reklama

Na cestě do Chorvatska: Jak to teď probíhá na hranicích a co musíte mít s sebou?

Na hranicích Chorvatska, které je nejoblíbenější letní destinací Čechů, se mění pravidla. Od pondělí nejsou nutné testy na COVID-19. Reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr se tam vydal a popsal, jak funguje přechod přes hranice.

reklama

Na chorvatské hranici stále platí, že každý turista, který vstupuje do země, musí vyplnit jednoduchý formulář, ve kterém uvede jméno, telefon a číslo dokladu. Také musí prokázat, že má v Chorvatsku zaplacené ubytování.

Formulář lze vyplnit on-line, což zabere jen cca tři minuty. Dokument si pak vytisknete a při průjezdu hranicí dáte na viditelné místo v autě. Celníci jen pohledem zkontrolují, že ho máte vyplněný.

Čeští turisté se do své oblíbené destinace pomalu vrací, ale ta zásadní vlna se očekává až po prvním červenci. Podle chorvatských médií je v zemi zhruba 92 tisíc v turistů. Není však známo, kolik z nich je Čechů.

Chorvatsko je jednou ze zemí, která se s pandemií COVID-19 vypořádává bez větších potíži. Podle oficiálních údajů se v zemi nakazilo 2 251 lidí, z nichž 107 nemoci podlehlo. Aktivních případů je v současnosti pouze 10.

K tématu

Tagy: Patrik Kaizr uvolňování opatření Chorvatsko cestování

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama