reklama

Na čínském překladišti bylo objeveno více než pět tisíc mrtvých zvířat, prožily si peklo

Tisíce mrtvých zvířat byly objeveny na čínském překladišti. Zemřely hlady, žízní nebo se udusily.
Foto:

Minimálně pět tisíc těl domácích mazlíčků bylo objeveno na dopravním překladišti v čínské provincii Che-nan. Bez jídla a vody byla uzavřena v papírových krabicích déle než týden. Ochránci zvířat, kteří odváželi přeživší zvířata, situaci na překladišti přirovnali k „živoucímu peklu“.

reklama

Tisíce mrtvých psů, koček, králíků a morčat zřejmě zemřelo hlady a žízní či se udusily. Zachránit se podařilo přibližně dvě stě padesát zvířat, většina z nich jsou králíci. Zachráněná zvířata byla umístěna do dočasných péčí a nových domovů. Jedinci v horším stavu byli hospitalizováni na veterinárních klinikách. Zvířata údajně pocházela z množírny ve východní Číně a měla být rozvezena ke kupcům po celé zemi.

Posílání živých zvířat poštou je však v Číně zakázáno, a zřejmě právě proto zvířata uvízla na překladišti bez pomoci. Dopravní společnost totiž odmítla převzít zásilku, která porušuje zákon. Uvězněná zvířata byla ponechána v papírových krabicích s otvory na dýchání, ale bez vody či jakékoliv potravy. Krabice se zvířaty se na překladišti objevily 17. září, kdy je zde vyložily tři náklaďáky. Úřady podezřelou zásilku objevily až po týdnu. Dopravní společnost uvádí, že o zvířatech nevěděla a že zvířata v krabicích s otvory běžně převáží. Naprostá většina zvířat byla mrtvá již 22. září, kdy na místo dorazilo dvacet ochránců zvířat z organizace Wutuobang. „Zachránili jsme asi padesát koček a psů a dvě stě králíků. Nebylo to ani pět procent celkového počtu,“ prohlásil jeden z dobrovolníků.

Na místo byli přivoláni i zástupci neziskové organizace Utopia. „Celá stanice byla zaplněna krabicemi s tisícovkami zvířat, která již zemřela. Všude byla cítit tlející těla,“ uvedla sestra Hua z Utopie a dodala: „Jako živoucí peklo.“ Krátce po záchranné operaci se ochránci dozvěděli o podobném případu v nedaleké vesnici. Ze dvou tisíc zvířat se jim podařilo zachránit přibližně polovinu. Ochránci upozorňují, že nedodržování zákonů při přepravě zvířat představuje další riziko pro šíření nemocí. „Vzhledem k pandemii, které v současné době čelíme, je děsivé, že jsou zvířata přepravována takovým způsobem, a že kvůli tomu dokonce umírají,“ shrnula sestra Hua.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama