reklama

Na Bouzově lákají na venkovní prohlídku, která turisty zavede do hradního příkopu

České hrady a zámky evidují v posledních týdnech zvýšený zájem turistů. Po koronavirovém období, kdy musely být české památky úplně zavřené a následně fungovaly pouze v omezeném provozu, se podle kastelánů návštěvnost vrací opět do normálu. Aktuální situaci na hradě Bouzov zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Josef Mádle.

reklama

„Zdejší hrad navštívilo během dopoledne asi pět set platících lidí. Podle kastelánky evidují podobná čísla po celý červenec,“ uvedl Mádle. Dodal, že návštěvnost hradu v Olomouckém kraji je srovnatelná se stejným obdobím minulého roku.

Prohlídka z doby koronavirové

Tento trend potvrdila i mluvčí národního památkového ústavu Jana Hartmanová. Podle ní návštěvnost památek v Česku oproti jarním měsícům, kdy platila koronavirová opatření, stoupá. Konkrétně na Bouzově se ale v době pandemie nenudili.

„Vznikla tu externí prohlídka hradního příkopu, která se ale po opětovném otevření hradu nezrušila a zůstala tu nastálo,“ uvedl reportér CNN Prima NEWS.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama