reklama
CNN Prima News uvolňování opatření

uvolňování opatření

Výpis příspěvků ke štítku „uvolňování opatření“

Safari Park ve Dvoře Králové otevřel své brány. Návštěvníky láká na zvýhodněné vstupné

16. května 2021 22:41

Safari Park Dvůr Králové využil další vlny rozvolnění a o víkendu veřejnosti otevřel Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Navíc lze zoo na východě Čech navštívit za zvýhodněné vstupné a zdravotníci mají vstup úplně zdarma. „Je to náš malý dárek všem zdravotníkům, kteří obětavě pracovali v době koronavirové krize,” řekla mluvčí safari parku Zuzana Boučková.

Sledujte ZÁZNAM: Česko míří k rozvolňování. Vláda má základní plán, projednala ho ve čtvrtek

22. dubna 2021 16:16

Vláda ANO a ČSSD ve čtvrtek odpoledne projedná plán na rozvolňování opatření proti nemoci COVID-19 v obchodech a službách. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) Česko směřuje k tomu, aby se obchody otevřely nejpozději 3. května. Jeho úřad nyní připravuje plán rozvolňování na první polovinu května a už má základní obrysy.

Školy na Děčínsku se v pondělí neotevřou. Žáci do nich nastoupí o týden později

9. dubna 2021 12:24

Školy na Děčínsku se v pondělí spolu s ostatními školami v Česku neotevřou. V pátek o tom s ohledem na epidemickou situaci v okrese rozhodlo ministerstvo zdravotnictví. Žáci se do lavic vrátí o týden později, řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková. Situace na Děčínsku je v kraji z epidemického hlediska dlouhodobě nejhorší. Na 100 000 obyvatel tam připadá téměř 354 nakažených, za poslední týden v okrese přibylo 458 případů covidu.

PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?

19. ledna 2021 05:21

I když počty nově nakažených koronavirem v posledních dnech klesají, vláda se k rozsáhlejšímu rozvolňování zatím neuchýlila. Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít. Stále však platí vládní nařízení, jako je zákaz vycházení mezi 9. hodinou večerní a 6. hodinou ranní či omezení shromažďování na maximálně dvě osoby. Zůstávají zavřené restaurace a služby. Do školy budou chodit prezenčně stále jen prvňáčci a druháčci, ostatním žákům pokračuje distanční výuka. Redakce CNN Prima NEWS zpracovala přehled toho, co se od úterý mění a co zůstává.

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

18. ledna 2021 20:52

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Gazdík sepsul kabinet: Vláda marketingu funguje v časech sluníčka, ne při pandemii

10. ledna 2021 12:45

„Vláda selhala, trasování nefunguje, lidé už opatřením nevěří.“ Tak definoval vývoj pandemie v Česku místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík. O koronavirových opatřeních a letošních volbách do Poslanecké sněmovny diskutoval v Partii Terezie Tománkové se členem sněmovního výboru pro zdravotnictví Jiřím Maškem (ANO), místopředsedou poslaneckého klubu ČSSD Ondřejem Veselým a místopředsedou hnutí SPD Radimem Fialou.

Epidemiolog Maďar varuje před rozvolňováním. Budou výkyvy a v lednu přijde nárůst

4. prosince 2020 05:41

Aktuální hodnoty kolem epidemie koronaviru nejsou pro rozvolňování bezpečné, varuje epidemiolog a bývalý předseda odborné skupiny na ministerstvu zdravotnictví Rastislav Maďar. Shoduje se tak s exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou. Oba by s rozvolňováním počkali. Češi se podle Maďara musí připravit na to, že přijde opět nárůst počtu nemocných.

Prymula po týdnech mlčení: Vydržme do konce listopadu, ať nemáme Vánoce pod zámkem

12. listopadu 2020 16:15

Je zásadní, aby Češi ještě nejméně 14 dnů, tedy do konce listopadu, dodržovali přísná epidemiologická opatření. V rozhovoru pro CNN prima NEWS to prohlásil exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Důležité je to podle něj i proto, abychom neměli Vánoce pod zámkem. V rozhovoru také nastínil, jak by měl vypadat rozvolňovací plán PES, který jeho nástupce Jan Blatný představí v pátek. Podle Prymuly se bude řídit i regionálně. Pochválil také Pražany za to, jak se k nařízením postavili disciplinovaně.

reklama