CNN Prima News Vysoké Mýto

Vysoké Mýto

Výpis příspěvků ke štítku „Vysoké Mýto“

Vražda ve Vysokém Mýtě: Muž na ulici zaútočil sekerou, poté se otrávil neznámou látkou

5. listopadu 2022 12:43

Obyvatele Vysokého Mýta vyděsil v sobotu ráno útočník, který sekerou napadl jiného muže na ulici. Kriminalisté případ vyšetřují jako vraždu. Po sedmé hodině ráno se do konfliktu dostali dva muži, jeden podle informací CNN Prima NEWS vytáhl sekyru a vrhl se na druhého. Napadený muž po několika úderech na místě zemřel. Policie pachatele zadržela, ten ale před dopadením pozřel zatím neznámou látku. Po převozu do nemocnice zemřel.

Sovětské tanky jim pod okny hřměly 23 let, přesto někteří fandí Putinovi

21. srpna 2022 15:50

Řev motorů sovětských transportérů a tanků se nesl ulicemi východočeského Vysokého Mýta více než dvě desítky let. „Kolikrát se Rusáci záměrně vraceli ze cvičení i na Štědrý večer, aby nám prostě zkazili Vánoce,“ vzpomíná 63letý Josef Ferkl. Vysoké Mýto se za sovětské okupace Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) změnilo v obrovská kasárna, ve kterých žilo asi 6 tisíc sovětských vojáků a rodinných příslušníků oficírů. Některé starousedlíky přesto okupace nepoučila a v rusko-ukrajinské válce se kloní spíše na stranu Kremlu.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

21. srpna 2022 09:29

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Vražda na Orlickoústecku? Smrt 53leté ženy řeší policie, jde o druhý případ v krátké době

5. dubna 2022 11:42

Policie v Pardubickém kraji vyšetřuje násilnou smrt třiapadesátileté ženy z Lanškrouna na Orlickoústecku. Zadržela podezřelého pětašedesátiletého muže. Neštěstí se stalo v pondělí v jednom z lanškrounských bytů. Řekla to mluvčí krajské policie Markéta Janovská. V Pardubickém kraji jde v krátké době o druhou násilnou smrt.