reklama

Muž v divočině týden bojoval s medvědem grizzlym o život. Zachránila ho šťastná náhoda

Americké pobřežní stráži se shodou náhod podařilo objevit muže izolovaného v aljašské divočině, na něhož několik nocí po sobě útočil stejný medvěd grizzly. Muž však neměl možnost si jakkoliv přivolat pomoc a jen se štěstím se mu podařilo na sebe upozornit kolem prolétající helikoptéru, která jej následně převezla se zraněními do nemocnice.

reklama

Asi 60letý muž bydlel od 12. července sám ve skromné boudě určené pro horníky několik desítek kilometrů od města Nome na západě Aljašky. Jednoho dne na něj venku zaútočil medvěd grizzly a odtáhl ho k místní řece. Muži se podařilo uniknout a schovat se do boudy.

Příštích několik nocí však musel poustevník čelit útokům stejného medvěda, který podle záchranářů zřejmě vyrval dveře od jeho skromného příbytku. Muž měl jen omezený počet nábojů a záchranářům sdělil, že několik dní nespal, protože se stále obával příchodu divokého zvířete.

Helikoptéra pobřežní stráže směřovala do města Nome, z něhož měla následující den odvézt skupinu vědců na průzkumnou misi. Piloti se však podle svých slov v jednu chvíli chtěli vyhnout skupině mraků, a tak odbočili asi kilometr z plánovaného kurzu.

Díky tomu se dostali do dostatečné blízkosti k boudě, na jejíž střechu napsal zoufalý muž nápisy SOS a „pomozte mi“ a při zvuku blížícího se stroje vylezl ze svého příbytku a signalizoval, že je v nesnázích. Posádka ho vzala do nemocnice v Nome, kde mu lékaři ošetřili zranění na těle a noze, která jej však neohrožovala na životě.

„Tak skončila týdenní muka, která by mohla vydat na pokračování filmu REVENANT Zmrtvýchvstání,“ napsal list The New York Times s odkazem na snímek z roku 2015, v němž je hlavní hrdina napaden medvědem a následně se těžce raněn probíjí severoamerickou divočinou.

„Kdybychom byli ve vedlejším údolí, zcela bychom jej minuli,“ komentoval incident jeden ze členů posádky helikoptéry pobřežní stráže Jared Carbajal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama