Audi

Výpis příspěvků ke štítku „Audi“

Za porušení sankcí vůči jeho zemi přijde Rus v Česku o miliony. Pokusil se vyvézt auta

Aktualizováno

Občan Ruské federace musí zaplatit 300 tisíc korun za pokus o porušení mezinárodních sankcí. Ve prospěch České republiky propadne v přepočtu 3,3 milionu korun z jeho účtu. Rozhodl o tom ve středu Okresní soud v Teplicích. Vladimíru Lichutinovi, který prohlásil vinu, uložil soud také zákaz podnikání v prodeji motorových vozidel na 20 měsíců. Muž se pokusil vyvézt před dvěma lety luxusní auta do Ruska. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný si nechal lhůtu na podání odvolání.

Testovali jsme pancéřované Audi Q7: Vypadá obyčejně, ale odolá střelbě z pistole

Na trhu je hned několik firem zabývajících se pancéřováním automobilů. Přeloučská firma SVOS je však jednou z mála, která to dokáže provést bez zásahu do vnitřní sériové podoby vozu a ještě k tomu za rozumné peníze. Své dovednosti nám společnost SVOS demonstrovala na SUV Q7 v rámci spolupráce se značkou Audi. Jak automobil obstál v rámci týdenního testu?

Nové Audi Q8: První auto na světě, jehož design změníte pouhým stisknutím tlačítka

Značka Audi modernizovala svůj vlajkový model se spalovacími motory – velké SUV kupé s označením Q8 a jeho sportovní verzi SQ8. Jednou z největších novinek po faceliftu je možnost měnit design přední i zadní části svého auta přímo z přístrojové desky. To zatím žádný jiný velkosériový model na světě neumí. Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži při testech novinky v okolí Kapského Města.

Před 60 lety vznikla továrna na sny. Ferrucio Lamborghini nebyl spokojen se svým Ferrari

Šedesát let může být jeden prostý lidský věk, může ale jít také o čas, do něhož se vměstnají strhující dějiny malé strojírenské společnosti. Tu, která v těchto dnech slaví jubileum, má na svědomí paličatý obchodník Ferruccio Lamborghini, muž, bez jehož vkladu by světový trh s automobilovými skvosty byl o dost chudší. Rodinná mytologie automobilky ze Sant'Agaty Bolognese přitom začala docela nevinným sporem Lamborghiniho s jinou automobilovou veličinou – Enzem Ferrarim.