Muž obviněný z vraždy své matky je ve vazbě. Odmítla mu dát peníze na drogy, líčí sousedka

Vazba na matkovraha

Okresní soud v Teplicích ve středu poslal do vazby třicetiletého muže, který čelí obvinění z vraždy vlastní matky. Tu měl podle vyšetřovatelů napadnout v Bžanech na Teplicku během konfliktu. I přes rychlou pomoc záchranářů žena po převozu do nemocnice zemřela.

Kroky muže obviněného z vraždy vlastní matky, vedly od Okresního soudu v Teplicích rovnou do vazební věznice. „Klient byl vzat do vazby, aby neutekl a aby případně nespáchal další trestnou činnost. Vzdal se práva stížnosti,“ uvedl obhájce Jan Svoboda.

„Oproti přípravnému řízení, kde nevypovídal, zde v řízení před soudem v podstatě popsal celý skutek, doznal se k němu, vyjádřil se ke všem okolnostem, celé trestné činnosti a v závěru svého výslechu projevil nad svým činem lítost,“ sdělil soudce Miroslav Čapek.

Co přesně se v Bžanech v neděli večer stalo, ale blíže soudce komentovat nechtěl. Podle informací CNN Prima NEWS měl muž svou matku pobodat nožem. „Klučina to malinko nezvládl, on měl brát prášky na hlavu, nebral je, pil do toho alkohol a prý v tom byly i drogy,“ popsala jedna z obyvatelek Bžan s tím, že muž měl chtít po své matce peníze na drogy a ta mu je odmítla dát, což vyústilo v konflikt.

„Za nějakou dobu, si uvědomí, k čemu došlo, zatím si to neuvědomuje,“ řekl Svoboda. Policisté třicetiletého muže zadrželi krátce po incidentu přímo na místě. Obvinění padlo hned druhý den. Za otřesný čin muži hrozí, že stráví za mřížemi 10 až 18 let.

Tagy:
vražda Ústecký kraj krimi Teplice soudy okres Teplice Miroslav Čapek Jan Svoboda Bžany