reklama

Muž na Pardubicku dvoustovkou ujížděl policistům. Lekl se až namířené střelné zbraně

Na tachometru skoro 200 km/h. Řidič v autě bez platné technické se rozhodl zběsilou jízdou na Pardubicku zmizet policistům – neváhal se přitom pohybovat ani v protisměru. I pro policisty bylo s podivem, že při nebezpečné honičce jen urazil jednomu auto zrcátko.

reklama

V minulých dnech chtěli policisté zkontrolovat řidiče Audi, který jel po silnici I/35 od Zámrsku na Vysoké Mýto. Z dostupných databází hlídka věděla, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu. Řidiči dali znamení k zastavení, tomu se však moc zastavovat nechtělo, na výzvu nereagoval, vozidlo otočil do protisměru a vysokou rychlostí začal ujíždět zpět směrem na Zámrsk a Holice.

„Chvílemi policejní vozidlo atakovalo rychlost 200 kilometrů. Během pronásledování a nebezpečného předjíždění Audi škrtlo o Škodu Rapid jedoucí ve stejném směru jízdy. Tento střet naštěstí odneslo jen zpětné zrcátko,“ řekla mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Žádný alkohol a drogy

Policisté ujíždějící vozidlo dojeli. Podařilo se jim ho zablokovat a násilně zastavit až za obcí Jaroslav. „Pod hrozbou namířené střelné zbraně a za použití donucovacích prostředků byl 37letý řidič vytažen ven z vozidla, zajištěn a spoután,“ doplnila Janovská.

Následně policisté zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu i orientační test na návykové látky byly negativní. Teď budou policisté sumarizovat, čeho všeho se zadržený během zběsilé honičky dopustil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maďarský ministr mě pozval do Budapešti, chlubí se Okamura. Prý díky omluvě za Pekarovou

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura dostal pozvánku do Budapešti od maďarského ministra zahraničí. Prý se tak stalo na základě dopisu, v němž se český opoziční politik omluvil za slova předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), informuje web iRozhlas.cz. Šéfka dolní komory na sociálních sítích napsala, že doufá, že se Maďarům podaří ve volbách „vyhnat“ premiéra Viktora Orbána, jako se to podařilo v Česku v případě Andreje Babiše (ANO).

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama