z tichého a milého chlapce ve vraha, kterého policisté museli zastřelit.