CNN Prima News Patrik Kaizr

Patrik Kaizr

Výpis příspěvků ke štítku „Patrik Kaizr“

Zkáza biblických rozměrů. Lidé z Rhodu jsou zoufalí, bojí se, jak vyžijí, popsal reportér

Cestovní ruch na Rhodu živí desetitisíce lidí, letošní sezona je ale kvůli požárům předčasně u konce. Místní se obávají, jak po zbytek roku vyžijí i zda se turisté v budoucnu vůbec vrátí. Je to pro ně katastrofa biblických rozměrů. Tak situaci na řeckém ostrově popsal redaktor CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Zásadní faktory, které komplikují snahu hasičů zkrotit plameny, okomentoval také člen Profesní komorní požární ochrany Radek Kislinger.

Hasičů je málo, hořet má týdny. Dobrovolníci likvidují oheň lopatami, popsal reportér z Řecka

Kromě počasí v Řecku komplikuje situaci i nedostatek lidí, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS Patrik Kaizr, zpravodaj momentálně působící na Rhodu. Popsal, jak dobrovolníci chodí do hor s lopatami a krumpáči, aby plamenům zatarasili cestu, přestože je již nyní jasné, že škody pro místní budou nedozírné, protože většina z nich žije z toho, co si vydělají v turistické sezoně. Požáry podle dalšího hosta v pořadu Nový den, zahraničního reportéra Jakuba Kůše, mohou trvat i několik týdnů.

Na Rhodu řádí požáry, část cestovek tam i tak posílá turisty. Nic jim nehrozí, říká Papež

I přesto, že značnou část Rhodu stále sužují masivní požáry, se některé cestovní kanceláře rozhodly, že své klienty se zaplacenými zájezdy na řecký ostrov vyšlou. Turisté, kteří místo opustili, považují takový plán za šílenost. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS zdůraznil, že společnosti nevysílají turisty do požárem ohrožených lokalit.

Zoufalá situace v Chersonu. Lidé se snaží uprchnout, Rusko bombarduje i evakuační místa

Obyvatelé Chersonské oblasti se vypořádávají s katastrofickou záplavou. Tu zřejmě způsobila ruská armáda, která je podezřelá z úterního odpálení hráze obří Kachovské přehrady. V okolí Chersonu se nachází reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Mluvil například s dobrovolníky, kteří se Ukrajincům zasaženým tragédií nevídaných rozměrů snaží pomoci.

Rusové se v Mykolajivu pokusili zabít Zelenského. Ostřelování je nepřetržité, tvrdí Ukrajinci

Na Ukrajině se mísí velké emoce – na jedné straně ohromné vzepětí, na druhé strach a frustrace. Těmito slovy popsal současnou situaci v ukrajinském Mykolajivu reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Lidé už jsou pode něj unavení z neustálých útoků na město. Některé střely měly podle reportéra za cíl zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který do této oblasti přijel.