CNN Prima News Vysoké Mýto

Vysoké Mýto

Výpis příspěvků ke štítku „Vysoké Mýto“

Jak začít podnikat? Míň kecat, víc dělat, radí Čechům Diblík. V byznysu je od dvanácti let

Již ve dvanácti letech začal podnikat, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Během dalších devíti let založil několik firem či agentur a stojí za vznikem řady aplikací. Tou poslední je VOS.health, přezdívaná „psycholog do kapsy“. Že by dnes 25letému Jiřímu Diblíkovi něco uteklo, si nemyslí. To, že začal podnikat tak brzy, naopak považuje za jednu z velkých výhod. Co by poradil ostatním, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Černý víkend na českých silnicích. Záchranáři zasahovali hned u několika tragických nehod

Aktualizováno

Hned k několika nehodám s tragickými následky došlo během posledního říjnového víkendu. Jedna z havárií se stala kolem půl desáté dopoledne na silnici mezi Vysokým Mýtem a Zahájí. Uvnitř vozu byla dvoučlenná posádka. 70letá spolujezdkyně náraz nepřežila, záchranáři už jí nedokázali pomoci. K další nehodě došlo v noci u Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Mladý řidič narazil postupně do tří stromů, do posledního z nich čelně. Havárii nepřežil.

Vražda ve Vysokém Mýtě: Muž na ulici zaútočil sekerou, poté se otrávil neznámou látkou

Obyvatele Vysokého Mýta vyděsil v sobotu ráno útočník, který sekerou napadl jiného muže na ulici. Kriminalisté případ vyšetřují jako vraždu. Po sedmé hodině ráno se do konfliktu dostali dva muži, jeden podle informací CNN Prima NEWS vytáhl sekyru a vrhl se na druhého. Napadený muž po několika úderech na místě zemřel. Policie pachatele zadržela, ten ale před dopadením pozřel zatím neznámou látku. Po převozu do nemocnice zemřel.

Sovětské tanky jim pod okny hřměly 23 let, přesto někteří fandí Putinovi

Řev motorů sovětských transportérů a tanků se nesl ulicemi východočeského Vysokého Mýta více než dvě desítky let. „Kolikrát se Rusáci záměrně vraceli ze cvičení i na Štědrý večer, aby nám prostě zkazili Vánoce,“ vzpomíná 63letý Josef Ferkl. Vysoké Mýto se za sovětské okupace Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) změnilo v obrovská kasárna, ve kterých žilo asi 6 tisíc sovětských vojáků a rodinných příslušníků oficírů. Některé starousedlíky přesto okupace nepoučila a v rusko-ukrajinské válce se kloní spíše na stranu Kremlu.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.