CNN Prima News řidičský průkaz

řidičský průkaz

Výpis příspěvků ke štítku „řidičský průkaz“

Sledujte ZÁZNAM: Řidičák v 17 letech a nový bodový systém. Kupka o silniční novele

18. července 2022 13:33

Návrh novely zákona o silničním provozu v pondělí představí ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Součástí předlohy je možnost řízení od 17 let pod dohledem mentora, řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče nebo přehlednější úprava sazeb bodů podle závažnosti spáchaného přestupku. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě přímo v tomto článku od 14:00 hodin.

Řidičskou zkoušku úspěšně složila stopadesátkrát. Až pak to začalo být komisařům divné

10. července 2022 14:02

Žena z Velké Británie za peníze opakovaně absolvovala závěrečné zkoušky v autoškole a vydávala se přitom za jiné méně schopné studenty. Soud ve velšském městě Swansea ji odsoudil k osmi měsícům vězení. Podvodnice skládala jak teoretické, tak i praktické části zkoušek, píše web BBC. Vydělala si v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun.

Řidičák už od 17 let. Mladí by mohli jezdit „pod dohledem“, co na to dopravní experti?

2. července 2022 22:51

Zkoušky v autoškole v 17 letech a další rok jízdy pod dohledem. Takovou možnost by chtělo dát ministerstvo dopravy mladým začínajícím řidičům. Slibuje si od toho větší bezpečnost na silnicích. Redakcí CNN Prima NEWS oslovení instruktoři autoškoly obecně plánované změny vítají, rádi by si ale zájemce o řidičské oprávnění prozkoušeli pak ještě v osmnácti.

Za volantem i po stovce. Seniorka se zařadila mezi rekordmany a řekla, jak se udržuje fit

16. června 2022 15:06

Senioři za volantem tvoří poměrně početnou skupinu řidičů, málokterému z těch aktivních je ale přes 85 let. Zatímco u nás stačí k dalšímu řízení vozu od 65 let věku úspěšné absolvování periodické lékařské prohlídky, v Itálii musí lidé starší 80 let každé dva roky znovu i k praktickému přezkoušení v autoškole. Candida Uderzo je v tomto směru jednou z rekordmanek, zvládla to totiž i ve 100 letech.

Úprava bodového systému i 17letí řidiči. Kupka chystá revoluci v dopravě

9. dubna 2022 08:31

V Česku by brzy mohli řídit auto i sedmnáctiletí řidiči. Na silnice by mohli pod dohledem zkušenějších šoférů. Ministerstvo dopravy to chce navrhnout společně s úpravou bodového systému. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) dále počítá se zpřísněním sankcí za závažnější přestupky a naopak snížit postih u méně závažných porušení. Změny by měly začít platit od roku 2024.