Audi

Výpis příspěvků ke štítku „Audi“

Před 60 lety vznikla továrna na sny. Ferrucio Lamborghini nebyl spokojen se svým Ferrari

7. května 2023 10:29

Šedesát let může být jeden prostý lidský věk, může ale jít také o čas, do něhož se vměstnají strhující dějiny malé strojírenské společnosti. Tu, která v těchto dnech slaví jubileum, má na svědomí paličatý obchodník Ferruccio Lamborghini, muž, bez jehož vkladu by světový trh s automobilovými skvosty byl o dost chudší. Rodinná mytologie automobilky ze Sant'Agaty Bolognese přitom začala docela nevinným sporem Lamborghiniho s jinou automobilovou veličinou – Enzem Ferrarim.

Tragická nehoda. Dávid narazil do kamionu a na místě zemřel. Byl to dobrý kluk, smutní známí

8. ledna 2023 17:59

K tragické dopravní nehodě došlo na Slovensku u města Tornaľa. Mladý řidič Audi zničehonic vjel do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem, jenž následně začal hořet. Řidič nákladního vozu se na poslední chvíli zachránil, mladík z osobního auta ale takové štěstí neměl – svým zraněním na místě podlehl, jak informoval web Nový Čas.

Pořád dokola už 30 let. Spor Ledecké se svazem je jen špička ledovce, říká exreprezentant

26. prosince 2022 06:29

Dokud jste průměrní, jste rádi, že vám lyžařský svaz zaplatí reprezentační bundu. Jakmile se z vás stane hvězda, chce z vás vytřískat peníze. Spory kolem reprezentačních smluv u špičkových lyžařů nejsou žádnou novinkou. „A jak můžeme vidět na případu Ester Ledecké, Svaz lyžařů zřejmě funguje posledních třicet let pořád stejně,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Ondřej Vokatý, někdejší český reprezentant v akrobatickém lyžování, juniorský vicemistr světa a bývalý týmový kolega Aleše Valenty.

Není Pragovka jako Pragovka. Slavná značka ukázala nový hypersport za 30 milionů

26. listopadu 2022 19:10

Slavnou značku Praga má většina lidí stále spojenu s legendárním náklaďákem V3S. Model Bohema je však česko-slovenským hypersportem. Pohánět jej bude přeplňovaný vidlicový šestiválec z Nissanu GT-R. Jde o vůbec první případ, kdy Japonci dali někomu oficiální povolení použít tuto pohonnou jednotku v jiném autě. Bohema by měla vzniknout v 89 exemplářích.