útok

Výpis příspěvků ke štítku „útok“

Policisté v Německu rozbili teroristickou síť. Extremisté chtěli obsadit sídlo poslanců

7. prosince 2022 09:26
Aktualizováno

Při rozsáhlé razii v jedenácti německých spolkových zemích zatkla ve středu ráno policie 25 lidí patřících k extremistické pravicové skupině, která podle vyšetřovatelů plánovala ozbrojené útoky proti státu. Podle agentury DPA jde o členy radikálního hnutí Říšští občané (Reichsbürger), které popírá legitimitu spolkové republiky a vyzývá ke svržení spolkových institucí. BBC informovala o plánech skupiny zaútočit na budovu Říšského sněmu v Berlíně, kde se scházejí k jednáním poslanci. Odtud chtěli provést ozbrojený převrat. Skupina se podle agentury Reuters snažila o navázání kontaktů s Ruskem. Kreml však popřel, že by s ní měl cokoliv do činění.

Rusko obvinilo Ukrajinu z útoků na dvě letiště. Drony měly zabíjet a poškodit bombardéry

5. prosince 2022 18:28

Dvě ruská armádní letiště se v pondělí stala terčem útoků. Moskva z nich vpodvečer obvinila Kyjev, ten se k útokům nepřihlásila. Ruské ministerstvo obrany podle agentury TASS tvrdí, že Ukrajina, kterou letos ruská armáda napadla, se pokusila na letištích v Saratovské a Rjazaňské oblasti útočit pomocí dronů. Moskva zároveň uvedla, že bezpilotní letouny sestřelila ruská protivzdušná obrana, ale na jednom z letišť zemřeli tři ruští vojáci a čtyři další utrpěli zranění.

Kde to jsme? nechápe Dara Rolins po děsivém útoku. Pro Nedvěda má novou přezdívku

5. prosince 2022 16:52

Popová zpěvačka Dara Rolins se téměř po týdnu vyjádřila k napadení stalkerem. Smutní také za svého nedávno zesnulého kamaráda, stylistu Jana Pokorného. Vedle toho má však úterní potyčka, do které se ostře vložil i bývalý fotbalista a partner zpěvačky Pavel Nedvěd, také další dohru – na policii v neděli vypovídal soused Dary Rolins a moderátor Frekvence 1 Ondřej Kubala, který páru pomohl útočníka zvládnout.

Muž z Eritreje v Německu napadl dvě školačky, jedna zraněním podlehla

5. prosince 2022 12:41
Aktualizováno

Život 14leté dívky a těžké zranění její o rok mladší spolužačky si v pondělí ráno vyžádal útok muže v Illerkirchbergu na jihozápadě Německa. Podezřelého, který zaútočil, když šly dívky do školy, podle agentury DPA policie zadržela. Je jím 27letý žadatel o azyl z Eritreje. Motiv činu policie zjišťuje.

Muž přežil ošklivý útok krokodýla. Pak překvapil „českým“ řešením, internet mu tleská

5. prosince 2022 11:04

Statečný Australan, kterému krokodýl během útoku ošklivě pokousal nohu, se ihned po napadení nechal odvézt do místní hospody. Incident se odehrál v oblasti Kimberley ve spolkovém státu Západní Austrálie na severozápadě země, které je známé pro častý výskyt nebezpečných krokodýlů. O netradiční události informoval web Daily Mail.

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici

29. listopadu 2022 09:01

Rusko kvůli malým zásobám střel zřejmě nebude schopno vystupňovat vzdušné útoky na ukrajinskou infrastrukturu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW). Novou vlnu úderů ale podle něj Moskva zřejmě chystá už na příští dny. Rusko v rámci své informační kampaně patrně přibarvuje své úspěchy v okolí Bachmutu na ukrajinském Donbasu, napsali také analytici. Obklíčení města Bachmutu na ukrajinském Donbasu ruskou armádou podle nich v nejbližší době nehrozí, přestože ruští představitelé tvrdí, že je na dosah.

Lepší vrah než homosexuál? Otec mladíka, který o víkendu vystřílel gay bar, šokoval

24. listopadu 2022 21:11

Pro otce střelce z amerického gay baru je přijatelnější, že jeho syn zřejmě zavraždil pět lidí a další desítky poranil, než aby zjistil, že je gay. Plyne to z rozhovoru, který cituje americký deník The New York Post. Aaron Franklin Brink, otec střelce, se v televizním interview nejprve zajímal o to, zda je jeho syn gay. Poté, co se hrůzné novinky dozvěděl, si oddychl.

Chtěl jsem si vyřídit účty se satanem, svěřil se agresor. Za útok nožem skončí ve vězení

23. listopadu 2022 15:02

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal 37letého Františka K., který podle rozsudku letos na Velikonoce v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku bodl svého známého kuchyňským nožem do krku. Za útok si agresor od soudce vysloužil trest v podobě 6,5letého pobytu ve vězení. Rozsudek však není pravomocný, muž se na místě odvolal.