reklama

Děsivé překvapení. Matka malého chlapečka našla v kočárku použitou injekční jehlu

Mladá maminka z pražských Kbel zažila šok, když se svým dítětem vstoupila do kočárkárny svého bytového domu. V kočárku, do kterého chtěla svého osmiměsíčního syna uložit, totiž objevila použitou injekční jehlu. Naštěstí obsah vozítka předtím prohledala, a nikomu se tak nic nestalo. Případem už se zabývá policie.

reklama

Lidé z bytových domů v oblasti Prahy 19 na severovýchodní části hlavního města často volají policii kvůli vykradeným sklepům. Zloději berou útokem kočárkárny a v nich mnohdy i velice drahá jízdní kola nebo kočárky.

Jedna z čerstvých maminek v pražských Kbelích však zažila něco daleko horšího než krádež. „Sešli jsme dolů z bytu a všimla jsem si, že náš kočárek stál jinak, než bývá. Také v něm bylo naházeno spoustu věcí,“ zmínila CNN Prima NEWS matka dítěte.

Z toho důvodu jí bylo jasné, že se někdo do prostorů bytového domu vloupal a kočárek prohledával. „Když jsem to začala uklízet, tak jsem si všimla, že veprostřed ve fusaku je jehla,“ řekla. Dítě by se tak o jehlu z použité injekční stříkačky zcela jistě poranilo. Co všechno mohlo následovat, raději nikdo nechce domýšlet.

Přímo do zimního fusaku zřejmě jehlu zahodil jeden z místních narkomanů, kteří se prý kbelskými ulicemi občas potulují. Pachatel možná využil nedovřených vchodových dveří a dostal se do domu.

Matka osmiměsíčního syna byla z nálezu stříkačky v šoku. Pospíchala navíc na objednaný termín u dětského lékaře. Část stop po neznámém pachateli tak sama uklidila a policii zavolala až později odpoledne.

„Můžeme potvrdit, že se celou věcí zabýváme, a to od včerejšího dne, kdy byla oznámena na linku 158,“ potvrdila CNN Prima NEWS policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Sami policisté ale mamince přiznali, že vypátrání pachatele bude velice složité. Důkazů je alespoň prozatím málo a bezpečnostní kamery v okolí domu chybí.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama